• מאת sira19

גינון בבית

אחרי שנים רבות הגשמתם את החלום ורכשתם בית עם חצר גדולה, פיסת אדמה משלכם שתוכלו לטפח ולמלא בצמחיה יפה, חיה ומשובבת נפש. אבל אחרי זמן קצר סביר להניח שגיליתם שגינון זו לא עבודה קלה בכלל, מעין מטלה שלא מסתיימת לעולם – גיזום ענפים סוררים, ניכוש עשבים, נטיעה וזריעה, השקיה וכיסוח, דישון וגריפה. ועם כל כך הרבה עבודה, פתאום אין כבר כוח או זמן לשבת בגינה שבה אתם משקיעים את מירב המאמצים. מה עושים? מבצעים תכנון גינה נכון.

 

אנשים רבים שאינם מספיקים להגיע לטיפול בגינה בוחרים לאחר זמן לא רב לרצף את שטח האדמה, או לחפות את חלקה בדק. לדבר יש יתרונות – בחסכון במים, בזמן לטיפול בגינה, והפיכת השטח לנוח ביותר לישיבה ואירוח, אולם יש לזכור שלא בוחרים בבית עם חצר כדי להפוך אותו למרפסת מרוצפת, אלא כמקום מלא בחיים וצמחייה. אם אתם מעדיפים אחרת, אולי עדיף היה אם חסכתם את כספכם על הקמת גינה והייתם רוכשים דירה יוקרתית וגדולה.

 

אפשרות נוספת היא לשכור גנן או צוות גינון מקצועי שיטפל בגינה. הדבר אולי דורש השקעה כספית קבועה, אבל היתרונות הם רבים: הגינה תמיד פורחת ומטופחת, ואתם יודעים שגם אם בחרתם לישון עד מאוחר ביום שבת, תמיד יהיה מי שיכסח את הדשא וישקה את הצמחים. ניתן להגדיל ולעשות, ולשכור שירות עיצוב גינה מקצועי מטעם אדריכל נוף, אשר ידריך אתכם כיצד לתכנן את הגינה האידאלית לצרכים שלכם. השקעה קטנה נוספת, ותוכלו לארגן לעצמכם מערכת השקיה אוטומטית הנשלטת בעזרת מחשב, שתחזיק לכם למשך שנים רבות.

 

האפשרות האחרונה היא פשוט למצוא את הזמן להשקיע בגינה, ואם אפשר, לגייס למשימה את כל המשפחה. כך תחסכו כסף רב, תשמרו על הגינה שלכם יפה וירוקה, וגם תבלו זמן איכות עם המשפחה. בסוף, כאשר תשבו כולם בחוץ, עייפים אך מרוצים, עם כוס לימונדה ביד תראו כמה שווה ההשקעה – כי הרי לא זו הסיבה שבגללה בחרתם בבית עם גינה?

 

עוד על גינון ופיתוח תיקונים בבית באתר www.morb.co.il


הוספת מאמר