• 31-05-2021
  • מאת chinober

טיפים לעיצוב פנים והום סטיילינג: איך לחולל שינויים גדולים במחירים קטנים

אתם מתגוררים בדירה מזה שנים רבות, עם הסלון הישן שקיבלתם מהדודים, פינת האוכל המיושנת, חדר השינה שידע ימים טובים יותר ומטבח שאמנם אתם בחרתם, אבל כבר איננו מתאים לצורכיכם.

אתם רוצים לרענן את הבית, לשדרג את סביבת המגורים, אך שיפוץ מסיבי ו\או רכישת רהיטים חדשים עשויים להיות עניין לא זול ואפילו יקר, אז כיצד ניתן בכול זאת להכניס התחדשות הביתה ומשב רוח מרענן?

קיימות כמה טכניקות פשוטות בעיצוב פנים לשדרוג הנראות של הבית בעלות נמוכה, ולעתים קרובות, עם מעט אמביציה וחשיבה יצירתית אפשר לחולל מהפך של ממש. לדוגמה, שינוי מיקום של רהיטים בבית כמו עברת הכורסה שבסלון מצדה האחד לצדה האחר או שינוי מיקום המיטה בחדר השינה.

שינוי גוון הקירות וצביעה מחדש של רהיטים

מעצבת הפנים ענבל ברקוביץ' מסבירה שבמהלך שינוי מיקום הרהיטים בבית ניתן לא אחת לגלות אפשרויות טובות יותר לניצולת החלל. טיפ נוסף בתחום ההום סטיילינג ועיצוב פנים הוא שינוי גוון הקירות. מדובר בשיטה שטמונה בה היכולת לחולל שינוי משמעותי במהירות
ובעלות נמוכה. היות וזהו מהלך הפיך, הוא אידאלי לשדרוג דירות שכורות.

בהקשר זה, ראוי להבהיר שצביעת בית שלם עלולה להיות מורכבת וכרוכה בהתערבות של אנשי מקצוע, אולם לעתים די בצביעה של קיר בודד אבל דומיננטי כדי להכניס אל הבית אנרגיה חדשה ומשובבת נפש. באופן דומה, ניתן להעניק לבית נגיעה עיצובית שלא הייתה שם קודם, על ידי צביעה מחדש של רהיטים שונים כמו השידה שבחדר השינה, השולחן שבסלון וכדומה.

פתרונות תאורה מעוצבים בהתאמה אישית

במקרים רבים, די בשינויים מינוריים כדי להפיח בעיצוב פנים הדירה אופי וחיים. לדוגמה, החלפת הדלתות של ארונות המטבח, החלפת הידיות בארונות ובשידות, כמו גם שינוי או הוספת חפצי נוי, תמונות, אגרטלים, פסלונים ומוצרי טקסטיל שונים כגון וילונות, כריות, שטיחים ומצעים.

בהזדמנות זו, מומלץ גם לשלב צמחייה בבית, לרכוש כמה עציצים קטנים או להציב באחת הפינות אגרטל חינני שבתוכו זר פרחים. בכול אלו טמונה היכולת ליצור השפעה משמעותית על מראה החלל ולהעניק תחושה של התחדשות.

יתירה מכך, לא אחת ניתן לחולל שינוי דרמטי באווירה מבלי שהדבר יהיה כרוך בשינוי כלשהו בעיצוב פנים למעט התאורה. בשוק קיים כיום מכלול כמעט אינסופי של פתרונות תאורה מעוצבים בסטייליג עדכני, המספקים מענה בהתאמה אישית לכול אתגר אדריכלי


הוספת מאמר