• 18-10-2021
  • מאת orbangdrot

בחירת גדרות מאלומיניום

רבים מבינים די מהר שגדר סביב הבית (או בין הבית שלהם לזה של השכנים) היא צורך הכרחי. עם זאת, לצד ההבנה שעומדים להתקין גדר, רבים מתלבטים באיזו חומריות לבחור. מצד אחד גדר מעץ יותר זולה ומצד שני גדר מאלומיניום יותר חזקה. עם זאת, ברור שקיימים לא מעט שיקולים נוספים, ופה ניגש להציף את 4 העיקריים, כך שבסוף המאמר גם אתם תבינו מהן המשמעויות של כל בחירה, ובאופן נקודתי איזו גדר יותר נכונה נקודתית עבור הצרכים והשאיפות שלכם.

שיקולי עלות

אם נציף את נושא העלות בראש סדר השיקולים, נמצא שגדר מאלומיניום בהחלט יותר יקרה. עם זאת, ראוי להבין שאין זה נכון לבחון רק את העלות שמסתכמת במעמד הרכישה, אלא גם את העלות העתידית צריך להכניס למשוואה, ופה אנו מבקשים להסביר שאם מתכננים להישאר עם הגדר לאורך שנים, יש להבין שכל עוד בוחרים בגדר מעץ, ככול הנראה שתידרשו לצבוע אותה מחדש ואף לבצע מספר תיקונים, כמובן אם אסתטיקה חשובה לכם. לעומת זאת, ניתן לדעת שגדר מאלומיניום תמשיך להיראות כמו חדשה גם בעוד 15 שנה, פשוט כי כל עוד רוכשים מחברה איכותית, ניתן לדעת שהצבע לא יתקלף או ידהה, ואף אין סכנה של קורוזיה. מהי המסקנה? אם מבקשים לרכוש גדר שתשרת לאורך זמן, מבלי להשקיע בתחזוקה ובהוצאות משלימות, הרי שניתן להבין שהפער במחיר עשוי להתקזז, כלומר במקרה זה שיקול כגון עלות אינו צריך לקחת חלק במשוואה.

שיקולי עיצוב

אין ספק ששיקולים מתחום העיצוב צרכים לקחת חלק במשוואה. בנקודה זו יש לבחון לאיזה עיצוב יותר מתחברים, כאשר יש לקחת בחשבון שכל סוג ניתן לצבוע בשלל צבעים. עם זאת, אין ספק שהמשחק העיצובי עם גדרות אלומיניום יותר מגוון, פשוט כי מדובר בחומר שקל מאוד לעבד. כמו כן, יש לדעת שגם גדר מאלומיניום ניתן להשיג במראה כפרי – תלוי באיזה גימור בוחרים. מה עוד רצוי לציין? שעבור בית בסגנון מודרני וכפרי אפשרי לשלב גדר שמגיעה מהסגנון הכפרי (כגון גדר מעץ) וגם גדר שמגיעה מהסגנון המודרני (כמו גדר מאלומיניום). עם זאת, אם הסגנון של הבית מודרני, פחות יתאים לשלב גדר בעלת סגנון כפרי.

שיקולי פרקטיקה

יש אנשים שמבקשים גדר כדי ליצור תחושת פרטיות וליהנות ממיסוך שמסתיר מעיני השכונה, ויש שמבקשים גדר כדי לייצר הרתעה ולהכתיב בצורה נחרצת גבולות. מכאן שמאוד חשוב להבין מהן הדרישות. אם מבקשים שהגדר תייצר הרתעה ולא תאפשר מעבר, הרי שגדר מאלומיניום מהווה אופציה מובילה. מדוע? גדרות מאלומיניום אומנם נחשבות קלות משקל, אך הן מאוד עמידות וחזקות, ואף בעיני רבים הן מייצרות יותר הרתעה.

שיקולי תחזוקה

פה נציין בקצרה שגדר מעץ מצריכה לא מעט תחזוקה. היא נוטה להינזק מגשם, לחות ומזיקים. מצד שני, גדר מאלומיניום אינה מצריכה דבר. היא אינה מעניינת מכרסמים, הצבע שלה אינו דוהה והחומריות אינה מתכופפת. מכאן שאם לא מתכוונים לעבור עם דלי צבע או להזמין איש מקצוע, הרי שגדר מאלומיניום בהחלט עדיפה.

מקבלים החלטה - השלב הבא!

עתה לאחר שהתמונה יותר ברורה, נראה שאתם יותר נוטים לצד כזה או אחר. מה השלב הבא? בין אם מעדיפים להתמקד בקטגוריית גדרות אלומיניום ובין אם מעדיפים להתמקד בקטגוריית גדרות מעץ, זהו בדיוק הזמן לעבור על תמונות השראה, ולהמשיך למקד את הבחירה הרצויה. בכול אופן אין להתפשר על איכות החברה, וזאת כי חברה מקצועית אינה רק מספקת את המוצר הרצוי, אלא גם לוקחת חלק חשוב בשלבי התכנון וההקמה.


הוספת מאמר