• מאת dfaf123

הדברה זה חשוב

אי אפשר לזוז בבית מרוב חרקים? נמאס לכם שהכל מלא בלכלוך? עטלפים השתלטו לכם על הגינה? פוחדים לצאת לחצר כי יש נחשים? הגיע הזמן להזמין בעל מקצוע שירותי הדברת מזיקים!

שירותי הדברה זה דבר הכרחי ביותר, מפני שלא רק שמעופפים וזוחלים למיניהם מהווים הפרעה לא נעימה, ריבוי של מזיקים מסוג ג'וקים ופרעושים, למשל, עלול לסכן את בריאותכם.

מספר פרטים חשובים לגבי כל הנושא של מדבירים:

- מדביר מקצועי וישר, המשתמש בחומרים תקניים ואיכותיים אמור להציע אחריות על העבודה, בכדי שתהיו בטוחים שאתם מכוסים לכל מקרה שלא יהיה ושלא תזכו לביקור מחודש מטעם המזיקים ''האהובים'' עליכם בתוך שבועיים-שלושה.

- בקשו מבעל המקצוע שיציג בפניכם את רישיון המדביר שלו, כך תהיו בטוחים שהאיש מוסמך לעבוד עם חומרים מסוכנים.

- לאחר ריסוס בבית מותר ורצוי לנקות את המשטחים בסמרטוט לח וללא חומרי ניקוי, אולם בשום אופן לא לשפוך מים, וזאת כדי שלא להפחית את יעילות החומרים.

- במידה ואתם מגדלים חיות מחמד, וודאו שאתם שואלים כמה זמן אחרי הריסוס מותר להכניס אותן בחזרה הביתה. נוסף על כך שאלו אם ישנה האופציה להשתמש בחומרים בטוחים.

- בעניין יונים ומכרסמים, הדברה וריסוס הם גם לא הומאניים וגם לא מועילים, לכן יש להרחיק אותם ללא שימוש ברעל או במלכודות מסוכנות. חולדות, לשם הדגמה, מסוגלות לזהות נוכחות של רעל ממרחק רב ובקלות ולכן בעלי חיים אלה פשוט נמנעים מלהתקרב לאזור.
יונים עלולות להתקע בגגות, למות שם ולגרום למפגע בריאותי, שקשה מאוד להיפטר ממנו. ובאופן כללי, סילוק של אחד מבעלי החיים האלה ממרחב המחייה הטבעי מוביל להפרה של האיזון האקולוגי במקום, ולבסוף לריבוי במזיקים אחרים, שיתפסו את מקומם בשרשרת המזון.

- השתדלו להדביר בזמנים קבועים במהלך השנה, עדיף בסביבות חודש יוני, בכדי לשמור על הבית נקי ממזיקים לאורך זמן.

הצעה שימושית לסיום:

- כיצד להיפטר מכל הנמלים האלה? פשוט מרסקים ענפי רוזמרין, מכניסים אותם לכלי מכוסה עם מים, ואז מרתיחים. נותנים למים להתקרר, מסננים את המים, ושופכים את המים באזור מחייתן של הנמלים והנמלים לא יחזרו לשם. תמיד נחמד להכין דוחה נמלים ידידותי לסביבה.

על עיצוב בית ועוד על הדברת עטלפים, הדברת צרעות, הדברת קרציות באתר שווה בדיקה www.mdbir.co.il


הוספת מאמר