• 11-01-2021
  • מאת headcheff

5 טיפים לבחירת גדר אלומיניום לגינה

גדרות אלומיניום הפכו בעת האחרונה לשכיחות ונפוצות במיוחד, כאשר הסיבה לכך היא היותו של חומר גלם זה מותאם במיוחד לאקלים ולנוף הישראלי, כמו גם מחירה הנמוך של מתכת שכזו.

עם זאת, לנוכח המגוון הרב שקיים, עולה השאלה כיצד ניתן להתאים גדר אלומיניום ייחודית אשר תתאים לגינה האישית שלכם ולתא השטח שהיא מקיפה, כאשר בטיפים הבאים נפרט על פי מה לברור ולבחור גדר שמשקפת את חזונכם החיצוני, בין אין סוף גדרות אלומיניום שקיימות בשטח.

מה מטרת הגדר?

בהמשך לכך, שלב ראשון בבחירת גדר צריך לעסוק בהבנת מטרת הגדר לנוף החיצוני של הגינה. כלומר, האם הגדר נועדה להיות פריט נוי אופנתי? כאשר אילו התשובה חיובית ייתכן ותעדיפו גדרות ספירלה מעוטרות פרחים או עיטורים לבחירתכם. בעוד שמנגד, אילו דווקא מטרתה היא להגביר את פרטיות המשפחה, סביר להניח כי תבחרו בגדרות אלומיניום בעלות פסים עבים וחציצה דקה אם בכלל כלפי החלל החיצוני.

צבע של הגדרות מאלומיניום  

כמו כן, על אף היותה של אלומיניום מתכת בעלת גוון כסוף, ניתן להקנות לה כל צבע שרק יעלה בדמיונכם, כאשר הצבע מהווה חלק בלתי נפרד מאופייה של אותה גדר, כאשר הוא מעביר מסר אלגנטי ומהווה עדות נוספת אודות האווירה שהגדר מנסה להשרות.

אישורים מול הרשויות – במידת הצורך

זאת ועוד, כי בטרם תקימו גדר גרנדיוזית מטעמי פרטיות, חשוב לוודא כי הגדר שאתם מתכננים עולה בקנה אחד עם המוסכם בחוק. זאת מכיוון שלעתים בשביל להקים ולהגשים את חלומכם הפרטי, דורשות גדרות אלומיניום בדומה לכל שאר הגדרות החיצוניות עמידה בתקנות והגבלות עירוניות בכדי לפטור את הקמתן מהיתר מיוחד.

תכנון שער חשמלי

יתרה מכך, כיום במאה ה- 21, לאור פיתוחי הטכנולוגיה הרבים שמרמזים כי בעתיד הלא רחוק מרבית חלקי הבית יהיו ניתנים לשליטה אלחוטית, אין עוררין כי רצוי שהשער החיצוני שהינו חלק בלתי נפרד מן הגדר, יוקם בתצורה חשמלית.

הסיבה לכך היא לא רק הכנה לעתיד הרחוק, אלא חיסכון מאמץ ונוחות רבה שנלווית לפתיחת השער מרחוק, כאשר מדובר בפתרון שמתאים במיוחד עבור אוכלוסיות מבוגרות שעלולות להתקשות עם פתיחת שער שאינו חשמלי.

לא לפחד להתייעץ

כמו כן, חשובה מאוד התייעצות רוחבית בנוגע לתכנון השער והגדר שאתם מתכננים להקים, כאשר באמצעות התייעצות שכזו יכול הלקוח לרתום את ניסיונם הרב של אנשי מקצוע מנוסים, אשר יכולים במידה רבה לשפוך אור חדש על תכנוניו הנוכחיים ולבצע להם אופטימיזציה.

לסיכום – בחירת גדרות אלומיניום כחלק אינטגרלי מעיצוב הבית

כפי שניתן להבחין מן הכתוב לעיל, גדרות מאלומיניום הפכו לנפוצות ושכיחות יותר בנוף הישראלי, כאשר סיבות רבות קיימות לכך. עם זאת, דווקא לאור הפיכתו של כלי עיצובי שכזה לרווח כל כך, גדלה החשיבות של בחירתו והתאמתו לביתכם האישי כהלכה, כאשר תכנונן של גדרות אלומיניום והתאמתן לנסיבות והמאפיינים האישיים של אותה גינה, נותרה בעינה כמשימה אשר יש לתת עליה את הדעת, בכדי שככל ההליך יעבור על הצד הטוב ביותר.


הוספת מאמר