• 31-10-2019
  • מאת Adva11

שיטת הצביעה הכי עדיפה

צביעה היא פעולה שאותה ניתן לבצע בכל מיני דרכים. זה לא רק הצבע שאותו אנו בוחרים, כי צביעה יכולה להתבצע בכמה דרכים, כאשר צבע מגיע בכל מיני סוגים של מרקמים וזה מעלה את החשיבות של בחירת סוג הצבע אל אופן היישום ולא רק להתמקד בעניין של הגוונים. שימוש באבקות צבע הוא דרך מועדפת ליצור צביעה עמידה יותר מכל יתר הדרכים.

למה הצבע מגיע באבקה

על מנת שיהיה ניתן לבצע הארקה ולטעון את האבקה במטען חשמלי, זה חשוב כי זה יהיה המרקם הראשוני בשרשרת של פעולות שמתקדמות שלב אחר שלב עד אשר לבסוף ישנו צבע אשר נמצא בצורה הכי אחידה ועמידה על המשטח הנבחר.

למה מבצעים עירוב של חשמל

אומנם זה נשמע מוזר לבצע את התוספת הזו של מטען חשמלי אל תהליך של צביעה, אבל כאשר חושבים על זה לעומק, מבינים כי מדובר ברעיון מאוד חכם אשר יוצר את ההידוק הזה בין אבקת צבע לבין המשטח, באופן שבהחלט יוצר העדפה אל זו השיטה שבה מטענים שלילי וחיובי מביאים אל עבר צביעה יותר טובה ואפקטיבית.

מתקדמים אל התנור

אם צובעים את המשטח עם חשמל, למה בסופו של דבר יש להעביר את הצבע הזה בתנור? כי אנו לא מעוניינים כי הצבע יישאר במרקם של אבקה. ברגע בו מנתקים את ההשפעה של המטענים החשמליים, כך ניתק לו גם החיבור שבין האבקה של הצבע לבין המשטח שאותו צובעים. כדי לסיים את התהליך של הצביעה מעבירים את המשטח אל תוך תנור מתאים, ושם החום ממיס את האבקה ויוצר את הידבקות הצבע באופן שיוצר העדפה מאוד ברורה של הצביעה הזו על פני כל השיטות שאנחנו מכירים.


הוספת מאמר