• 22-09-2019
  • מאת elihaii

ריהוט גן לחורף – כך תשמרו עליו

ריהוט גן דורש מאיתנו להשקיע לא מעט כסף בתכנון ובמימוש, אך חשוב מאוד לדעת מראש האם הם יעמדו בתנאים קשים יחסית של מזג אוויר. כאשר מדובר על עיצוב הבית ריהוט גן בהחלט יכול להוות פתרון הולם. אך חשוב גם לשמור עליו לאורך הזמן. ובמאמר זה נדבר על ריהוט שגם יפה וגם ישמור על עצמו לבד. ולמרות זאת ננסה לתת גם את הדרכים שבהם נוכל לשמור עוד קצת על הריהוט. ובכן בואו נתחיל.

תחילה, עליכם לדעת איזה חומר עמיד לעונות השנה.

במקרה של עץ, מדובר בחומר שעשוי להיות עמיד בהתחשב בסוגו ובאיכותו. ישנם סוגים פשוטים יותר שייהרסו כתוצאה ממים וגשמים, אך קיימים חומרים רבים למשטחי עץ שמבוססים על שמן, שמונעים מהמים לחדור לעץ. רק חשוב לדעת, לפני שאתם מורחים עליו את השמן, עליכם לנקות היטב את העץ.

במקרה של ריהוט מאלומיניום – זהו חומר עמיד למדי, לכן לא נדרש לו יותר מדי טיפול, אולי רק לנקות אבק שהצטבר.

ראטן – ראטן נחשב כחומר יעיל וקל, אך הוא עדין בהשוואה לשאר החומרים, לכן מומלץ למנוע ממנו מלהיות חשוף לגשם ולנזקי הקור.

ריהוט ממתכת – הבעיה בריהוט ממתכת היא לאו דווקא חומר הגלם עצמו, אלא הצביעה שלו, הרי במידה והוא חשוף לגשמים, הצבע לאט לאט ירד ותידרש צביעה חוזרת מדי פעם.
אך אם אתם לא מתכוונים לעשות זאת, מומלץ לכסות אותו.

מעוניינים באחד מן המוצרים הללו? בקרו באתר רויאל גרדן

כיסוי מותאם למזג אוויר חורפי

גם אם אתם סבורים שחומרי הגלם של הריהוט שלכם יעמדו בתנאי מזג האוויר, עדיף לא להסתכן ולספק כיסוי מותאם למזג אוויר חורפי.

ניתן למצוא כיסויים רבים באינטרנט לשלל ריהוטים, אך חשוב לבדוק מה יהיה הכי שימושי לריהוט שלכם. כלומר, מה יהווה פתרון טוב ואיכותי.

במקרה ואתם לא מעוניינים בלהשקיע כסף בכיסוי, אפשר גם לעטוף את הריהוט בניילונים וכל מה שמזדמן, רק עליכם לבדוק אם זה יהווה כמגן טוב בפני מזגי האוויר.

תחזוקה

כיום, מרבית חומרי הייצור כרוכים בתחזוקה, אך ישנם חומרי גלם אשר יוצרים צורך גדול יותר אף יותר.

בואו ניקח לדוגמה את העץ, הוא אמנם יפה ואלגנטי, אבל מצד שני, הוא דורש התייחסות מירבית כדי שיוכל לעבור בשלום את התקופות הקשות יותר.

כל חומר דורש התייחסות משלו, אך העובש מהווה בעיה לא קטנה אשר משותפת לכולם, לכן חשוב מאוד שהרהיטים לא ימוקמו באזורים לחים ורטובים, אלא בסביבה יבשה, וזאת בכדי לשמור על הרהיטים מהיווצרות של עובש.

כאשר מדובר על ריהוט גן ממיטב חומרי הגלם, סביר להניח כי הוא מעוצב מחומרים איכותיים עם כושר הישרדות טוב גם בתנאים של מזג אוויר חורפי ואף קיצוני, אבל מומלץ לאחסן אותו במקרה שהוא אינו מקורה, על מנת להבטיח שיעבור את החורף בשלום וילווה אתכם לשנים רבות.

"איפה לאחסן" אתם שואלים? אז ככה, במידה וריהוט הגן לא ישמש אתכם במהלך החורף, רצוי לאחסן אותו תחת קורת גג בשביל למנוע לכלוך וכו'. בנוגע לכיסוי, כפי שצוין מקודם, מומלץ לרכוש אחד איכותי, (עדיף מבד נושם) להגנה אולטימטיבית על הרהיטים.


הוספת מאמר