• 11-11-2019
  • מאת lightin

תאורת גינה איכותית

אם יש לכם גינה בבית פרטי או בדירת גן, התברכתם. אין כמו גינה ליהנות ממנה עם חברים, בני משפחה או לבד, לתת לילדים לשחק וליהנות או סתם "לתפוס בה שמש". אבל גינה יכולה להיות מנוצלת מצוין גם בשעות החשיכה ובכלל זה צריך תאורת גינה, תאורה שתהיה מתאימה לאזורים שונים בגינה ותהיה גם מרכיב משמעותי בעיצוב. אז איך בוחרים תאורת גינה? הנה גברים שכדאי לקחת בחשבון.

תכנון מקדים

בחירת תאורת גינה מתחילה עם תכנון מקדים וחשיבה ממוקדת. אתם צריכים לשאול את עצמכם כמה שאלות. ראשית, עד כמה הגינה הזו תהיה לכם שימושית עם התאורה, האם באמת תהיו בה לא מעט או אחת ל... אתם צריכים לחשוב גם אילו אזורים בה צריכים להיות מוארים יותר, כך לדוגמא אזור השולחן בו אוכלים צריך להיות כזה. צריך לתכנן כמה מתגים יהיו בגינה ואיפה הם יהיו ממוקמים, צריך לחשוב אילו אזורים רוצים להסתיר ואילו להאיר, וכמובן, לקחת בחשבון שהתקנת גופי תאורה שונים דורשת עבודה מוקדמת על מערכת החשמל.

טעויות נפוצות

הנה כמה טעויות נפוצות בנוגע לתאורת גינה. תכנון תאורת גינה צריך לקחת בחשבון גם את ניקוזי המים. היום, רבים רוצים תאורת גינה עם גופים שקועים, אבל לא מוודאים שיש ניקוז איכותי באזור, מה שעלול לפגוע בגופי התאורה ואף להרוס אותם. עוד טעות – יותר מידי אור. כדאי לשמור על מעט מסתורין ולא להאיר בצורה מוגזמת.

לקחת בחשבון מראש

אבל הטיפ החשוב ביותר הוא לדאוג לנקודות חשמל כבר בבניית הבית או כמה שיותר מוקדם. אחר כך זה כבר מורכב ויקר וגם לא תמיד אפשרי, ותמיד טוב לעשות הכנה כדי שכשזה יהיה אפשרי, אפשר יהיה לעשות תאורת גינה לא פחות ממרהיבה.


הוספת מאמר