• 03-11-2020
  • מאת avitheking12

כך מתכננים נכון כניס לפרויקט פינוי בינוי

כל תהליך של פינוי בינוי דורש התעסקות עם תכניות בניין עיר (תב"ע). בסמכות הוועדה המחוזית לקבל את ההחלטות. את ההתנהלות מול הוועדה מנהל היזם. על מנת לקבל אישור לפרויקט פינוי ביני על המתחם להיות מוכרז ככזה. הפרויקט דורש לרוב שטח של 4 בניינים קטנים כך שמדובר בפרויקט נרחב. כל 4 הבניינים שמיועדים להריסה צפויים להרס לטובת הקמת בניין חדיש ומודרני עם כמות גדולה יותר של דירות.

הדיירים מפונים מהבניין במימון היזם הבונה שאחראי לספק להם דיור חלופי. בסיום הבנייה הדיירים חוזרים אל הבניין החדש ומקבלים דירה חדשה. לרוב הדירה תהיה גדולה יותר אך אין התחייבות כזו בחוק. השווי של הדירה בוודאות יהיה גבוה יותר. במידה ובל הדירה אינו מעוניין לקבל דירה בבניין החדש הוא יוכל לקבל במקום פיצוי כספי. הדירות החדשות בבניין יכללו את כל היתרונות של מגורים בבניין חדש (מעלית, מחסן, ממ"ד, תשתיות חדשות).

איך מתחילים בפרויקט?

בעלי דירות שמעוניינים בפרויקט פינוי בינוי יוכלו לפנות ביוזמתם אל קבלנים ויזמים שעוסקים בתחום. ליווי של עורך דין מטעם הדיירים מומלץ להתנהלות סדירה ושמירה על הזכויות של בעלי הדירות והדיירים. שיתוף פעולה מלא של כל הדיירים חיוני להצלחת התהליך. החוק קובע חובת קבלת הסכמת 80% מהדיירים להתחלת הפרויקט.

לפני החתימה על ההסכם עם הקבלן כדאי לכנס ישיבת דיירים ולבחור נציג שינהל את התקשורת עם היזם ועורך הדין. חשוב לברר גם האם העירייה נתנה את הסכמתה לפרויקט. לפני שאתם חותמים על כל הסכם מול היזם יש לבחון תכניות בניין עיר ולוודא שישנה הסכמה של העירייה להקמת בניין חדיש וגבוה במיקום המבוקש.

אל תשכחו לבחור נכון ביזם עם המלצות קודמות, ניסיון ורקע יציב מבחינה פיננסית.


הוספת מאמר