• 13-11-2019
  • מאת avitheking12

מתי אפשר וכדאי להגיש עתירות לבג"צ

הגשת עתירות לבג"צ היא הדרך בה ניתן להעביר ביקורת על פעילות של השלטון. אם הממשלה או הרשות המקומית ביצעה צעד מנוגד לחוק או צעד שפוגע בזכויות שלכם – הגשת עתירות לבג"צ היא הדרך בה תוכלו לערער על ההחלטה ולפעול לביטולה. הזכות להגיש עתירה מעניקה לאזרחים את הכוח לערער על צעדי השלטון ולקבל מענה במקרה של אי צדק.

עתירות לבג"צ מוגשות ומתנהלות אל מול בית המשפט הגבוה לצדק. את העתירות כדאי להגיש יחד עם עורך דין בעל ניסיון והתמחות מתאימה. עורך הדין יסייע לכם לבחון את כדאיות הגשת העתירה ואת הסיכויים לאישורה. בג"צ אינו רואה בעין יפה עתירות שמוגשות בצורה לא הולמת או פניות מיותרות שאין להן הצדקה. העתירות הן הדרך להכריע בסכסוכים בין האזרח לבין המדינה.

איך מגישים עתירות לבג"צ?

אם נעשה לכם אי צדק הדבר הראשון שכדאי לעשות הוא לפנות אל עורך דין עם ניסיון בתחום. לא כל עורך דין מכיר היטב את הנהלים ויודע איך להגיש את העתירות ואיך מתנהלים מול בג"צ. הפגישה הראשונה עם עורך הדין היא פגישת ייעוץ במהלכה תפרטו את הסיבות להגשת העתירה. עורך הדין ייתן את דעתו על הדברים וימליץ או לא ימליץ על הגשת עתירה.

את העתירה והמסמכים הדרושים ניתן להגיש באופן עצמאי אך ההמלצה היא על הגשת המסמכים יחד עם עורך דין. כאשר יש לצדכם עורך דין מנוסה תוכלו לדעת בביטחון שהמסמכים ערוכים בהתאם לנהלים ומכילים את כל המידע הדרוש.

אל מי כדאי לפנות?

הבחירה החכמה תהיה משרד עורכי דין עם ניסיון רב בהגשת עתירות לבג"צ (עתירות נגד שב"ס, עתירות בנושא חיובי ארנונה ועוד). ליווי של עורך דין מגדיל את הסיכויים שלכם לאישור של העתירה.
הוספת מאמר