• 06-11-2018
  • מאת giliwe

גיל 13 וירושלים – מדוע כדאי לחגוג בכותל?

ישנם הורים לילדים העתידים לחגוג להם את יום ההולדת ה-13, עם הבחירה שלא לחגוג בצורה יוצאת דופן. מנגד, ישנן המשפחות שרוצות למתג את אירוע המצווה כאירוע מרגש, משמעותי וחד פעמי בחייו של הילד. לצד מתחמי אירועים גדולים, מועדוני ילדים ושלל אטרקציות, גם ישנה דרך נוספת לחגוג את התבגרותו של ילדכם: רחבת הכותל בעיר הבירה של ישראל, ירושלים. אז למה כדאי לחגוג בכותל ומה מביא המון משפחות לחגוג בדרך זו?

 

המפגש של הילד עם התרבות היהודית

גם עבור ילדים מסורתיים המפגש עם ירושלים באירוע המצווה הינו מרגש, אך עבור הילדים החילוניים מדובר על מפגש יוצא דופן. אירוע המצווה הינו אירוע מפתח משמעותי בחייו של כל ילד יהודי – מישראל או מהתפוצות. הרגע בו הילד עולה לתורה הינו רגע מיוחד שלא יחזור – רגע המסמל את האחריות שלוקח על עצמו הילד שהופך לנער. רחבת הכותל מלאה בקדושה, טוהר ואווירה ייחודית שלא באמת ניתן להעביר אותה במילים. בעוד אירועי יום ההולדת הקודמים נחגגו כאירועים שגרתיים, את יום ההולדת ה-13 חוגגים כמה שיותר קרוב למסורת.

 

ברכה לילד החוגג ולכל המשתתפים

רבים מאמינים כי החגיגה בכותל אינה רק חגיגה של אירוע המצווה, אלא גם ברכה גדולה לכל המשתתפים באירוע. רחבת הכותל הייתה מאז ומתמיד מקור לתקווה ואור גדול עבור היהודים, ובעת שרחבה זו הופכת להיות תפאורת אירוע המצווה, נוצר אפקט מרגש ומיוחד. הביקור בכותל מביא ברכה רבה על כל המשתתפים באירוע המצווה, כאשר שיא האירוע הינו תפילה ברחבה זו. כידוע, הכותל המערבי הינו העדות האחרונה והיחידה לבית המקדש, כך שמדובר על מקום מיוחד שאין שני לו.

 

אירוע אינטימי ומשפחתי

ימי ההולדת הקודמים נחגגו כאירועים גדולים שבמרכזם כל חבריו של הילד החוגג. אירוע המצווה לעומת זאת מביא עמו גל אחר וחוויה שונה לחלוטין. הפקת בר מצווה בכותל מעודדת אתכם לאירוע משפחתי, מלכד, אינטימי ומגבש. אתם מעניקים לא רק לאורחים שלכם ערך מוסף, אלא גם לעצמכם כמשפחה שמתאחדת ביומו המרגש ביותר של ילדכם הנרגש החוגג את יום הולדתו ה-13!


הוספת מאמר