• 15-04-2019
  • מאת Adva11

כשר ופרווה לחג הפסח

פסח הוא חג נהדר, אבל, מצד שני הוא מביא לאתגרים לא קטנים עבור בעלת הבית שמגלה עד כמה יש ניקוי יסודי ואת זה שמתבצע בצורה הרגילה כל השנה. אז מבינים עד כמה יש הצטברות של שטויות בכל אחד מחדר הבית, עד כמה רוצים לחדש אזורים שנראים מוזנחים כבר מזמן רב, ולצד כל אלה צריכים לנקות את כל החמץ הזה ולרכוש כל מיני מוצרים שמהם מקווים ליצור סוג של ארוחה חגיגית ללא גלוטן בכלל.

על האתגר הזה מוסיפים את האתגר הסופי של יצירת קינוח כשר ופרווה, וכאן הבשלנית המנוסה כבר כורעת על ברכיה ומתחננת לכל סוג של עזרה לקראת 30 אורחים שצפויים להגיע בערב החג. מה עושים? זה הרגע בו שף אישי בהחלט מגיע לכל אחד.

לא מכירים מתכונים טובים

כל חג זה קורה מחדש. מגיעים אל רשימת הקניות ומנסים להבין מה ממנה הופך להיות ארוחה עיקרית וחגיגית ומה הופך להיות הקינוח של הארוחה. יש כאלה שמכניסים קטניות ויש כאלה שהולכים להכין הרבה מאוד ביצים ותפוחי אדמה, וכל אלה צריכים להיות עשויים בצורה יפה ולהיות מוגשים על גבי שולחן שאף הוא מעוצב.

מהם בדיוק המתכונים המנצחים שאיתם היה שימוש בשנה שעברה, ומה היו המתכונים אשר נחלו אכזבה מרה ובהם חשוב שלא להשתמש גם בערב החג שמתקרב ובא? מי זוכר עם כל כך הרבה סידורים שעליהם חושבי בבת אחת.

איך מורידים את הנטל? דואגים לניקיון ולעיצוב בלבד, ומעבירים את השרביט של ניצוח על המנות אל שף אישי שמגיע לנצח על הארוחה של החג עם מבחר של מנות כשרות לפסח, שכוללות גם קינוחים לשומרי הכשרות ואפילו מנות ללא קטניות בכלל. הרי אם זה חג, אז למה שלא תהיה ארוחה חגיגית בצורה הכי מפנקת שאפשר.


הוספת מאמר