• 04-10-2018
  • מאת dolevlevi

מהר וחזק יותר

למכונית ממוצעת יש כל כך הרבה מערכות שונות, שיש מוסכים שונים לסוגים שונים של תקלות. כולנו מכירים את חשמלאי הרכב או הפנצ'ר מאעכר, והמונח מוסך כללי הוא לא כל כך רלוונטי, לבטח כאשר מדובר בנושא הגיר. מערכת הגיר היא החשובה ביותר בכל רכב, ביחד עם המנוע, וגיר טוב ואיכותי הוא קריטי למכניקה הנכונה.

מוסך גירים למעשה מעניק את הטיפול המקיף ביותר לכל בעיה או בדיקה של גיר. הגיר אחראי על הוויסות של הכוח והמהירות בכל רכב. הילוך נמוך אומר יותר כוח ופחות מהירות והילוך גבוה אומר מהירות גבוהה על מינימום כוח ומאמץ. בעבר, כל מערכות הגיר היו ידניות, אך כיום, מרבית הפרייבטים הם אוטומטים, אך גם אותם צריך לתחזק.

מערכת הגיר נוטה להישחק עם השנים, ולכן צריך לבדוק ולתחזק אותה. את התחזוקה עושים רק בתוך מוסך גירים מוסמך ולא בתוך מוסך כללי, שלאו דווקא מכיר ויודע את העבודה. גיר לפעמים צריך לתחזק, לפעמים צריך לשפץ ובחלק מהמקרים יש אפילו להחליף ולשדרג את הגיר, כדי שיתאים יותר לסוג הרכב ולטכנולוגיה החדשה בתחום.

הדרך הנכונה

מרבית האנשים שנולדו בשנות ה-70 וה-80 זוכרים את ההורים נוהגים ברכב עם גיר ידני, ואת כל המאמץ שהיה כלול בכך. הגיר האוטומטי שדרג אותנו באופן משמעותי, אך אסור לנו לקחת את זה כמובן מאליו. יש לשים לב לגיר, לתחזק אותו ולדעת מתי כדי להשקיע, ולהוציא כסף כדי לשדרג אותו ולקחת אותו לשלב הבא.

מוסך גירים איכותי יכול להאריך משמעותית את חיי הגיר ובכך לשדרג את הרכב. גיר טוב יגרום לרכב המתפקד טוב מבחינה מכנית, וכן לעבודה קלה יותר של הנהג. המוסך יידע לכוון אתכם לדרך הנכונה במטרה שתצאו עם גיר איכותי.


הוספת מאמר