חינוך מיוחד

  • מאת bendore

שלום בן דור – הוראה מתקנת, ליקויי למידה, קשב וריכוז.

שלום בן דור הוא מורה לחינוך מיוחד, ומומחה הוראה מתקנת באמצעות תנועה.
במהלך השנים השתלם בתחומים שונים של חינוך מיוחד, ולמד הוראה מתקנת באמצעות תנועה וכתב תנועה בסמינר הקיבוצים
לימד שנים רבות בבית ספר לחינוך מיוחד לילדים בעלי לקויות למידה. מתוך עבודתו עם ילדים בחינוך המיוחד, פיתח במהלך השנים שיטה פשוטה, יעילה ומהירה ללימוד הקריאה, הכתיבה והחשבון. שיטה שמתאימה במיוחד לילדים עם ליקויי למידה, והוכיחה את יעילותה בעבודה עם ילדים עם סוגים רבים ושונים של לקויות וחסכים נוספים כמו - הפרעות קשב וריכוז (ADHD , ADD ), לקויות שפה (,( NVLD, PDD וילדים רבים שלמדו בחינוך המיוחד.
הרעיון המרכזי בשיטת בן דור, הוא שניתן לשפר את התפקוד הפגוע (קריאה, כתיבה, חשבון) ע"י שיפור התיאום בין המערכות והאיברים הפועלים (עיניים, ידיים ואברי הדיבור). התרגילים שבשיטה מפעילים ישירות את האיברים והמערכות שמעורבים בפעולה המבוקשת. במקביל הילד לומד ומתאמן במיומנויות הנדרשות בעזרת הוראה מתקנת ספציפית ללקות שלו.

בנוסף, ההורה אחראי לאמן את הילד בבית ע"פ הנחיות מדויקות.
כך נשמר רצף של עבודה אינטנסיבית בין המפגשים ומושגת התקדמות מהירה במיוחד!
ממוצע המפגשים של ילד הוא 10-12 פגישות שבהן הילד עובר ממצב של לקות וקושי - לתפקוד יעיל!
בעזרת שיטה זו מלמד שלום בן דור ילדים בעלי קשיים ולקויות של: דיסלקסיה, דיסגרפיה ודיסקלקוליה.
לרבים מילדים אלו היסטוריה של ניסיונות תיקון כושלים בשיטות שונות של הוראה מתקנת וטיפולים אלטרנטיביים שונים. כמעט אצל כולם מתבטאת הלקות בפגיעה בהישגים וביכולת הלימודית בכלל, ובדימוי עצמי ירוד ופגוע .

בתוך זמן קצר משיגים הילדים שיפור ניכר ומהיר ביכולתם לקרוא, לכתוב או לחשב ! במקביל יש גם תהליך של שיפור בתחומים אחרים של הלימודים שקשור לכך שהבעיה היסודית, המעיקה כל כך, נפתרה.
על שיטת בן דור יכולים להעיד ילדים והורים רבים!
שיטת בן דור היא היחידה שנותנת ערובה להצלחת הטיפול ! התשלום עבור הטיפול אינו ניתן - כמקובל - עבור שעות או משך הטיפול, אלא הוא תשלום גלובלי שמשולם רק בתנאי שהמטרות המוסכמות הושגו !
האמינו – זה בהחלט אפשרי !


הוספת מאמר