• 09-04-2019
  • מאת avitheking12

יתרונות של עורך דין צבאי

חיילים בסדיר ומשרתי קבע נדרשים לעמוד בפני בית דין צבאי. החוק הצבאי דומה בשיטת ההתנהלות שלו לחוק האזרחי אך אינו זהה לו. פנייה אל עורך דין צבאי נחוצה בכל עמידה בפני דין צבאי. ממש כפי שלא תעמדו מול בית המשפט ללא עורך דין עם התמחות מתאימה – כך גם לא תעמדו מול בית דין צבאי ללא ליווי של עורך דין צבאי מתאים.

פנייה אל עורך דין צבאי חיונית על מנת להכיר את הזכויות, החובות ואפשרויות הפעולה שלכם. ישנם מקרים רבים בהם חיילים מוותרים על הזכויות שהם מתוך חוסר מודעות. פנייה אל עורך דין תסייע בהבנה של מערכת המשפט הצבאית, מתן מענה נכון לאישום, התנהלות נכונה מול הסנגוריה הצבאית וקידום באינטרסים האישיים שלכם.

איזה עורך דין יכול לייצג אתכם בבית משפט צבאי?

תחילה חשוב להבהיר שאתם זכאים לייצוג של עורך דין צבאי מטעמכם. החוק הצבאי בדומה לחוק האזרחי מעניק לכם את הזכות להתייעצות עם עורך דין. הבחירה הנכונה תהיה עורך דין צבאי עם ניסיון מתאים. רק עורכי דין צבאיים מכירים את מערכת המשפט הצבאית. לא כל עורך דין יוכל לייצג אתכם בבית דין צבאי.

ליווי של עורך דין צבאי נחוץ ואף הכרחי במקרים של אישומי סמים, תקיפה, גניבות ושאר עבירות מהתחום הפלילי. חשוב לזכור שדין צבאי יוכל להסתיים בעונש מאסר ממושך ורישום פלילי לכל החיים. בחלק מהמקרים העונשים אותם קובע הדין הצבאי יהיו חמורים יותר מאלו של המשפט האזרחי. עורך דין מנוסה ימליץ בחלק מהמקרים על העברת הדיון אל בית דין אזרחי.  

פנייה אל עורך הדין מתבצעת לעתים על ידי הוריו של החייל מתוך מטרה להבין את חומרת המצב, למצוא מוצא מהתסבוכת ולצמצם נזקים.


הוספת מאמר