• 30-04-2020
  • מאת nitzan_seoru

תואר ראשון בחינוך מיוחד

כאשר מדברים על תואר ראשון בחינוך מיוחד, מדברים בעיקר על מקצוע לחיים ובעיקר מקצוע המופנה ברובו לאנשים שהשליחות והאתגר הם מנת חלקם. הרעיון הזה לעזור הן לילדים והן למתבגרים עם צרכים שונים משל האחר זו בהחלט שליחות מה שמסביר כיצד יותר ויותר אנשים מן השורה לרבות אנשי חינוך מחפשים להקנות ולהרחיב את ידיעותיהם באמצעות תואר ראשון בחינוך מיוחד. אז מה צריך לעשות, איפה ואיך כדאי ללמוד? במיוחד עבורכם המדריך שיעזור לכם לעשות את הבחירות הנכונות ביותר.

חינוך מיוחד- לאתגר את החיים על הצד הטוב ביותר

תואר ראשון בחינוך מיוחד מהווה הכשרה מצוינת, כלים וכן מיומנות נפלאה בכל הקשור בעניין הלימודי. באמצעות הכלים הנלמדים בתואר הזה ניתן לקדם את התלמידים בעלי הצרכים השונים ולהתמודד אתם מול כל הקשיים. מערך הלימודים הזה פונה אל תלמידים עם שיתוק מוחין, ספקטרום, אוטיזם, עיוורון ואפילו קשיי שמיעה. כמו כן, באמצעות הקניית הכלים יוכל המורה/ בעל התואר לספק את כל הסיוע גם לתלמידים עם הפרעות רגשיות והתנהגות שונה מהאחר. מבין מגוון היתרונות הלימודים הללו מספקים ומאתגרים והכול בזכות היכולת לסייע לתלמידים לממש את הפוטנציאל החבוי אבל מוסרת עקב הקשיים שהחיים מביאים איתם. את הלימודים ניתן ללמוד בכל רחבי הארץ כך שניתן להשתלב בתואר זה גם קרוב למקום המגורים שלכם.

למי מתאימים לימודי תואר בחינוך מיוחד?

תואר ראשון בתחומי חינוך מיוחד מתאים לאנשים עם לב ונשמה שיש בהם רגישות גבוהה, סבלנות ענקית וכן יכולת הכלה ונתינה לאחר. כמו כן, אם יש שם אוריינטציה טיפולית טובה ורצון לאתגר את האדם זה בהחלט המקום להתחיל וללמוד מקצוע חדש. כמו כן מדובר בשליחות לכל דבר – מה שמסביר מדוע המוני אנשים לרבות אנשי חינוך רוצים להעמיק ולראות את השינוי הנוצר באחר באמצעות קבלת כלים ולימוד מתאים.

מהם תנאי הקבלה במסלול זה?

לרוב אין שוני בין תנאי הקבלה בין חינוך מיוחד לחינוך רגיל, מאידך, במסלולים מסוימים ייתכן מאוד כי הדרישות תהיינה גבוהות יותר. כמו בכל דבר גם כאן תהיינה הדרישות מבוססות על ציון פסיכומטרי לצד ממוצע בגרות כאשר דרישת הסף תהיה לפחות 550. עם זאת מומלץ לבצע סקר שווקים ולבדוק מכללות המאפשרות ציוני פסיכומטרי נמוכים מציון זה. במידה והתלמיד ביצע מכינה קדם אקדמאית- יוכל הנ"ל לנסות להתקבל ללימודים ללא ציון פסיכומטרי. כמו כן, בחלק מהמקרים יידרש לעמוד בראיון קבלה- ראיון אשר מטרתו לבדוק את התאמת המועמד ללימודים והעיסוק בתחום הרגיש כל כך.

בסיכום דבר, הלימודים יארכו בין שלוש לארבע שנים כאשר השנה הרביעית תוקדש כולה לתעודת ההוראה בתחום החינוך המיוחד. בחלק מהמקומות יהיה ניתן ללמוד לימודי ערב ואף בימי שישי – זאת בכדי להקנות לאנשים מסוימים אפשרות ללמוד ולעבוד יחד.


הוספת מאמר