• 14-01-2021
  • מאת medicalc

מה המחיר הנכון עבור הסרת קונדילומה

באם גם לכם צצה יבלת או יבלות על הפין, וגם אתם לא הבנתם מה פשר הדבר. ולבסוף כאשר כבר ראיתם רופא עור (במקרה הטוב תוך חודשיים) והפשלתם את המכנסיים. ולאחר מבט מדוקדק הרופא אמר לכם באדישות משהו: "זה קונדילומה". נא לא להתרגש, וברוכים הבאים למועדון ה10%.

10% מכלל האנשים (גברים ונשים) אשר נדבקו בנגיף הפפילומה האנושי (HPV), הם "ברי המזל" אשר זכו להופעת הסימפטום של הנגיף – היבלות על איבר המין.

לא נלאה אתכם בכל הפרטים, ממה זה נובע? איך נדבקים? וכדומה.. אלא ניגש ישר לפתרון. נביא לכם פה את הפתרון הזול והפתרון היקר (כל שאר הפתרונות הם משהו באמצע).

הפתרון הכי זול, הינו החנקן הנוזלי – כן אותו מיכל המצוי כמעט אצל כל רופא עור \ אורולוג בקופות החולים. היתרון הכי גדול של טיפול ביבלות על איבר המין בחנקן שהוא בחינם. אך מעבר לכך, הוא הפתרון הכי לא אפקטיבי. הוא צורב את היבלות אך לרוב לא באופן מדויק אם ברדיוס ואם בעומק. הוא מאוד זול, לכן בקופות החולים הוא מאוד נפוץ. אבל גם לקבוע תור לאחר שכבר הרופא ביצע צריבה ראשונה, זו משימה לא פשוטה. מה גם שאותן היבלות מתפשטות באם לא מטפלים בהן.

הפתרון הכי יקר, הינו לייזר – ולא הכוונה פה היא לא ללייזר שמוריד שיער אלא למכשירי לייזר אשר מטפלים בנגעי עור (אורכי ועוצמת קרניי הלייזר שונות). וכאן, אנחנו נתעכב לגבי אופי הטיפול של הלייזר באותן היבלות.

היבלות על איבר המין, אכן, הן לא כואבות או מציקות בדרך כלל, אך הן מתפשטות ומאוד עקשניות להסרה. מה זה אומר? שמאוד נדיר שבטיפול אחד בלייזר לכלל היבלות חלקן לא יחזרו. כך שתמיד שימו לכם בראש את המשפט הבא: יש צורך בלפחות 3 טיפולים במקרה הטוב להסרה מוחלטת של אותן היבלות. ומי שאומר לכם, טיפול אחד וגמרנו – חוטא לאמת. וכגודל הציפייה, גודל האכזבה.

מחירים – המחירים משתנים בין מקום למקום, והגישה בשוק הוא תשלום לכל טיפול. אנחנו מצאנו קליניקות אשר מבצעות כל טיפול במחיר של אלפי שקלים וקליניקה אחת צדיקה שעושה כל טיפול במחיר של מאות שקלים. מה זה אומר? אז ככה..

קליניקה א' – מחיר טיפול ראשון 2500 ₪ וכל טיפול נוסף 2000 ₪ (באם חוזרות פחות מחודש אז ללא עלות)

קליניקה ב' – מחיר טיפול ראשון 1400 ₪ וכל טיפול נוסף 450 ₪

קליניקה ג' – מחיר כל טיפול 600 ₪

מה שחשוב לכם לדעת, כל מי שטוען בפניכם שבאם היבלות יחזרו בתוך פחות מחודש (או אפילו טיפה יותר) ואז הטיפול הנוסף יהיה ללא עלות, הוא חוטא לאמת (במילה פחות מכובסת, משקר לכם). אותן היבלות ידועות בכך שהן חוזרות לעיתים קרובות ובמיקומים שונים אף בהפרש של כמה חודשים לאחר טיפול ולכן יש צורך במספר טיפולים. אז אם תרימו את העיניים למעלה תוכלו לעשות את החשבון הפשוט היכן הכי משתלם לכם כספית.

אז לסיכום, נכון אותן יבלות הן מטרד אך חשוב שתדעו שיש פתרונות להסיר אותם. הפתרון הכי יעיל הוא כמובן הלייזר אך הכי יקר. אבל כמו שכבר הוכחנו, ניתן למצוא כמה "צדיקים בסדום" אשר נותנים מחיר שפוי (ולא מנצלים את המצב של אותו האדם). בנוסף, אל תרגישו רע ותלחצו (לחץ משפיע על הופעתן של היבלות). לידע כללי, קונדילומה זה הסימפטום ולא המחלה. הלייזר מוריד את הסימפטום אך לצערנו הנגיף נשאר ובדרך כלל הגוף והמערכת החיסונית שלו מתגברים עליו. בנוסף, הנגיף עצמו מאוד נפוץ, ההערכה היא 70% מכלל האוכלוסייה נושאים אחד מהזנים של נגיף הפפילומה. ומתוך אותם 70%, אנחנו ה10% מאלה אשר "זכו" בהופעת היבלות. המון בריאות.


הוספת מאמר