• 18-10-2021
  • מאת kardunerlaw

מה עושים אחרי תאונת עבודה?

רבים עוברים תאונות עבודה וכלל לא מודעים לכך, ועל כן השלב הראשון שיש לעשות לאחר שעוברים תאונה ומקבלים טיפול רפואי, זה לוודא האם אכן התאונה עשויה להיחשב כתאונת עבודה, ופה אנו מבקשים להסביר. תאונת עבודה מוגדרת כתאונה שהתרחשה תוך כדי העבודה, או בדרך אל או חזור ממקום העבודה הביתה. עם זאת, לצד ההגדרה היבשה, ניתן למצוא מגוון תרחישים נוספים שעשויים להיחשב כתאונת עבודה, למשל מחלת מקצוע (ולו בעקבות חשיפה ממושכת לחומרים מסוכנים), או השתתפות ביום גיבוש מטעם העבודה שבמהלכו התרחשה התאונה. כלומר הרבה פעמים קשה להכריע, ועל כן ייעוץ של עו"ד שבקיא בענייני עבודה הוא הדבר הראשון שנדרשים להשיג. מה הלאה? היעזרו במדריך הבא!

ראשית בריאות - הכירו את הזכויות הרפואיות שלכם!

עברתם תאונת עבודה? אלו הזכויות שעליכם לדרוש לקבל: טיפול רפואי מקיף, כולל מימון של אמבולנס, טיפול בבית חולים וכדומה. כמו כן, בהנחה ונדרשים לעבור מגוון טיפולים יקרים, טוב לדעת שנפגעי עבודה אינם נדרשים לשלם דמי השתתפות עצמית, כאשר מאוד ייתכן שגם זכאים לקבל החזרי תשלום עבור טיפולי שיניים רלוונטיים. כמו כן, באשר לרפואה משלימה, טוב לדעת שנפגעי תאונות עבודה אשר מיצו את הטיפולים הקונבנציונאליים, עשויים לקבל בחינם טיפולים מתחום הרפואה המשלימה, וזאת מטעם ביטוח לאומי.

דמי פגיעה

אם אכן מדובר בתאונת עבודה ואם אכן בעקבות התאונה כושר העבודה נפגע, כך שלא ניתן לחזור לתפקיד, טוב לדעת שעשויים להגיע דמי פגיעה מטעם ביטוח לאומי. כיצד זה עובד? ובכן מדובר בתשלום שלכל היותר מכסה כ13 שבועות שבהם לא עובדים (נספר מהיום הראשון שלאחר התאונה). על מנת לנצל זאת יש לוודא שמבוטחים בביטוח נפגעי עבודה (יש לוודא זאת לפני הכניסה לעבודה) ולאחר מכן יש להגיש תביעה דרך ביטוח לאומי, תוך כשנה מיום האירוע. לשם כך נדרשים להציג אישור רפואי שמעיד על פגיעה משמעותית בכושר העבודה, ואף שאין עבודה זמינה רלוונטית אחרת מטעם מקום העבודה. כמו כן, יש להשיג מהרופא המטפל "תעודה על אי כושר עבודה" (אפשר גם דרך מרפאה לתאונות עבודה), כאשר בין היתר התעודה צריכה לכלול הערכה לגבי סך התקופה שבה לא יתאפשר לחזור לעבוד.

חשוב לדעת!

לא מעט תלוי בהתנהלות של העובד, וזאת כדי שהוא יזכה להרוויח את המרב מסך ההטבות שעומדות על הפרק. ראשית נציין שיש להשיג תיעוד רפואי בהקדם הניתן, ולציין שהייתם מעורבים בתאונת עבודה - עדות רפואית מהווה מוטיב מכריע. שנית, אין להתמהמה עם הגשת דרישה לדמי פגיעה. אם מגישים לאחר כשנה מיום הפגיעה, מסתכנים בפגיעה בזכאות, ואף אחוזי הנכות עשויים להיפגע. עוד ראוי לדעת שגם אם נמצאים בבית בשל הפגיעה, אין זה פוגע ברצף העבודה הנדרש עבור פיצויי פיטורים. מה עוד? למרות שבתקופת ההיעדרות מהעבודה המעסיק אינו מחויב להפריש ביטוח פנסיוני, מוטב לנסות לשכנע שימשיך להפריש. לשם כך מוטב להתייעץ עם עורך דין לענייני עבודה.

מענק נכות

אם אכן הוגשה תביעה לדמי פגיעה, ואם אכן בעקבות הגשת התביעה הוכרזה פגיעת עבודה, ניתן להגיש תביעה לקביעת דרגת נכות. בהנחה וניתנה דרגה מעל 20%, הרי שעשויה להגיע קצבת נכות מטעם מקום העבודה. קצבה זו עשויה להגיע כסכום חד פעמי, או כקצבה חודשית. לסיכום נציין שנפגעי עבודה יכולים לתבוע את הביטוח הלאומי, ובנוסף את הביטוח של מקום העבודה. עם זאת, על מנת להרוויח את המרב, חשוב לקבל סיוע מקצועי, כלומר פנייה אל עורך דין למימוש זכויות רפואיות ופגיעות גוף מהווה צעד חשוב שמומלץ לבצע בהקדם הניתן. בהצלחה!


הוספת מאמר