עדות מומחה

  • מאת lawandorder

איך להתגרש מבלי לפגוע בילדים

גירושין הם תהליך לא קל המצריך כוחות נפש רבים. כאשר לבני הזוג יש ילדים ובדרך כלל זהו המצב,  התהליך קשה בהרבה. הילדים קולטים הכול והשפעות הגירושין מותירות בהם צלקות לכל החיים. כדי להימנע מכך יש לנקוט בכמה פעולות :

חשוב שלא לערב את הילדים בגירושין מלבד  להסבר קצר לגבי המצב החדש. ניתן להפנות את הילדים לאיש מקצוע וכן לקיים עם הילדים שיחות בעזרת תמיכה של איש מקצוע. הילדים צריכים להבין שהגירושין לא נערכו באשמתם וכל הורה מתגרש מבן הזוג ולא מהם. אסור להפכם למרגלים של הצד השני, לערוך הסתה נגד בן הזוג, לגרום לילדים לקחת צד בסכסוך, להפעיל נגדם סחטנות רגשית ועוד.

בגירושין מתקבלות החלטות חשובות בהיבט של הילדים, כולל הנושא של משמורת על  הילדים, הסדרי ראייה ודמי מזונות. שכירת שירותי עורך דין מתחום דיני המשפחה בשלב מוקדם ככל האפשר תסלול את הדרך אל הסכם הוגן המקובל על שני הצדדים. במקום להיגרר לסכסוכים ממושכים שישפיעו על הילדים, כדאי לסגור את העניינים במהירות וביעילות.

הורה משמורן - בעזרת עורך הדין ובהתאם לחקיקה ניתן להגיע להסכם שיקבע מי יהיה ההורה המשמורן. ההחלטה מתבססת על טובת הילד ועל יכולת ההורה המשמורן לספק את צרכיו הפיזיים, נפשיים וההתפתחותיים.

הסדרי ראייה -  בדרך כלל נהוג שנערכות שתי פגישות של ההורה במשך השבוע עם הילד, סופי שבוע לסירוגין והוספת פגישות בחופשות ובחגים. חשוב ביותר שלילד יהיה קשר טוב ורציף עם שני הוריו. טובת הילד היא שלא יתבצעו חבלות בהסדרי הראייה עם ההורה שלא מגדלו או הסתות של אחד ההורים כנגד ההורה שמגדלו. חשוב שלילד תהיה מסגרת בטוחה וחמה עם תחושה  ששני ההורים אוהבים אותו, רוצים להיות איתו זמן איכות ולא לריב באמצעותו.

דמי מזונות – זהו מוקד מחלוקת מרכזי שכן מדובר בכסף רב שניתן לאורך שנים ארוכות. למזונות יש השלכות עתידיות  לגבי האפשרות של ההורה להמשיך הלאה ולהינשא שנית לאור הנטל הכלכלי. דמי מזונות כוללים מזונות הכרחיים אותם משלם האב עד שהילד בן 15. המזונות ההכרחיים הם הצרכים הבסיסיים של הילד כגון אוכל, ביגוד והנעלה וכו'.   מגיל 15 נוספים גם מזונות מדין צדקה, במידה ויש כיסוי של מזונות ההכרחיים. מזונות מדין צדקה כוללים את הצרכים מעבר לבסיסיים כגון: מתנות, טיולים ועוד. לרוב שני ההורים מתחלקים בצורה שווה בתשלום המזונות האלה. עורך דין מיומן יוכל להשיג דמי מזונות שיאפשרו קיום מכובד של הילד ללא היגררות למחלוקות. עורך הדין ידע להימנע מהתרגיל בו אחד ההורים מבקש  להחזיק בילדים כדי לצמצם את תשלום   המזונות.

מגורים – האב חייב לדאוג לכך שלילדיו תהיה קורת גג ולכן הוא מחויב לשלם חלק  בדמי השכירות.  ההשתתפות בתשלום דמי השכירות של ילד אחד עומדת על 30 אחוז, עבור שני ילדים האב   משלם  40 אחוז ועבור  שלושה ילדים ויותר  ההשתתפות היא בגובה של 50 אחוז.


הוספת מאמר