• 28-04-2020
  • מאת aptilworks2

עבודה מהבית – עיצומו של מהפך

 

עבודה מהבית הפכה תוך זמן קצר מאוד להיות הדבר הרלוונטי ביותר במשק העבודה. כיום, עבודה מהבית נשמעת לנו קרובה מתמיד. אם פעם עבודה מהבית הייתה נשמעת לנו בגדר פנטזיה, כיום אנחנו שוקלים את הנושא ברצינות יתר. אף אחד לא ציפה שתוך זמן כל-כך קצר, יפקוד את האנושות משבר כלכלי שיגרום לשינוי רדילקי במשק העבודה.

 

מעבר אל עבודה מהבית היה מעבר מאוד מתבקש מזה שנים רבות. אנחנו רואים שיפור טכנולוגי ומגמה של מעבר להתנהלות אונליין בכל התחומים – בין אם מדובר בקניות מזון, בין אם מדובר בתשלומים שותפים של ארנונה, מים, גז, חשמל, בין אם מדובר במילוי טפסים, בין אם מדובר בשיעורים פרטיים – הכל לאט לאט התחיל לעבור להתנהל אונליין ועד מהרה מצאנו את עצמנו מתרגלים לכך כך שזה נראה לנו טבעי לחלוטין.

 

משום מה, דווקא העבודה, שהיא הדבר הבסיסי ביותר בחיינו, לה דווקא לקח זמן רב מאוד לעבור למתכונת אונליין, ועד היום חברות רבות מתקשות להכיל את המושג עבודה מהבית. עבודה מהבית היא אכן לא דבר שפשוט לעבור אליו, אבל היא בהחלט דבר מתבקש. הסיבה העיקרית לכך היא כמובן הרלוונטיות לתקופה – אנחנו בתקופה שהכל מתנהל דרך האינטרנט ואין שום סיבה לא לנצל זאת עבור עבודה מהבית.

 

דבר שני, עבודה מהבית מקנה לנו יתרונות עצומים, הרבה יותר יתרונות מאשר עבודה במקום פיזי. בעיקר עבור המעסיק באופן מפתיע, שכן עבודה מהבית יכולה לחסוך למעסיקים הון. היכולת לצמצם את המיקום הפיזי עד לביטולו, יכולים לחסוך עשרות אלפי שקלים בכל חודש, וזה מה שעוד יותר אמור לדרבן מעסיקים לעבור למתכונת של עבודה מהבית.

 

בנוסף לכך, התפרצות של נגיף הקורונה, ערערה את מקומות העבודה הפיזיים ועוררה את הצורך המהותי לעבור אל עבודה מהבית, שכן חברות שהרגילו את העובדים שלהן אל עבודה מהבית צלחו את המשבר הזה בצורה הרבה יותר טובה ויעילה מאשר חברות שמעולם לא התנסו במתכונת עבודה מהבית.


הוספת מאמר