• 07-02-2021
  • מאת danielseo

תוכנית לידה

תוכנית לידה –

את מגיעה לחדר לידה, זו לידה ראשונה שלך, את לא ממש יודעת מה מצפה לך, כולך חיל ורעדה. מאיפה יהיה לך האומץ להגיש דף עם תוכנית (לא פחות) למיילדת מנוסה שראתה כבר אלף כמוך?

תוכנית לידה הפכה זה מכבר אביזר הכרחי אופנתי, לכל מי שרוצה איזו שהיא שליטה על תהליך הלידה שלה, בעיקר אם מדובר ביולדת ששואפת ללידה טבעית. אבל בכל זאת, יש משהו קצת מוזר בלבוא חסרת כל ניסיון ולתת תוכנית למיילדת או רופא.ה שראו כבר כמה לידות רק היום...

נשים רבות ירגישו מובכות אולי להגיע עם "דף הוראות" למיילדת, או לרופא.ה. המבוכה תגיע אולי ממקום של חוסר ידע מה לרשום בתוכנית הלידה, או תחושה של נחיתות אל מול המערכת הרפואית.

כדי שנרגיש בנוח עם תוכנית הלידה שלנו כדי שנבין כי לא מדובר בדף הוראות לצוות, אלא אולי יותר בדף היכרות. הרי יש סוגים שונים של נשים יולדות. דברים אחרים לחלוטין חשובים לכל אישה, דברים שונים מרגיעים נשים שונות או מרגיזים אותן. לנשים יש שאיפות שונות לגבי הלידה או לגבי הטיפול בתינוק לאחר הלידה, שלא לדבר על כך שיש סוגי לידות שונים.

אם נוסיף לכך שאישה בעת לידה, המגיעה אל מקום הלידה שלה על מנת ללדת, נמצאת...ובכן...בלידה, ולא ממש פנויה להציג את עצמה, לשוחח ארוכות עם המיילדת, או לפרוש את כל הרצונות/מחשבות/דאגות הלידה שלה כרגע.

אם תתייחסי אל תוכנית הלידה שלך כאל מעין שיחת הכירות עם הצוות, אולי תוכלי גם להעביר אותה הלאה מתוך אמונה שלמה.

תוכנית לידה אמורה להציג אותך בפני הצוות. לעשות מעין קיצור דרך בינך לבין הצוות.

ההצגה העצמית שכוללת תוכנית לידה אמורה לשקף את השאיפות שלך (אני שואפת לאפידורל/לידה טבעית למשל), כל זמן שהכל תקין. תוכנית הלידה  יכולה להיות מאוד מפורטת ולכלול ממש את הבחירות שאת מעוניינת לעשות בכל תרחיש אפשרי או שהיא יכולה פשוט להציג את האוירה בה את מעוניינת ללדת.

בכל מקרה חשוב לזכור כי זו תוכנית זו אינה מגבילה ואינה מחייבת אותך, או את תהליך הלידה, ומכאן שחשוב מאוד לזכור כי היא מהווה תוכנית עם בסיס רחב לשינויים.

נשמח לעזור לך עם כל שאלה לגבי בניית תוכנית הלידה שלך,

צוות פשוט ללדת

 

 

 


הוספת מאמר