• 22-01-2019
  • מאת Adva11

טכניקה של צביעה עם חום

יש שיטות רבות עבור צביעה של מוצרים. עבור המבחר הנדיב הזה של מוצרים אשר עשויים מחומרים שונים נוצרו גם שיטות מתוחכמות יותר של צביעה שמביאה אל היות הצבע עמיד וצבוע באופן אחיד. אחת מן השיטות המובילות עבור צביעה של חומרים מתכתיים היא על ידי צביעה בתנור. מהי צביעה שעבורה זקוקים לחום, ועד כמה מדובר בצביעה שקיימת עבור מוצרים רבים שאותם אנחנו צורכים? קראו הלאה.

איך זה נעשה

פעולה של צביעה אשר מתבצעת בתנור, היא לא כזה אשר מבוצעת בתנור הביתי. זו פעולה שבה מכניסים פריטים בגדלים שעבורם התנור הזה יכול מאוד להיות לא מתאים, מה גם שמדובר לא פעם בכמות גדולה של פריטים שאותם רוצים לצבוע פעם אחר פעם עם תנור שלא יתקלקל אחרי כמה שימושים מהירים.

צביעה בתנור היא פעולה שאותה מבצעים עם אבקת צבע ייעודית, כאשר ההכנסה אל התנור היא זו אשר יוצרת את החיבור שבין האבקה אל החומר שהוא בעצמם מתכתי. לא מדובר בחום אימתני, אלא בחום שמביא את האבקה להיות נמסה בחום קבוע ולהתחבר אל כל האזורים הנדרשים.

שימושים נפוצים

שימוש באבקת צבע ובתנורים היא פעולה שאותה מבצעים מפעלים שעבורם יש קו ייצור שבו מעבירים את השלב הזה הרבה מאוד פריטים. לכן, השימושים הנפוצים הם עבור מוצרים אשר עשויים ממתכת, כמו חלקים של מכונות כביסה, חלקים של מקררים ואפילו חלקים של מכונית.

הצביעה היא כזו שמחייבת פעולה מהירה שלא מעכבת את קו הייצור ההמוני, כאשר צביעה בתנור היא כזו שמשמשת עבור מוצרים מסוגים שונים לשימוש של הרבה מאוד צרכנים סופיים. כאשר התוצאה המתקבלת היא של מוצר צבוע באופן איכותי, עם צבע שלא מתקלף בקלות אלא נשאר עמיד.


הוספת מאמר