• 18-11-2019
  • מאת laurabearbut

פתיחת עוסק פטור - מתי וכיצד פותחים עוסק פטור?

במדינת ישראל יש מספר סוגים של עוסקים. לקראת כל פתיחה של עסק יהיה על האזרח לבדוק ולברר מהי ההגדרה של העסק אותו הוא עומד לפתוח, מהו תחום העיסוק, ומהן ההכנסות הצפויות. לפי התשובות לשאלות יהיה עליו לפתוח את העוסק המתאים לפי ההגדרה. העסקים הקיימים הם חברה בע"מ, עוסק מורשה ועוסק פטור.

מתי נכון לפתוח עוסק פטור?

עוסק פטור הוא על פי ההגדרה אדם שמנהל עסק שסכום ההכנסות שלו מגיע לתקרה של מאה אלף ₪ בשנה. כל עוד העוסק מתאים להגדרה זו הוא יוכל להיות מוגדר כעוסק פטור. עוסק פטור יש לפתוח מול רשות המס על מנת שיהיה רישום מתאים כחוק. הדרישה מעוסק פטור היא להגיש אחת לשנה דו"ח הכנסות הכולל את כל ההכנסות של העסק בשנה החולפת. לאחר הגשת הדו"ח יקבל בעל העסק מסמך שנקרא בשם שומת מס. ובו נתונים על ההשתכרות שלו.

כיצד פותחים עוסק פטור?

תהליך פתיחת עוסק פטור הוא לא מורכב. למען האמת יש אנשים רבים שבוחרים לבצע את התהליך הזה בכוחות עצמם. היות ועוסק פטור מאופיין ברף הכנסות נמוך למדי וגם מוגבל, בעלי עסקים כאלו יעדיפו במקרים רבים לחסוך עלויות ולבצע בכוחות עצמם פעולות שם יכולים להימנע מתשלום עבורם. אבל לעומת זאת רבים אחרים יחליטו כי נכון יותר לפנות אל רואה חשבון שייקח לידיו את הפן הטכני של רישום וניהול תקין מול רשויות המס. כך הם מסירים מעל עצמם את העול הזה.

לבחור רואה חשבון מומלץ

אם החלטתם לפנות אל רואה חשבון עבור פתיחת עוסק פטור, יהיה נכון כי תבררו היטב על אנשי המקצוע שמציעים לכם את השירותים שלכם בתחום. כך שתוכלו להיות שלווים כי כל הפן הכספי של העסק הפטור שלכם נמצא בידיים מתאימות. רואה חשבון מומלץ הוא כזה שיש לו ידע מקצועי רב. לצד זאת הוא רכש מיומנות רבה. כמו כן חשוב לנו מאוד כי הוא יהיה יעיל ויבצע כל משימה במהלך השנה באופן יעיל ומהיר. 

האם נכון לי לפתוח עוסק פטור?

גם בשלב הראשוני בו אדם מתלבט מהו העוסק שהוא אמור לפתוח מול הרשויות, יהיה נכון להתייעץ עם רואה החשבון. לפי נתוני העסק, בהתאם לסך ההכנסות ולתחום העיסוק יוכל רואה החשבון להמליץ מהו הצעד הכון – פתיחת עוסק פטור או עוסק מורשה. ההתנהלות העסקית הינה קריטית להצלחה, חובה להתנהל במקצועיות ובהכוונה מדויקת.


הוספת מאמר