עדות מומחה

  • מאת traffic-law

טיפול עורך הדין בעבירות תעבורה

ישנו מגוון של עבירות תנועה  המתבצעות על ידי נהגים. נהג המבצע עבירה חייב ליצור קשר מיידי עם עורך דין המתמחה בדיני תעבורה. עורך הדין מכיר את רזי החוק והשיפוט ויוכל לספק את ההגנה הטובה ביותר עבור הנהג. נהג המנסה להגן על עצמו ללא עורך דין יכול להסתבך ולעשות טעויות שיעלו לו ביוקר. לפניכם פירוט של עבירות תנועהוהאופן בו עורך הדין מייצג את הנהג

צבירת נקודות – בשיטת הניקוד הנהוגה בישראל נצברות לנהג נקודות עבור מגוון עבירות תנועה, החל מ-2 נקודות עבור עבירות כמו   נוסע שאינו חוגרחגורת בטיחות, גרירת רכב בצורה מסוכנת, נסיעה ללא  אורות ועוד. עבירות של 4 נקודות כוללות אי ציות לתמרור עצור, שימוש בפלפון ללא דיבורית, עיכוב רכב ביטחון ועוד. 6 נקודות יינתנו לעבירות חמורות יותר כמו  אי ציות לתמרור "אין כניסה", עקיפה מימין , ועוד. נהג יקבל 8 נקודות אם נסע ללא רישיון נהיגה בתוקף, אם גרם לתאונת דרכים עם נפגעים או נזקים, נהג במהירות מופרזת  שהיא 20-30 קמ"ש מעל המותר המהירות המותרת בדרך עירונית או עשרים וחמש עד ארבעים קמ"ש מעל המותר בדרך שאינה עירונית ועוד. עבור העבירות הרציניות ביותר יינתנו 10 נקודות. עבירות אלו הן : כוללות: תאונות דרכים עם הרוגים, תאונות פגע וברח , עקיפה מסוכנת,  מעבר ברמזור אדום, סיכון הולך רגל ועוד.
אם נהג הגיע לכמות של   36 נקודות בתקופת הצבירה, יודיעו לו על פסילת רישיונו. תוך חודש מרגע ההודעה  הנהג רשאי לבקש שימוע . עם ליווי עורך דין מיומן הנהג יוכל לערער על הגזירה.
בעבירות אחרות, אם מקבלים דו"ח שמשמעותו היא הרשעה, הנהג צריך לנסות לבטלו או להמירו באזהרה וכך הנהג נמנע מצבירת נקודות. הנהג מבקש להישפט ומציג את הצד שלו בעזרת עורך דין.

תאונות דרכים – נהג המעורב בתאונת דרכים ונפתחה נגדו חקירה, זקוק לייעוץ וסיוע של עורך דין.  עורך הדין מנסה להטיל ספק בראיות לגבי אשמת הנהג וכך הוא יכול להקל בעונשו ואף להביא  לזיכויו. כשהנהג מעורב  בתאונה עם נפגעים, המשטרה תפתח בחקירה פלילית נגד הנהג והוא יקבל פסילה מנהלתית לפי לחומרת המצב. עורך הדין צריך לחקור מה גרם לתאונה, מהן הגרסאות של כל המעורבים בתאונה, האם הדרך הייתה משובשת, לא מוארת ועוד. הגנה של עורך דין מקצועי יכולה להציל את הנהג ממצבים לא נעימים ומעונשים כבדים.

נהג חדש -   בשנתיים הראשונות לאחר קבלת הרישיון הנהג נחשב ל"נהג חדש" ועליו להכיר היטב את חוקי התעבורה. אחד הכללים העיקריים הוא נהיגה עם מלווה בשלושת החודשים הראשונים לאחר קבלת רישיון הנהיגה. נהג חדש שעובר עבירה צריך ליווי צמוד של עורך דין. הוא   צריך להיזהר שלא לקבל פסילה למשך יותר משלושה חודשים כדי שרישיונו יחודש.


הוספת מאמר