מחשוב עסקי

  • מאת dyo.toner

שימוש במתכלים - דיו וטונרים

1. איך לבחור מדפסת?
רבים המעוניינים לרכוש מדפסת רוכשים לרוב מדפסת שלא תואמת דיה לצרכיהם מכמה סיבות: תקלה במדפסת קיימת, צורך מיידי בהדפסת עבודות למיניהן וכן בשל השפעה מפרסום במדיה כגון "מדפסת במחיר של שני ראשי דיו" וכו'.
הדרך המומלצת לרכישת מדפסת היא: ראשית, בחינת הצרכים שלנו כמשתמשים.
יש לבחון כמה דפים בממוצע אנו נדפיס ביום או חודש, האם יש לנו צורך בשילוב פונקציות נוספות חוץ מהדפסה כגון שימוש בפקס או בסורק ואף בשניהם.
לאחר שאנו נבין את הצרכים שלנו סיימנו את הצעד הנכון הראשון לרכישת מדפסת.
שנית, יש לערוך בחינה כללית של יצרן המדפסת. האם יצרן זה מפורסם באופן קבוע אצל המשווקים והמפיצים? זמינות ראשי דיו או טונרים לרכישה אצל המשווקים השונים, תקופת האחריות הניתנת על המדפסת הנרכשת וכן סוג האחריות המובטח- אחריות מעבדה או אחריות באתר הלקוח.
לאלו המדפיסים כמויות גדולות מומלץ לבדוק את עלות ראשי הדיו או הטונרים של המדפסת אותה הם מעוניינים לרכוש ולבחון האם קיים ראש דיו או טונר תחליפי.
לאחר בחינת הצרכים שלנו כמשתמשים ובחינת יצרן המדפסת, מומלץ לבצע סקר שוק ולוודא שאכן דגם המדפסת שמוצע לנו אצל כל משווק קיים במלאי וארוז באריזת היצרן. מדפסות רבות הנמכרות ע"י משווקים באתרי האינטרנט הינן מדפסות משופצות ולא חדשות ולכן יש לוודא כי המדפסת הנרכשת ארוזה באריזת היצרן.

2. מה ההבדל בין מדפסת הזרקת דיו לבין מדפסת לייזר?
ישנם מספר סוגים של מדפסות: מדפסות הזרקת דיו, מדפסות לייזר, מדפסות ראש סיכה ומדפסות שעווה. כיום, הנפוצות בשוק הינן מדפסות הלייזר והזרקת דיו.
ההבדל בין שני סוגי המדפסות הללו מתאפיין בד"כ בכמות ההדפסה ובאיכותה. מדפסות הזרקת דיו משמשות בד"כ משתמשים ביתיים או אנשי משרד המעוניינים שתהיה להם מדפסת אישית צמודה. היתרון בסוג זה של מדפסת הוא איכות ההדפסה וגודל המדפסת, שבד"כ נמצאת בצמוד למחשב האישי. לעומתה, מדפסת הלייזר מתאימה יותר למדפסים כמויות גדולות ואינם זקוקים לאיכות הדפסה חדה. רוב מדפסות הלייזר הנמצאות בשוק היום הינן מדפסות שחור לבן. כמו כן, ישנן מדפסות לייזר צבעוניות המכילות ארבעה טונרים בצבעים שונים: שחור, אדום, כחול וצהוב. מומלץ ביותר להביא בחשבון את עלויות הטונרים לפני רכישת המדפסת.
משתמשי מדפסות הלייזר הינם בעיקר משרדים בינוניים וגדולים המדפיסים בכמויות גדולות ומעוניינים לחסוך בעלויות ההדפסה ולשמור על אורך חיי המדפסת.

3. האם מדפסת משולבת פקס, מכונת צילום וסורק עדיפה על מדפסת בלבד או פקס בלבד?
נפוצות כיום המדפסות המשלבות פקס מכונת צילום וסורק. בעיות נפוצות שעולות לאחר רכישת מדפסת משולבת הן איכות הסריקה, מהירות הסריקה, איכות הפקס המתקבל ומהירות הפקס.
לאלו שהאיכות והמהירות לא מהוות עבורם חשיבות רבה, יוכלו למצוא מדפסות משולבות טובות בעלות של כמה מאות שקלים. אך למעוניינים לשלוח כמות גדולה של דפים בפקס במהירות ובאיכות מומלץ לרכוש פקס בנפרד. כך לגבי הסורק, למעוניינים בסריקה חדה של מסמכים מומלץ לרכוש סורק בנפרד.
כמובן, החיסרון נעוץ במקום שתופס כל אחד מהמכשירים הללו.

4. איך אדע איזה ראש דיו או טונר מתאים לי?
כיום, לאור המבחר הרב של מדפסות ולאור העובדה שהחברות היצרניות מוציאות לשווקים מדי תקופה שלל דגמים חדשים של מדפסות, ראשי דיו וטונרים, ישנו קושי רב ולעיתים מתסכל בזיהוי סוג הדיו או הטונר הדרוש למדפסת. הדרך הטובה ביותר לזיהוי ראש הדיו או הטונר הינה פתיחת דלת המדפסת ובדיקת המספר או הדגם ע"ג ראש הדיו או הטונר.
דרך נוספת, ניתן לרשום את דגם המדפסת במנועי החיפוש השונים ולזהות ע"י כך את דגמי הדיו או הטונר המתאימים.
כמו כן תמיד ישנה האפשרות של יצירת קשר עם מרכזי התמיכה של החברות הגדולות וקבלת המידע הרצוי.
בחברת אם אס פתרונות הדפסה ולוג' תוכל לאתר את דגמי הדיו והטונרים ולחסוך זמן יקר בחיפוש אחר הדגמים וזאת באמצעות חיוג קל ופשוט.

5. האם לבחור דיו /טונר מקורי או תואם?
כמובן, לבעלי יכולת תקציבית ולאלו שבאפשרותם להרשות לעצמם את העלויות הגבוהות של המתכלים המקוריים, המומלץ ביותר הוא להשתמש בדיו או טונר מקורי.
כיום, ישנן אלטרנטיבות רבות של דיו וטונרים תחליפיים זולים. שווה לערוך בדיקה מקיפה ולמצוא את יצרן הדיו הטוב והאמין ביותר המסוגל לתת אחריות מלאה למוצרים אותם הוא משווק.
כמו כן, קיימים כיום גם דיו וטונרים תואמים תוצרת חוץ באיכות גבוהה העדיפים על המוצרים הממוחזרים בארץ. הבעיה הגדולה הקיימת בעיקר בטונרים הממוחזרים היא שלא ניתן להחליף להם את כל החלקים הפנימיים כגון תוף גלגלי שיניים וכד' אלא מחליפים רק את האבקה. במצב זה לרוב הטונר אינו מחזיק מעמד תקופה ארוכה ואזי איכות ההדפסה יורדת.
הדיו התחלפי מומלץ לאלו שאינם מדפיסים באיכות גבוהה ומעוניינים לחסוך בעלויות ההדפסה.
הדיו התחלפי הצבעוני מהווה לרוב מקור לבעיה, היות ופעמים רבות ההדפסה המבוקשת מופקת בצבעים שונים מאלו שנדרשו. יצרנים איכותיים ומשווקים טובים ידאגו לאיכות טובה יותר של הדיו התואם.

6. אמרו לי שדיו/טונר תואם הורס את המדפסת האם זה נכון?
לרוב דיו תחליפי וטונר תחליפי אינם הורסים את המדפסות אלא אם הם יוצרו ברמה מאד נמוכה ויש סימני נזילות על הדיו וסימני אבקה על הטונר. הבעיות הנפוצות הם בעיקר איכות ההדפסה שמשתנה בין הדיו והטונר התחליפים וזיהוי הטונר ע"י המדפסת, שלרוב מסתדר ע"י החלפת הצ'יפ של הטונר. לצערנו הרבה יצרנים ומשווקים מכפישים את השם של המשווק המתחרה ע"י הפחדת הלקוח באמרות מסוג זה ולא מתמודדים בזכות עצמם.

7. מה ההבדל בין כל המשווקים והמפיצים בתחום המדפסות והדיו?
עם הזמן היצרנים שממחזרים בארץ מבינים שאין כדאיות ביצור עצמי ומתחילים לייבא את הדיו והטונרים מחו"ל בעיקר מסין וארצות הברית. בד"כ הרכישה מתבצעת מכמה יצרנים גדולים ובודדים אך בארץ או במפעל בחו"ל מחליפים את האריזה. נוצר מצב שלמעשה רוב ראשי הדיו והטונרים הנמכרים בארץ משווקים ללקוח כמוצרים זהים רק באריזות שונות. לממחזרים בארץ יש את האריזות הקבועות עם סימני הזיהוי הקבועים שלהם.
היתרון הגדול ניתן בד"כ למשווקים ולמפיצים הנותנים את השרות הזמין, האישי והיעיל ביותר ללקוח. כמו כן, משווק הנותן מכלול פתרונות הדפסה ללקוח יקבל כמובן עדיפות על פני האחרים.

8. מהי שיטת "פעימות מונה" ולמי היא מתאימה?
כיום, קיימת שיטה נפוצה של חיוב הלקוח ע"י פעימות מונה, דהיינו לפי כמות ההדפסה החודשית הלקוח מחויב והמחיר כולל את שרות התיקונים חלפת הטונר ולעיתים הדיו.
שיטה זו מתאימה בד"כ למשרדים בהם כמות ההדפסה גדולה ושאינם מעוניינים להתעסק עם רכישת המדפסת והטונר. גם פה היתרון הגדול ניתן לאלו הנותנים את השרות המהיר והיעיל ביותר לקריאות השרות ולהחלפת הטונרים והדיו.
אופציה נוספת היא, התחשבנות חודשית גלובלית מול הלקוח. אופציה זו חוסכת את קריאת המונה בסוף חודש ומקלה על הלקוח באופן משמעותי.

9. מה עושים עם המיכלים הריקים של הטונרים וראשי הדיו? האם מזדכים עליהם?
כפי שצוין לעיל, היצרנים עוברים לרכישה של טונרים ודיו מחו"ל ולכן מעטים המשווקים המוכנים לזכות את הלקוח בגין המיכלים הריקים של ראשי הדיו והטונרים. חברת אם אס פתרונות הדפסה ולוג' חרטה על דגלה את נושא איכות הסביבה ולכן נותנת זיכוי מלא על המיכלים המקוריים של הדיו והטונרים ברשותכם וזאת בכדי לשמור על סביבה נקייה ובריאה יותר.

10. אז למה בעצם כדאי לרכוש מאם אס פתרונות הדפסה ולוג' את המוצרים ולא מחברות אחרות?
ההבדל בין חברת אם אס פתרונות הדפסה ולוג' לבין שאר החברות המשווקות טונרים, ראשי דיו ומדפסות הוא איכות השרות, הזמינות והאמינות. אנו מלווים את הלקוח מרגע ביצוע ההזמנה תוך מתן ייעוץ והכוונה בבחירת הפתרון ההולם עבורו ונותנים מענה לכל שאלה או בקשה. בחברת אם אס פתרונות הדפסה ולוג' תוכלו למצוא מחירים זולים במיוחד בהשוואה למתחרים ללא פשרות על איכות המוצרים. לקוח הפונה אלינו בבקשה לרכישת מדפסות, טונרים או ראשי דיו מקבל סקירה על מגוון האפשרויות הקיימות בשוק ולפי בקשתו והתקציב שהוא מקצה לרכישתו, מותאם הפתרון המתאים ביותר עבורו ולשביעות רצונו.


הוספת מאמר