• 18-10-2021
  • מאת orbangdrot

ההבדל בין פרגולה מעץ לאלומיניום

קיבלתם החלטה להתקין פרגולה במרפסת או בגינה? מעולה, אם כי קיבלתם רק את ההחלטה הראשונה. מה עתה? לפני שעוברים להבין איזה סוג של פרגולה רצויה (למשל תלויה, או עומדת), יש לקבל החלטה לגבי החומריות הרצויה. בתחום הפרגולות יש שני חומרים שולטים: אלומיניום ועץ. ראשית נציין שכל קטגוריה יודעת להציע אופציות יותר או פחות טובות, אך עדיין קיימים 2 הבדלים מהותיים, ואת ההבדלים האלו אנו מבקשים להציג.

שיקולי עלויות

מבחינת מחיר, פרגולה מעץ מציעה בחירה יותר זולה. עם זאת, אם תחשבו על סך העלויות 10 שנים קדימה, מהר מאוד תבינו שהפער במחיר אט אט נעלם. מדוע? בעוד שפרגולה מאלומיניום אינה ודוהה, זזה, נרקבת או מתקלפת, פרגולה מעץ אכן ניזוקה עם הזמן. זה יכול להיות מכרסם, גשם, או פשוט הזמן שחולף ושמוביל לבלאי מוגבר, בלאי שאט אט דורש תחזוקה שגם כן כרוכה בהוצאה. מכאן שאם מבקשים לחסוך והמצב העתידי של הפרגולה פחות מעניין, ביחרו בפרגולה מעץ. מצד שני, אם מוכנים לשלם עבור איכות ולהימנע מכל סוג של התעסקות, התמקדו באופציה של פרגולות מאלומיניום.

שיקולי נראות

מבקשים מראה כפרי קלאסי? לכו על פרגולה מעץ. מבקשים מראה יותר מודרני? ביחרו בפרגולה מאלומיניום. פרגולות מעץ יותר משדרות אותנטיות וכפריות, ואילו פרגולות מעץ יותר משדרות קידמה וחדשנות. עם זאת, טוב לדעת שפרגולה מאלומיניום יודעת להציע נראות של עץ. אומנם מדובר בגימור יותר יקר, אך הוא בהחלט קיים. מה עוד ראוי לדעת? שפרגולה מעץ מציעה אך ורק קווים ישרים, אף פרגולה מאלומיניום גם יודעת להציע משחק עם קווים מעוגלים. מכאן שאם מבקשים עיצוב יותר מיוחד, פרגולה מאלומיניום בהחלט מובילה. אלו עוד סיבות גורמות לפרגולה מאלומיניום לזכות ביתרונות יחסיים? ובכן כאשר בוחרים בפרגולה מאלומיניום זוכים לבחור גוון מתוך היצע הרבה יותר נרחב, ואף אפשר לשחק עם עוביים שונים של קורה (יותר דקים) ועם חיתוכי לייזר שמייצרים משחקים עם צל.

שיקולי פרקטיקה

אומנם אין זה פרמטר מוביל, אך פרגולה מאלומיניום גם מאפשרת להשחיל חוטי חשמל, כך שניתן באופן אלגנטי לשלב תאורה או מאוורר תקרה. עם זאת, אם נבקש להציף שיקול שהוא כן משמעותי, נציין שפרגולה מאלומיניום מציעה לשלב אלמנט חשמלי. באופן שכזה ניתן לשלוט על אופי הקירוי באופן הרבה יותר מדויק. באמצעות לחיצה על שלט ניתן להסית את הקירוי, ניתן לשחק עם הזווית של השלבים וכדומה, כך שנהנים מהתאמה אידאלית בהתאם למגוון העדפות אישיות. כמו כן, אין להתעלם מהעובדה שפרגולה מאלומיניום הרבה יותר קלת משקל. נתון זה משפיע הן על אופי ההתקנה (התקנה יותר קלה) והן על מצבים שבהם אופי ההתקנה מתקשה לשאת משקל רב.

3 היבטים מרכזיים

לבסוף נציין שבין אם בוחרים בפרגולות מעץ ובין אם בוחרים בסוגי פרגולות מאלומיניום, יש לוודא 3 היבטים מרכזיים:

 שהחומר איכותי – בטריטוריית העץ ניתן למצוא סוגי עץ יותר מתאימים ואיכותיים. כך למשל פרגולה מעץ אורן אדום מערבי נחשב מתאים, אך פרגולה מעץ אורן לבן צפוני פחות מתאים. גם בתחום האלומיניום זה נכון – יש סוגי אלומיניום וסוגי צביעה שנחשבים יותר איכותיים.

שמדובר בחברה מקצועית – חברה מקצועית יודעת לייעץ, לקחת נכון מידות ולייצר התאמה מלאה בין רצוי למצוי.

מבינים לעומק איזה סוג של פרגולה רצויה - האם תלויה או עומדת על 4 רגליים. לשם כך יש לבחון כמה מקום נותר בשטח הייעודי לאחר התקנה של פרגולה עומדת, והאם הקיר הסמוך יודע לשאת את המשקל הרצוי.

שורה תחתונה? לאחר שתקבלו החלטה ותוציאו אותה לפעול, תהיו בטוחים שהקיץ הזה אתם עומדים לשהות הרבה יותר בחוץ!


הוספת מאמר