• 11-01-2021
  • מאת headcheff

איך מזהים קונדילומה אצל גברים

יבלות באברי המין מופיעות אצל גברים כאשר נגיף הפפילומה בא לידי ביטוי. הסיכוי הגבוה להידבקות בנגיף הפפילומה אצל גברים הוא במהלך קיום יחסי מין לא מוגנים. אותן היבלות מתפתחות בתדירות גבוהה יותר כאשר מקיימים יחסים מסוג מין אוראלי ומין אנאלי. חשוב לדעת שנגיף זה הינו מדבק מאוד ושכיח מאוד. לכן כדאי להבין כיצד ניתן לזהות ולטפל בגידולים באיברי המין.

סיבות:

כל היבלות הן ביטויים חיצוניים (סימפטומים) לעובדה שאדם נגוע בנגיף הפפילומה האנושי (HPV). לנגיף זה ישנם יותר מ -100 סוגים, מתוכם סוגים 6 ו -11 הם הנפוצים ביותר, וסוגים 16 ו -18 גורמים לבעיות נוספות, מה שמגדיל באופן דרמטי את הסיכון לסרטן. יש לציין כי הסיכון לחלות בסרטן אצל נשים גבוה פי 100 מאשר אצל גברים.

כיצד מועבר נגיף הפפילומה האנושי?

נגיף הפפילומה האנושי דומה מאוד לנגיף הרפס ומועבר באותה הקלות. הנגיף מועבר לרוב באמצעות יחסי מין, כולל יחסי מין אוראלים ואנאלים. לכן ניתן למצוא פפילומות ויבלות סביב הפה, השפתיים, פי הטבעת, הלשון, האף, העיניים והגרון. הנגיף יכול להיות מועבר דרך העור, ולכן קונדום אינו מבטיח לך אחריות של 100%. הערבות היחידה להימנעות מהדבקה היא באמצעות התנזרות מינית. אך יש לציין כי אצל גברים שהסירו את עורלת הפין (ברית מילה), הסבירות לזיהום בנגיף הפפילומה האנושי נמוכה יותר.

מיקומים נפוצים ללוקליזציה

על גוף הפין, השופכה, שק האשכים, סביב המפשעה וסביב פי הטבעת.

אצל גברים מופיעים לרוב יבלות בודדות. הן שכיחות בעיקר על גוף הפין ופחות שכיחות בפי הטבעת. הסיבה העיקרית להופעת היבלות הללו באזורים אלו מפני שהם מאופיינים כאזורים בעלי לחות גבוהה.

הידבקות של קונדילומה

דרך ההעברה העיקרית של הנגיף היא באמצעות מגע מיני. הוא יכול להיות הטרוסקסואלי או הומוסקסואלי. במין אוראלי אדם נדבק בנגיף שנמצא בפה של בן / בת זוג. וסיבה זו להופעת יבלות באברי המין אצל גברים היא אחת הנפוצות ביותר.

דבר אשר פחות נפוץ, שהנגיף מועבר באמצעות אינטראקציות יומיומיות, מגע ישיר או באמצעות חפצים. ההדבקה מתרחשת כאשר חפצים שונים שבאו במגע עם נגיף הפפילומה נוגעים בעור האדם. חשוב לציין שמגבות הן מקור נפוץ מאוד להידבקות.

ישנן 2 סיבות להתפתחות יבלות אצל גברים - בן זוג נגוע וחסינות חלשה. אצל אנשים עם הגנה טבעית מופחתת בגוף, יבלות מופיעות חודשיים לאחר ההדבקה.

אז איך מזהים קונדילומה אצל גברים? ראשית, כדאי להבין את השם, שכן בספרות ובמיוחד באינטרנט תמצאו אזכור של נגעי עור, פפילומות ויבלות באברי המין. למעשה, כולם זהים. רק מבחינה היסטורית רפואית קרה שיבלות הממוקמות באזור איברי המין, המפשעה ופי הטבעת נקראות במיוחד - קונדילומות. במקורן ובמבניהן, הן זהות ליבלות שעל הידיים, אותן רבים מהגברים כבר פגשו בעבר. על איברי המין היבלות נראות לעיתים קרובות ככתמי עור קטנים וגבוהים העשויים להיראות כמו כרובית או ראש של גפרור. הן מופיעות כבודדות או כמקבץ. וברוב המקרים הן אינן גורמות לאי נוחות פיזית למעט אי נוחות אסתטית (וגם כאן, קיים טיפול יעיל מסוג לייזר להסרתן).


הוספת מאמר