• 17-01-2019
  • מאת arthur0591

חייל משוחר וחושב מה ללמוד? כאן תמצא את כל התשובות!

מה? מה זה בודק תוכנה? איפה לומדים? מי הוא מה תפקידו? כמה זה עולה? כמה מרוויחים?

לפני הכל בואו נראה על מה מדובר...

ישראל היא מעצמת הייטק! בטח שמעת על WAZE ועל מובילאיי אבל על מנת לסבן את האוזן אני מזמין אותך לקרוא ב- כלכליסט כמה אקזיטים היו לנו (מדהים!). תעשיית ההייטק תעשייה דינאמית בה הביקוש עולה על ההיצע ולכן, תמיד יש דרישה לאנשי הייטק טובים גם ללא ניסיון.רגע איך זה יכול להיות? ההורים אמרו תסיים צבא תעשה תואר ואז תעבוד בחברה או תהיה רופא עורך דין. בניגוד למה שנהוג לחשוב, ניתן להשתלב בהייטק גם בלי תואר אקדמי וללא ניסיון, כל שצריך זה פשוט ללמוד את המקצוע הנכון!

אז מי הוא איש בדיקות תוכנה QA?

מטרת העל של תפקיד QA היא לבצע בדיקות של תוכנות מערכות, אם נדבר לדוגמה על אינטל שם בודקים שבבים ומערכת הבדיקות קוראים לה validation (אימות) , אנשי הבדיקות תוכנה אחראים לכך, שבסופו של דבר, התוכנה תהיה איכותית וטובה, יותר ככל שניתן על מנת שהלקוח יהיה מרוצה. אולם תפקידים של אנשי QA לא מסתיים בבדיקות עצמן. זהו תפקיד שמשלב עבודה עם עוד גורמים בחברה עצמה שפועלים למען איכות המוצר, למשל, אנשי פיתוח שמפתחים את המוצר ועד אנשי שיווק ופיתוח עסקי המעוניינים לוודא שהמוצר תואם לדרישות העסקיות של החברה. לכן, זה לא רק תפקיד טכני אלא גם תפקיד הכולל ראייה רחבה יותר ומחייב תשומת לב לפרטים הקטנים בעבודה עצמה תוך התייחסות לתמונה השלמה.

זוכר מה קרה ל- samsung note 7 ? תוכל לקרוא כאן עד כמה תפקידו של הבודק תוכנה חשוב!

אבל עד שנגיע לעבוד בחברת הייטק יש לנו עוד כמה תחנות לעצור בהם בואו נתחיל.תחום ה QA מתחלק לכמה רבדיםבודק תוכנה ידני (בעיקר פונקציונליות)בודק תוכנה של עומסים וביצועיםבודק תוכנה DBבודק אוטומציהקיימים תפקידים נוספים לבודק תוכנה אבל אלו העיקריים ביותר.ב-קורס QA מלמדים אותנו איך לחשוב מחוץ לקופסא, מאיזה כיוון לבדוק את הפיצ'ר החדש שהחברה פתחה,

בואו נראה דוגמא לאפליקציית פייסבוק:ה-QA קיבל משימה חדשה לבדוק את מסך הכניסה לפייסבוק.פירוט המשימה: המתכנת הוסיף תמונת פרופיל של המשתמש במסך הכניסה לאחר שהוא שהלקוח עושה Login ו - Logout.סה"כ נראה פשוט, בודק התוכנה צריך להכניס פרטי משתמש לעשות Login ו - Logout ולהסתכל על התמונה.אז יש לנו כמה אפשרויות בדיקה למשימה הזאת:א. השוואה של תמונת הפרופיל לתמונות כניסהב. לבדוק שאיכות התמונה לא נפגעה ונראית בסדרג. מה קורה כאשר מכניסים פרטי משתמש שגויים ד. גדלים של מסכים, לבדוק על כמה מכשיריםראינו שהבדיקה מאוד פשוטה ולא לוקחת הרבה זמןאבל מה קורה כאשר בודק התוכנה מכניס שם משתמש סיסמא לוחץ על כפתור ה-login ולא מצליח לעשות כניסה למערכת!פה מגיעה העבודה האמיתית.מתחילים לבדוק מה השתבש?מה נפגע?אז מה ה QA צריך לעשות?ה-QA צריך לרוץ למתכנת ולהגיד לו שה-login לא עובדת ולרוץ בפניקה בכל החברה -  אז לא!!אחד התפקידים של ה-QA הוא לחקור קצת מאיפה יכולה להגיע הבעיה על מנת לעזור למתכנת לפתור אותה.האפשרויות שיכולות להיות הן:המתכנת בטעות נגע בקוד במקום שלא היה אמור לגעת והרס את ה-Login של המערכת, הבודק יכול לחבר את הטלפון ולבדוק מה בדיוק נופל, אבל אלו דברים קצת יותר מתקדמים.


הוספת מאמר