• 12-07-2019
  • מאת soulhaou

כיצד להעביר סרטי חתונה, בר ובת מצווה שצולמו על סרטי 8 ממ

מה זה הסרט המוזר הזה, הסליל הזה עם החורים בצד?

הגלגל המוזר הזה שמצאתם בבוידעם או כשפיניתם את הדירה של ההורים הוא סרט 8 מ''מ שעליו קרוב לוודאי מצולמים ומתועדים סבא וסבתא, הוריכם ואולי אפילו אתם בשנות ילדותכם. סרטי 8 ממ היו נפוצים מאוד בעיקר בין שנות ה60 ל80. סרט 8 ממ הוא בעצם פילם (סוג של ג'לטין) שנחשף לאור בצורה טבעית ויצר תמונה...ועד תמונה...או באנגלית...פריים ועוד פריים ועוד פריים.  לרוב סרטי ה 8ממ הם בים שלוש וחצי דקות ל 24 דקות. החתונות שצולמו בשנים ההן היו לרוב בין 18 דקות ל 27 דקות. אגב היו אפילו סרטי חתונה שצולמו על פילם 8 מ''מ שלהם גם היה מצורף פסקול. 

מה הן השיטות להעברת סרט 8 ממ לדיגיטל?

ישנן בין שלוש לארבע שיטות להעברת סרטי 8 ממ לדיגיטל. שיטה ראשונה היא פשוט להקרין את הסרט ממקרנה שעדיין עובדת על קיר ולצלם את הסרט. שיטה זו מיושנת מאוד, פרימיטיבית ומשיגה את התוצאות העלובות ביותר בעת העברת הסרט לדיגיטל. היתרון של השיטה הזו הוא המהירות שאפשר לקבל תוצאה והיא גם הזולה ביותר ונתנת אף לעשיית באמצעים ביתיים.

שיטה שנייה היא שיטת הטלסינה. זו הקרנה של הסרט 8 ממ בעזרת מקרנה מיושנת לתוך קופסת מראות ולצלם את ההקרנה. שיטה זו מדוייקת מעט יותר משיטת ההקרנה על הקיר והיא הייתה נפוצה בעיקר בשנות השמונים והתשעים. אבל הרבה מאוד בעלי עסקים המציעים שרותי העברת סרטים לדיגיטל עדיין משתמשים בשיטה מיושנת זו. היתרון של השיטה הזו הוא שהיא זולה יותר נשיטת סריקת הסרטים בשיטת הFRAME BY FRAME. החסרונות של שיטת הטלסינה הם רבים. לרוב הסרטים יוצאים עם הבהוב שחור וכן הפוקוס אף פעם לא חד והצבעים רבויים מדי והסרט לא יכול להתנגן בקצב האמיתי שצולם בו - כ 18 פריימים לשנייה (המצלמות של היום מצלמות ב 25 פריימים לשנייה ואפילו ב 30 ולכן הסריקה יוצאת מהירה מדי)

שיטה שלישית והמקצועית ביותר היא העברת סרט 8 ממ בשיטת פריים ביי פריים (FRAME BY FRAME)

שיטה זו חדשה יחסית (הומצאה בשנים האחרונות וכל הזמן משתפרת) והיא בעצם סורקת את סרטי ה 8 מ''מ שברשותם תמונה...תמונה..פריים...פריים. המצלמה שנמצאת על הסורק היא באיכות של 2K לפחות ועם עדשות מקרו איכותיות שמצלמות את הסרט באיכות המירבית ללא בעיות פוקוס, טשטוש, הבהובים או בעיית הצבעים הרוויים. שיטה זו לא נתנת לבצוע באמצעים ביתיים, מכשיר פריים ביי פריים איכותי יכול להגיע לכמה מאות אלפי שקלים. החסרון של השיטה הזו שהיא יקרה מכל שאר השיטות אך יחד עם זאת היא מבטיחה לכם שהסריקה נעשית פעם אחת ולתמיד.

באם אתם חושבים ששיטת הפריים ביי פריים היא הנכונה ביותר עבורכם אז כאן תוכלו למצוא שרותי העברת סרט 8 מ''מ לקובץ דיגיטלי בשיטת FRAME BY FRAME. 

האם ניתן להעביר גם קבצי קול מסרט 8 מ''מ?

סורקים חדישים מסוגלים להעביר את פס הקול המתנגן על הסרט יחד עם התמונה. חשוב מאוד לאחר סריקת התמונה והקול לעבד ולתקן את קבצי הקול (להוריד רעשי רקע וכו') ואז מדביקים את הקול לסרט במערכת העריכה.

תיקון צבעים ושחזור סרטים

הקפידו לדרוש תיקון צבעים לסרט הסרוק. אם השנים הסרטים נפגמו, הצבעים דהו או הפכו לאדומים מדי, סגולים או כחולים מדי ואילו לאחר הסריקה ניתן לבצע תיקון צבעים ולהגיע לתוצאות מדהימות בעזרת תוכנות תיקון צבעים יעודיות. 


הוספת מאמר