• 20-08-2019
  • מאת Daniel.B

שומרים על ילדנו בעזרת מצלמה נסתרת

מצלמות נסתרות חדרו לתודעתנו בשנים האחרונות, בגלל הצורך של הורים להתקין מצלמה נסתרת בבית או בחדר הילדים, במטרה לבדוק את אופן הטיפול בילד. במצב שבו ההורים נמצאים במשך שעות רבות הרחק מהילדים, חשוב להם לוודא שילדם אכן בטוח בידי המטפלת או הבייבי-סיטר שאיתה הוא נשאר לבד בבית. החוק מתיר התקנת מצלמה נסתרת במקרים בהם יש חשד סביר לפגיעה, ובמקרים רבים החששות של ההורים בנוגע להשארת הילדים בבית שלא בהשגחתם, מוצדקים ברמת הצורך בשמירה על ביטחונו של הילד שנמצא בהשגחת אחרים.

מצלמה נסתרת בבית לשמירה על הילד

לרוב מצלמות נסתרות קומפקטיות בגודלן, כאשר חלק מהדגמים כוללים מצלמות IP המחוברות לרשת האינטרנט. ברוב המקרים המצלמות מגובות בסוללות עם אפשרות חיבור למקור מתח קבוע. מכיוון שיש אפשרות לצפות בהקלטות שהמצלמה מבצעת רצוי לבדוק אותן באופן שוטף כדי לוודא שאין אירועי תקיפה כלפי הילדים. החשש מפני השארת הילדים מובן לאחר הפרסומים התכופים בתקשורת, אבל אפשרי להימנע ממנו באמצעות בדיקת הקלטות שמאשרות שאכן הילד מטופל וללא פגע. אפשרות נוספת היא התקנת מצלמה נסתרת שמחוברת למחשב עם אפשרות לצפייה בזמן אמתי וכך יכולים הורים לעקוב אחר הטיפול בילד בהתאם לסדר היום שלהם.

האם יש אלטרנטיבה למצלמה נסתרת?

יש שמתקינים בביתם מצלמה לאחר שמתעורר חדש שהילד אינו בטוח בשעות שבהן ההורים אינם בבית. אחרים מתקינים מצלמה נסתרת באופן קבוע, כדי שתהיה אפשרות לעקוב אחר סרט המצלמה במקרה של חשד. במצבים מסוימים השימוש במצלמה נסתרת בבית הוא האלטרנטיבה היחידה למעקב אחר המתרחש. גם במקרים שבהם התחושה היא שאין צורך במעקב צמוד אונליין אחר המטפלת, המצלמה מאפשרת לעקוב אחר אירועים מצולמים בעבר כדי לבדוק שאכן הכול תקין. פעמים רבות התקנת מצלמה נסתרת מתבצעת רק לאחר שלהורים ברור שאין להם אפשרות אחרת לעקוב אחר אופן הטיפול בילדם כשהם רחוק מהבית. מובן שאפשר לשתף את המטפלת בכך שהיא מצולמת במהלך הטיפול בילד, אבל מבחינת החוק, החשד הסביר לא מחייב ליידע על ההתקנה.

התקנת מצלמה נסתרת בבית

אפשר להתקין מצלמה מעוצבת כמכשיר ביתי או להסוות אותה באביזר קיים בחדר. עם זה, חשוב לוודא שההתקנה אכן מקצועית, אין אפשרות לזהות את המצלמה בעין, איכות הצילום גבוהה והחיבורים תקינים. המטרה היא לשמור על המצלמה תקינה לאורך זמן, כדי לזהות אירועים שפוגעים בביטחון הילדים. מצלמה נסתרת לבית או לחדר ילדים אפשר להתקין בכל מקום, רצוי באזור שמאפשר צילום איכותי וברור. את המצלמה. התקנת מצלמה נסתר על הקיר מאפשרת זווית ראייה רחבה על החדר, כמו כן אפשר לבחור במצלמה נסתרת עם טווחי כיסוי שונים. מלבד הסוואת המצלמה חשוב שאיכות הצילום תהיה טובה ברמה שמאפשרת לצפות במתרחש וגם בפרטים ממוקדים במקרה הצורך. חשוב לבחור בהתקנת מצלמה באזור שבו הילד אכן שוהה, לעתים אף מתקינים כמה מצלמות נסתרות בבית כדי לכסות את השטח שבו אפשר לעקוב אחר הילד במהלך היום. מלבד מיקום ורזולוציית הצילום חשוב שהמצלמה תהיה מגובה בסוללה חזקה הפועלת לאורך זמן.


הוספת מאמר