• 11-07-2021
  • מאת victor_s

מצבר סטארט סטופ

שיטת העבודה של מצברי סטארט סטופ

עיקרון העבודה של המצברים הללו הוא חיסכון באנרגיה. במציאות הנוכחית נהגים רבים עומדים פרקי זמן ארוכים ללא תזוזה של הרכב כשהם בפקקי תנועה, או ממתינים לרמזור הירוק. החשיבה היא שבדקות הללו אין צורך שהמנוע יפעל ולכן למטרה זו המצבר הוא זה שיהיה מקור לאנרגיה החלופית.

הוא ימשיך לשרת את הנהג כך שייהנה מהפעולה של המזגן, מערכת השמע, החלונות החשמליים הגה כוח ועוד. וללא קשר לכך, ברגע שהנהג מעוניין להמשיך בנסיעה, המצבר מאפשר לו מעבר חלק והמנוע הוא שוב פעיל ומוכן לנסיעה.

הייחוד של המערכת המיקרו היברידית

למצבר זה קיים מערך פנימי אשר מפחית את זיהום האוויר הכללי ויוצר חיסכון בשימוש בדלק וזאת כדי שרמת ה - 2 CO תהיה על פי התקן – 130 גרם לכל קילומטר, תוך שימוש לעיתים תכופות ובאופציה של שימוש נרחב יותר.

היתרונות של מצבר סטארט סטופ

לאופציה של שימוש במצבר זה יש יתרונות רבים כמו לדוגמה:

התנעה משופרת. מצבר סגור שאינו דורש טיפול או פעולות תחזוקה. מצבר שאורך החיים שלו הוא ארוך הרבה יותר מהמצברים הנורמטיביים שמכילים עופרת וחומצה. ביצוע פריקה וטעינה נרחבים יותר מאשר המצברים הרגילים שבוצע בהם שימוש עד עתה. בעל עמידות רבה במצבים של רעידות ולכן הנוזל אינו מטפטף ואינו זולג החוצה.

שירות החלפת מצבר עד הבית

שירות החלפת מצבר לרכב בפתח תקווה, הוא האופציה האידאלית עבור כל מי שנתקע עם הרכב ברחבי העיר או באזורי התעשייה. בלי להסתבך עם נושא של גרר והגעה למוסך, מתקשרים למוקד ומבקשים שאיש שירות יגיע למיקום המדויק שבו הרכב חונה. בנוסף לכך יש לעדכן את המוקד באיזה רכב מדובר ומהו נפח המנוע שלו.

איש השירות מוודא שיש לו מצבר מתאים ברכב ויוצא לרכב התקול. אם מדובר ברכב רגיל, הוא יציע לו מצבר עופרת נורמטיבי ואם מדובר ברכב היברידי, הוא יציע לו את אחד המצברים של הדור החדש סטארט סטופ בהתאם לנפח המנוע.

המכונאי מסביר לבעל הרכב את ההבדלים בין המצברים הללו, מהם היתרונות של המצברים החדשים ומה המחיר של כל אחד מהם. בהתאם לכך הנהג מחליט מה הוא רוכש וכך מתבצעת ההתקנה המהירה.

אורך החיים של המצברים

תקופת האחריות שמעניקים יצרני הרכב עבור המצברים מהדגמים הישנים היא בדרך כלל שנה ורוב הרכבים נהנים מפרק זמן זה ולפעמים גם יותר אם המצבר נטען בנסיעות מהירות. מי שרוכש את המצבר החדשני נהנה מפרק זמן ארוך יותר בין החלפות המצברים.


הוספת מאמר