• 03-11-2020
  • מאת spool951

שמירה על הבריכה ותחזוקתה בתקופת החורף

כיף גדול להחזיק בריכה פרטית, את זה כולם יודעים. אבל לא כולם יודעים שהיא גם דורשת אחזקה שוטפת לכל אורך ימות השנה. גם בעונת הקיץ בה הבריכה שימושית ומבוקשת, וגם בימות החורף בהם הבריכה עומדת כמעט מיותמת. הטיפול בבריכה דורש ידע והבנה, וגם מציאת פתרונות בהתאם למציאות הנוכחית והנתונים של הבריכה המדוברת. אפשר לומר שהאחזקה נחוצה במיוחד בתקופת החורף. כי אם לא נדאג לתחזוקה הולמת – אנו עלולים לפגוש את הבריכה בקיץ לא שימושית, מזוהמת ומלוכלכת. אז כדי לשמור על הבריכה שלנו, וליהנות ממנה בכל עת שנרצה חובה לטפל בה כנדרש ולתחזק אותה על פי המומלץ.

אז מה קורה בחורף?

יש אנשים שיעדיפו לרוקן את הבריכה בחורף. זה יכול להיות רעיון טוב במיוחד למי שלא חס על כמויות המים שיהיה עליו למלא בשנית לקראת הקיץ. אם אתם בטוחים שבמהלך מספר חודשים הבריכה לא תבוא לידי שימוש תוכלו לרוקן אותה ולחסוך לעצמכם עבודה רבה. אבל אם אתם לא רוצים לרוקן את המים, אתם צריכים להיות מודעים למספר פעולות אותן יהיה עליכם לבצע במהלך חודשי החורף באופן קבוע. כדי לשמור על הבריכה, על המערכות שלה ועל המים במצב שניתן יהיה להשתמש בהם שוב בקיץ.

מה יש לעשות בעונת החורף?

הפעלת משאבות – אמנם כאשר הבריכה אינה בשימוש המשאבות יכולות להיות כבויות. אבל מנגד מים עומדים צוברים נזקים מהר מאוד. לכן יהיה עלינו להפעיל את המשאבות למשך מספר שעות באופן קבוע. כך נמנע את הנזקים שעלולים להיגרם כתוצאה ממים שאינם זורמים. כלור – אמנם אנחנו לא משתמשים בבריכה. אבל המים עלולים להזדהם מטבע היותם. לכן חשוב לבצע הכלרה מתאימה לפי גודל הבריכה וכמות המים. הכלור מונע התפשטות של חיידקים ושומר על ניקיון הבריכה. ניקיון – חובה לדאוג לניקיון הבריכה. כי גם אם לא משתמשים כעת בבריכה, הלכלוך הוא לא דבר יציב. אלא מפגע שהולך ומחמיר במידה והוא מוזנח. עלים מושכים אליהם חרקים, הללו מתרבים בשטח, ובריכה פרטית נחמדה עלולה להראות יותר כמו ביצה מלוכלכת. לכן חשוב מאוד להוציא עלים שנשרו פנימה ולהוציא כל לכלוך ופסולת ברשת הייעודית. כך נשמור על הבריכה נקייה ונמנע מפגעים.

הגנה מפני גשמים ורטיבות

חשוב להיות מודעים לכך שמערכת השאיבה הינה מערכת חשמלית. והיא עלולה להינזק כתוצאה מחשיפה לרטיבות. לכן חובה לכסות אותה בימות החורף ולמנוע מצב בו מי גשמים חודרים אליה. שכן כמו כל מכשיר חשמלי – המשאבות תצאנה מכלל שימוש אם הן תהיינה חשופות לגשמים. יש לשים לב לכך שמערכת הסינון עלולה להינזק מכך שהיא תהיה בחוסר פעילות זמן ממושך. זו סיבה נוספת להפעיל אותה באופן קבוע גם בחורף. אז כן, חודשי החורף לא מאפשרים לנו לשכוח מהבריכה ולהזניח אותה. נטפל בה כראוי כדי שנוכל ליהנות ממנה בקיץ.

המאמר נכתב מטעם חברת S-Pool

הדור הבא של בריכות שחייה פרטיות - פטנט כחול לבן


הוספת מאמר