• מאת rotam123

הדברה וריסוס

עברתם דירה וגיליתם הפתעות מעופפות במקלחת? האם אתם זוכים לביקור של ג'וקים כל ערב? היונים על המרפסת לא נותנות לכם לישון? יש נחש בחצר? זה הזמן להביא שירותי הדברה!

שירותי הדברה זה דבר חשוב, מפני שלא רק שמזיקים למיניהם הם מטרד אסתטי, ריבוי מזיקים כתיקנים, פשפשים ונמלים עלול להפוך לסכנה בריאותית.

מספר דברים בנושא סוג
הדברה וריסוס:

- מדביר אמין והגון, שמשתמש בחומרים יעילים ותקניים נוהג להציע אחריות, כדי שתוכלו לדעת שאתם מכוסים לכל מקרה ושלא תהיו תחת התקפה מחודשת של המטרידים בדיוק בזמן שהצ'ק נפדה.

- בקשו מהמומחה שיראה לכם רישיון הדברה, כך תוכלו להיות בטוחים שהוא מוסמך לעבוד בתחום ההדברה.

- אחרי ריסוס מותר ורצוי לנקות את הרצפות והמשטחים בסחבה לחה וללא חומרי ניקוי, אך אסור בשום אופן לשפוך מים ולעשות שטיפה כללית, בכדי שלא לפגוע ביעילות החומרים.

- אם יש לכם בעלי חיים, וודאו כמה זמן אחרי הריסוס אפשר להכניס אותן בחזרה הביתה. כמו כן נסו לברר אם קיימת האופציה לעשות שימוש בחומרים שאינם מזיקים להן.

- בעניין מכרסמים ויונים, הדברה וריסוס הם לא רק לא הומאניים, הם גם לא מועילים, לכן יש ללכוד אותם ולשחרר בטבע בקרבת מקום.
הדברת עכברים וחולדות, למשל, יכולים להבחין בנוכחות של רעל ממרחק רב ולכן בעלי חיים אלה פשוט נמנעים מהאזור ומהרעל.

יונים יכולות להיכלא בתוך הגג, למות ולהפוך למפגע בריאותי, שמאוד קשה לטהר. ומבחינת התמונה הגדולה, סילוק מוחלט של אחד מבעלי החיים האלו מאזורי המחייה שלהם יוביל להשפעה אקולוגית עמוקה, ולבסוף לריבוי במזיקים אחרים, גרועים הרבה יותר, שפשוט יתפסו את מקומם בשרשרת.

- הקפידו לבצע ריסוס בתקופה קבועה במהלך השנה, עדיף בתחילת עונת הקיץ, על מנת לשמור על ביתכם נקי ממזיקים באופן ממושך.

ולסיום, טיפ ירוק:

- כיצד להיפטר מכל הנמלים האלה? פשוט מרסקים ענפי רוזמרין, מכניסים אותם לכלי מכוסה עם מים, ואז מרתיחים. נותנים למים להתקרר, מסננים את המים, ושופכים את המים באזור מחייתן של הנמלים והנמלים לא יחזרו לשם. תמיד נחמד להכין דוחה נמלים ידידותי לסביבה.

עוד על
הדברת חולדות תוכלו למצוא באתר המומחים להדברה
www.hadbarah.com


הוספת מאמר