• מאת couples

האם ניתן באמת לשנות את הקיים?

אחד מחוקי הפיזיקה הבסיסיים הוא חוק שימור האנרגיה, שקובע כי אנרגיה לא נוצרת ולא מתכלה, אלא רק עוברת מגוף לגוף ומשנה צורה.

אז מה זה אומר, טיפול זוגי יכול לעזור למערכת היחסים?
כן, אבל בתנאי שנחליט לפתח את שריר הגמישות והחלטה כזאת אפשר לעשות רק ממקום של מודעות.

אין זה סוד שאנו "תבנית נוף ילדותנו" ושתגובותינו כמעט תמיד נובעות מהרגש ולא משכל הישר. גם אם אנחנו בטוחים לחלוטין שתגובותינו שכלתניות ואין להן כל קשר לרגש, הפרשנות שלנו לא יכולה להיות אלא סובייקטיבית ולכן קשורה גם לרגש.

ההוכחה הברורה היא – מבחן התוצאה!

האם אנו מרוצים מהמקום בו אנו נמצאים? האם רדפנו אחר חלומנו? האם הפסקנו לחלום מתוך ייאוש? האם הזוגיות משליכה על הכל? האם רק קסם יציל את מערכת היחסים כי אין סיכוי?

אם התחושה היא שאנחנו משקיעים המון אנרגיה אך עדיין לא מצליחים להגיע לתוצאה הרצויה, אין לנו אלא לבחון היטב את עצמנו. אין ברירה. זה קשה ולא נעים וקל יותר להמשיך ולטפח לעצמנו את האגו ולזרוק את האשמה על מישהו אחר, במיוחד על בן או על בת הזוג, במקום לקחת אחריות על מעשינו.

אם נמצב עצמנו במקום צנוע נוכל לבחון באמת את מצבנו ולהסיק כיצד ניתן לשנות אותו. תגובתנו לגירוי כלשהו מחזירה גירוי שונה למי שמולנו. במידה ואנו מספקים תמיד את אותה תגובה, גורם הסבל, החולשה והייאוש יחזור אלינו חוזר חלילה. אם נתחיל להגיב באופן שונה ולא אוטומטי, אולי גם תגובותיו של בן הזוג שלנו תשתננה ונתחיל תהליך חדש ובונה.

זה מוכח, הרבה יותר קל להשאר עם דפוסים ידועים וקיימים מאשר לעשות מאמץ ולהתמודד באמת עם השינוי הנדרש. זהו טבע האדם. אנחנו יוצאים אל העולם סקרנים ומלאי כוונות לקבל וללמוד ולהתנסות בכל דבר חדש אפשרי ובהמשך, ככל שמתבגרים, מתפתחים בנו חששות שגורמים לנו להשתתק ומונעים מבעדנו לעשות.

תינוק בתחילת חייו שמתמודד עם מצבים מאתגרים חדשים מדי יום ביומו, לעולם לא יטען שהחיים קשים, כל התנסות תתקבל אצלו באהבה ובהתלהבות.

טיפול זוגי – לבן הזוג שלנו חשיבות רבה בחיינו כמו גם השפעה אדירה על אושרנו. דווקא במערכת היחסים הזו אל לנו להיכנע. אסור לתת לגאווה פגועה, התחשבנות, מירמור שהצטבר, לנהל אותנו ואת חיינו. עליכם לשמור בזיכרון תמיד שהתוצאה היא ההוכחה. להתפשר, ללמוד מהסיטואציות השונות שמחזירות אותנו כל הזמן לאותה נקודה, להחיל את השינוי קודם כל על עצמנו, לפני שתובעים לשנות את בן הזוג. לתקשר נכון, לתקשר חכם, בעצמנו ולא לשוב ולטעון שאין עם מי לדבר. זו המציאות. חוק שימור האנרגיה. תגיב באנרגיה שלילית ותקבל בחזרה אנרגיה שלילית, חיוך עושה פלאים.


הוספת מאמר