• 10-12-2018
  • מאת Adva11

עורכים ברית מילה

אחרי המתנה ארוכה של ארבעים שבועות לערך, תינוק שהיה עובר בבטן אימו הופך להיות תינוק רך שנמצא בין ידיהם של הוריו. מאותו רגע והלאה ישנה ספירה לאחרו לקראת טקס ברית המילה שאותו עורכים הודים ביום השמיני שלאחר לידת בן תקינה.

כל הורה עומד בלחץ די גדול כאשר המוהל והסנדק מחזיקים את התינוק ולמעשה אחראים לשלומו עד אשר התהליך של חיתוך העורלה יסתיים לו בהצלחה. הלחץ הזה הוא כביר וממשיך לו עד אשר התהליך מסתיים והאזור מחלים בצורה יפה. איך יכולים להקל על הלחץ עצמו? עם לקיחת נשימה עמוקה והבחירה של מוהל מוסמך שכבר הספיק לבצע הרבה מאוד הליכים שכאלה, עבור טקס ברית מילה חשוב שמחבר בין התינוק הרך לדת ולאלוקיו.

חותכים פחות או יותר

איך יודעים לבחור בצורה מרגיעה מוהל מוסמך שביצע הרבה מאוד חיתוכים עבור תינוקות שמגיעים בכל הגדלים ובכל הצבעים בצורה תקינה ומקצועית ממש? ברוב המכריע של המקרים זה שביצע את החיתוך האבא יבצע את החיתוך גם עבור הבן, עם מקצוע שבו דבקים המוהלים למשך של עשרות של שנים, כל עוד היד אינה רועדת והעיניים חדות ראייה.

אם בכל זאת לא מצליחים לאתר באותו היום הנדרש את המוהל המבוקש יכולים לשאול אנשים אחרים לפועלו של מוהלים נוספים שכבר עשו חיל ברחבי המגורים של הרך הנולד, ומכאן והלאה זה רק עניין של נשימה עמוקה עד אשר כל התהליך כבר עבר וחלף.

מוהל זה מקצוע מאוד חשוב, ומדבר בקריירה צליחה שבה יהודי אחד מחבר בין יהודים חדשים שבאו אל אוויר העולם. זה קסום, רוחני להפליא ומצריך סיבולת מיוחדת למראה של דם, ואל כלי חיתוך שנמצאת ביד עם דיוק מושלם.


הוספת מאמר