• 14-11-2021
  • מאת 4cookbrafman

האם כדאי לקנות קמינים לחימום בייתי?

סוגי קמינים לחימום ביתי

סוגים שונים של קמין יתאימו לסוגי בתים שונים. קמיני גז הם הטובים ביותר עבור מזג אוויר קר, קמיני עצים הם הטובים ביותר עבור טמפרטורות חמות יותר וקמינים נפט טובים עבור מזג אוויר חם.

אילו סוגי קמין יש לכם בבית?

למי שרוצה למצוא את הקמין המתאים לביתו, יש כמה דברים שהם צריכים לזכור.

הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להבין איזה סוג של אח אתה רוצה. ישנם קמיני גז וקמיני עצים המספקים חום ללא שימוש בדלקים מאובנים. האפשרות השנייה היא קמין נפט המספק חום באמצעות שריפת דלק כמו עצים, כדורים או בולי עץ. סוגים אלו של קמינים מגיעים עם יתרונות וחסרונות לכל סוג.

יעילות החימום

יעילותם של מכשירי חימום חשמליים מוטלת בספק בלשון המעטה. מזגן אמנם יכול לחמם כל חלל בתנאי שהוא מותאם לגודלו ומיקומו נכון אך צריכת החשמל שלו גבוהה ויקרה. קמין גז למשל מנצל כ-90% מן הגז לבערה כך שיעילותו גבוהה מאוד. קמין סולר יכול לחמם חללים גדולים מאוד תוך שימוש בחומר מועט יחסית וכך גם קמין עצים. מחירם של עצים להסקה, נפט, סולר וגז נמוך משמעותית ממחירו של חשמל לחימום. ההשקעה הראשונית בבניית ורכישת קמינים אמנם לא נמוכה אך משתלמת בטווח הארוך.

התקנה ובטיחות

התקנה נכונה של קמינים תבטיח את הפעלתם הבטוחה למשך שנים רבות. בין אם מדובר בקמין עצים, נפט או גז, קמינים המיוצרים ומותקנים בטכנולוגיות מודרניות נחשבים לבטוחים מאוד. לצורך הדוגמא, קמין גז אינו מסוכן יותר מאשר כיריים. אמנם קמינים משלבים מטבעם להבה אך דלתות זכוכית המותקנות ברוב הקמינים כיום מבטיחים דרגה גבוהה של בטיחות. התקנה של קמינים דורשת ידע ומיומנות אך לא ברמה גבוהה יותר מאשר התקנת מזגן מרכזי למשל. חשוב לוודא כי ההתקנה נעשית על ידי מתקין מורשה ותחזוקה על ידי איש אחזקה מקצועי.

תנאי קור קיצוני, חללים גדולים ובידוד גרוע

כאשר מדובר בחימום בתנאי קור קיצוני, חימום חללים גדולים או חימום בניינים או בתים בהם בידוד גרוע הרי שקמין הוא הפתרון המושלם. קמינים הפועלים על נפט למשל יכולים לחמם חללים גדולים מאוד במהירות ובקלות. רכישת קמין סולר או קמין גז לחימום במקומות קרים במיוחד היא רכישה משתלמת בהחלט לאור העובדה שיש צורך בחימום לאורך רוב שעות היום במשך חושים ארוכים.

שורה תחתונה

אם אתם מתכננים לקנות קמין לבית, יש הרבה דברים שכדאי לכם לקחת בחשבון. אלה כוללים את סוג הדלק המשמש, עוצמת החום ורמת הרעש. קמיני גז פופולריים יותר מקמיני נפט מכיוון שהם מספקים חימום יעיל יותר.

אם התקציב שלך מאפשר זאת, אז הייתי ממליץ לך ללכת עם קמיני גז מהמותגים המובילים בעולם. הם נוטים להיות יעילים יותר משל נפט וגם מייצרים פחות רעש מהם..

 


הוספת מאמר