• 29-11-2018
  • מאת Adva11

עולם של מתכת

מתכות הן חומר אשר אותו רואים בסביבת המחיה של בני אדם בכל מיני מקומות ויישומים. יש מתכות שנמצאות על כלים חשמליים כמו מקררים, מכונות כביסה ומיקרוגל, ויש מתכות שנמצאות בפתחים של הבתים ובמכוניות שאיתן נוסעים.

המשותף לכל המתכות הללו הם צבעים למתכת שאיתם לא רק הופכים כל פריט ופריט לבעל מראה נעים, אלא גם כזה אשר יהיה עם ציפוי שמגן על המתכת מפני אויבים וותיקים.

ניתן לצבוע הישר על חלודה

הדבר הראשון שאותו כדאי לדעת הוא כי לא חייבי לזרוק מוצר אשר עשוי ממתכת ועליו נראים סימנים שלחלודה. כמובן שרצוי לבדוק את מידת החלודה על המתכת, מכיוון שיותר מידי חלודה לאורך זמן הוא דבר אשר הורס את המתכת ומפורר אותה בסופו של דבר.

אם מדובר במתכת עם מעט חלודה יכולים בקלי קלות לצבוע אותו עם צבעים למתכת אשר מיועדים לצביעה בצורה ישירה על חלודה, ומה שנותר הוא רק לבחור מבין כמה יצרנים בולטים בתחום הזה של צבעים המיועדים למתכות בארץ.

חומרים לעבודה על מתכת

מלבד צבעים אשר מיועדים לצביעה והענקה של גוון יפה עבור המתכת שאותה מעבדים, ישנם תרסיסים וצבעים אשר מיועדים למריחה על מתכות בשלבים השונים של עבודה איתה. ישנם אנשים אשר מבצעים עבודות במתכת עבור לוקחות או עבור עצמם, וניתן לרסס על מתכת שעברה תהליך של ריתוך חומר אשר מסייע להגן עליה מפני חלודה, בתהליך של גילוון ששומר על מתכות טרם צביעה סופית.

צבעים מסוג זה נקראים צבעי יסוד, שאותם מורחים או מרססים על המתכת בתור שלב ראשוני וחשוב אם רוצים לקבל פריט מתכת שיהיה כמה שיותר עמיד בפני תהליכים שיכולים ליצור חלודה ברבות השנים.

 


הוספת מאמר