• 21-05-2020
  • מאת bilui

דירה להשקעה

שוק הנדל"ן כל העת משתנה, לצד עליות מחירים אנו חווים תקופות של חוסר וודאות המבאים לכך שמחירי הדירות יורדים, לאחרונה משבר הקורונה מביא איתו חוסר וודאות ויש שבוחרים בתקופה זו לחכות לעומת כאלה המעדיפים  לפעול כעת. לצד ההשקעה בישראל וישנן הצעות מרובות לרכישת נדל"ן בחו"ל, מזרח אירופה המציעה מחירים נמוכים לדירות וארה"ב שחוותה בשנים האחרונות משבר כלכלי שהביא לירידות מחירים בדירות.

 

מה הכוונה כסף מניב?

 

ידוע לכל שהכסף בבנק אינו מניב לכם רווחים ובמקרה הטוב שומר על ערכו, לכן אנשים רבים בוחנים דרכים חדשות להשקיע את הכסף שיש להם ועם כמה שפחות סיכונים. הרצון לכסף מניב שאתם משקיעים סכום מסוים, שהופך בעבורכם לאמצעי להכנסה כספית. הכנסה פאסיבית אם תרצו. 

 

איך?

 

אאחת הדרכים ליצור כסף מניב בוא באמצעות רכישת דירה והשכרתה, לאורך השנים הנכס שומר על ערכו ואף המחירים עולים. רכישת דירה בארץ לרוב דורשת מכם להסתכן ולקחת משכנתא על הדירה שעליכם לשלם עליה, ישנן דירות לרכישה בחו"ל שהמחיר נמוך ומאפשר לכם להשקיע את החסכון שלכם מבלי להלוואות כסף נוסף.

 

השכרת הדירה מאפשרת לכם ליהנות מרווחים כבר מהחודש הראשון, אתם יכולים לבחור אם להשכיר אותה לשוכרים קבועים לפרק זמן ממושך , או להשכיר את הדירה או הבית לפרקי זמן קצרים, לצרכי תיירות בעיקר. כיום ישנן חברות רבות המציעות שירותי תחזוקה של הבית והשכרתו עבורכם תמורת עמלה, כךש אינכם חייבים להיות במקום בעת ההשכרה או הטיפול בדירה.

 

כמה כסף יש לכם?

 

אם בעבר להשקעה בנכס נדרש מכם סכום גדול שעומד לרשותכם, כיום כמעט כל סכום יכול להוות סכום התחלתי טוב להשקעה. בסכומים נמוכים תוכלו למצוא דירה בפריפריה או להשקיע בבית בארה"ב, תוכלו להשקיע בקרקע חקלאית אבל קחו בחשבון כי ברוב המקרים קרקע חקלאית שעדיין לא הופשרה לבניה, והמשמעות היא שאתם תוכלו לראות תשואה כספית רק בעוד שנים רבות. במקרים רבים הקרקע תניב תשואה רק לילדים שלכם. אבל אם אתם רוצים ליהנות מרווחים מההשקעות שלכם כבר עתה, אולי תעדיפו לרכוש דירה קיימת או דירה בבנייה שצפויה להיות מאוכלסת בפרק זמן סביר. 

 

איך קונים דירה בסכום התחלתי נמוך?

 

יש הבוחרים להתחיל לרכוש דירה ללא סכום התחלתי, לרוב מדובר בהלוואה גדולה שיש להחזיר אותה ויחד עם משכנתא קטנה, המשמעות היא שבשנים הראשונות, לא תראו רווחים וכל הכסף ילך להחזר חובות, כמו כן יש בשיטה הזו מקום לסיכונים. תשלומי המשכנתא נפרשים לשנים רבות, והם יוכלו להיות מכוסים על ידי שכר הדירה שתקבלו בעבור השכרת הדירה, הסיכון הוא ששכר הדירה לא יספיק לכיסוי המשכנתא וההלוואות שלקחתם, ולכן יש לשקול אם זיטה זו מתאימה לכם.

במידה ואתם חיים כיום בדירה שברשותכם, או שיש ברשותכם כבר דירה והיא מושכרת, תוכלו לקבל משכנתא בגובה של עד 50% משווי הנכס שברשותכם. משכנתא היא כיום הדרך הכי כדאית לגייס כספים להשקעה. במידה שאין ברשותכם דירה, תוכלו לקבל עד 75% משווי הנכס. 

אם החלטתם לרכוש דירה בחו"ל חשוב שתלמדו את הנושא לעומק, ואם החלטתם לקחת את שירותיה של חברה המציעה נכסים בחו"ל חשוב לבדוק על החברה והאמינות שלה.

 
הוספת מאמר