• 25-03-2019
  • מאת Adva11

מחדשים את הבית לפסח

לקראת חג הפסח לא מעט אנשים יחפשו אחר כל מיני מוצרים שאיתם ניתן לחדש את הבית ואת הסביבה שבה אנו חיים. יש כאלה שירכשו בגדי חג לבנים ויפים כיאה לחג האביב, כאלה שאר יבצעו צביעה בגוונים חדשים לקירות הבית, כאלה שירכשו מצעי מיטה חדשים ואותם יפרשו רק בערב החג וכאלה שיחפשו אחר פעולה שאיתה פריטים ישנים ייראו כמו חדשים מבלי שיהיה צורך להחליף אותם.

החשיבות של שימוש מחדש

הפעולה הזו של ניצול דברים שכבר קיימים ברחבי הבית על פני הזריקה שלהם אל הזבל היא כזו אשר סייעת במידה רבה לא רק לחסוך הרבה כסף עבור רכישה של מוצרים חדשים בעלות מלאה, אלא גם לבצע שמירה על הסביבה ואיכות הסביבה על ידי שימוש בחומר קיים על פני השלכה שלו אל הפח, שם לא בהכרח יהיה לו שימוש מחדש אלא נזק לסביבה. הדבר נכון גם עבור פריט העשוי מתכת שנראה ישן, שאותו עם צבע למתכת ניתן לשדרג בצורה מהירה ופשוטה.

איך עושים את זה

קודם כל צריכים להבין כי צביעה של חומר כמו מתכת מחייבת בחינה של הפריט כדי לוודא שהוא עדיין באיכות טובה ולא מתפורר או לא מחובר בצורה טובה. לאחר שהבדיקה הזו עברה בהצלחה ניתן לעבור אל השלב הבא, שהוא החיפוש אחר חומר לצביעה שמיועד באופן ספציפי עבור מתכת. אם על גבי המתכת ישנה כבר חלודה לא צריכים להיות מוטרדים, רק לחפש אחר דרך לשייף מעט את המתכת כדי שתשוב להיות חלקה, יש נייר זכוכית שמתאים לכך. לאחר מכן בוחרים צבע למתכת שמתאים לצביעה על חלודה ולשמירה על המתכת מפני התפתחות מחודשת של חלודה. הבחירה הזו מאפשרת להניח את הפריט הזה ליד מקור של מים ולחות ואפילו שמש ישירה ללא כל חשש כי הצבע ייפגע.


הוספת מאמר