• 20-12-2018
  • מאת Adva11

יודעים מה אוכלים

אוכל הוא כבר לא דבר שאות ויושבים לאכול כי חייבים להזין את הגוף במשהו בריא, אלא דבר של פינוק שאותו אוכלים גם לאחר שהארוחה כבר הסתיימה, עם מגוון רחב מאוד של טעמים חדשים שכל הזמן מגלים.

העושר בכמויות ענק של אוכל שנמצאות במסעדות ובמרכולים, כל אדם יכול להרכיב לעצמו ארוחה של שחיתות שממנה יכולים רק להזיל ריר, בייחוד כאשר האוכל הזה הוא כזה שמבושל על ידי שף אישי מיומן ולא על ידי טבח מתחיל. הטרנד של שף שמגיע אל האנשים הוא מאוד מיוחד, ובהרבה מקרים הוא אפילו מביא יתרון מרכזי שאף מסעדת שף לא יכולה ליצור בשל האופן שבו הקונספט הזה קיים ועובד באופן תקין, עם תפריט בנוי וניתן לשינוי שממנו הסועדים בוחרים.

היתרון של שף עד הבית

הדבר הכי מוחלט בבחירה של שף שמגיע עד הבית לעומת ההגעה אל מסעדה שבה מבשלים ארוחות גורמה לפי תפריט של שף, היא הידיעה שהאוכל אשר אותו עומדים לשבת לאכול הוא מורכב מתפריט שאותו יחד עם השף מרכיבים.

האורחים לא אוכלים אוכל בשרי? אין כל בעיה להתאים לתפריט. אחד מן הסועדים הוא אלרגי לאיזה שהוא מרכיב? פשוט מעדכנים את השף שא בונה את התפריט באופן הכי זהיר ועדיין, הכי טעים. הרבה מאוד סועדים אשר ניגשים לשבת לארוחת שף במסעדת שף מוצאים כי פעמים רבות הם לא ממש יכולים לבחור משהו מהתפריט, ומתפשרים על כמה מנות שמבחינתם הן בגדר של אפשרי.

הדבר פוגם במידה רבה בחוויה של ארוחת שף, בייחוד שעבורה עושים לא מעט מאמצים, מלבד אלה הכספיים. וכאן בא שף אישי שמכין את כל המנות באופן שהוא חד משמעי מתאים. וגם טעים.


הוספת מאמר