מחשוב עסקי

  • מאת razmichal

business and computers

החסידות מבוססת על ספר הזוהר,על תורת הסוד וזה מה שעשה האדמו"ר הראשון של חב"ד,בכותבו את ספר התניא-הוא מסביר בו רעיונות גבוהים מאוד באלוקות, ומלביש אותם במשלים שנוכל להבינם בשכל ולהינות מהם.
תורת החסידות נכנסת לנפש האדם ועוזרת לו להתמודד עם כל מיני מצבים מחיי היומיום ,האדמו"ר הזקן כתב שספר התניא הוא כקטורת בפני כל המגיפות הרוחניות של עקבתא דמשיחא -כלומר בדור הזה שלנו, אנו לפני בוא משיח, ואנו רואים ממש במוחש אילו מגיפות רוחניות יש-כמו: אלימות מאסיבית בכל מקום ומכל שכבות האוכלוסיה, אנשים עצבניים, חסרי סבלנות, האלימות הפיזית והאלימות המילולית חוגגת...
תורת החסידות נותנת לנו את הכלים איך להתמודד עם "בעיות" שנופלות עלינו "משמים", איך לחשוב תמיד חיובי ולא ליפול למרה שחורה//דיכאון בחושך הכפול ומכופל שאנו נמצאים בו עתה.
אנו גם רואים איך קשה לנו כבר לבטוח בכל מיני מוסדות של המדינה,בנקים,משטרה,בתי-חולים-  אנו רואים כיצד נחשפות כל הזמן שערוריות ושחיתויות  וטעויות שנעשות בבתי-חולים ועל זה משלמים בחיי אדם.
אם פעם בעבר בטחנו ב-100 אחוז בצבא,במשטרה,ברופאים,בבנק וכו`  הרי שהעמודי שיש האלה מתנפצים לנו מול העיניים ומראים לנו שבאמת אין לנו על מי להישען -אל על אבינו שבשמים ובאמת רק עליו.
תדעו לכם נשים יקרות שיש לכן כוח גדול להשפיע ובייחוד על בני משפחתיכם וכל פעם, באם אתן נתקלות בקשיים והתנגדות מבני המשפ` וקשה לכם- רק תדברו עם אבינו שבשמים בשפה שלכם, אפילו בשקט, תסבירו לו מה מיצר עליכן ומה אתן רוצות והוא כבר יסדר לכן את העניינים- בדוק ומנוסה !
האדמו"ר הצמח-צדק מחב"ד אמר והטביע את המושג "חשוב טוב - יהיה טוב" והרי היה יכול לומר: תרגיש טוב-יהיה טוב?  אך- לא. כל מילה היא מדוקדקת.ויש סיבה לכל דבר.הוא אמר תחשוב טוב מכיוון שהמוח צריך להיות שליט על הלב. אם תשימו לב ראשי התיבות של מוח-לב-כבד הם מ-ל-ך
לעומת זאת אם נקדים את הרגשות שלנו וניתן להם לשלוט בנו ובחיינו הרי שאנו בגדר של ל-מ-ך ואף אחד לא רוצה להיות מין לוזר כזה.
לסיום,אספר לכם סיפור יפה : בשנת 1927 נקרא הרבי יוסף-יצחק שניאורסון מליובאוויטש לבוא אל השלטונות הקומוניסטיים במוסקבה.עקב הפצת היהדות שהיתה אסורה אז. כאשר סירב לשתף פעולה הרים אחד החיילים את נישקו-אקדח וכיוון לעבר הרבי. ואמר לו "הצעצוע הזה גורם לאנשים לשתף פעולה-הפחד ממנו פתח פיות רבים"
ענה לו הרבי "הצעצוע הזה מפחיד רק את מי שיש לו עולם אחד והרבה אלילים.- אבל לא את מי שיש לו רק אלוקים אחד ושני עולמות."
המשך דברים   באתר  שלי    http://www.2all.co.il/web/sites/hamaor
      אז.....see   you
                                                                       


הוספת מאמר