חינוך מיוחד

  • מאת arcticm

הפסנתר, סולם להצלחה


כשאני לא מתאמן יום אחד אני שם לב; כשאני לא מתאמן יומיים הקהל שם לב. ארתור רובינשטיין

נגינה בפסנתר היא פעילות המגרה חושים רבים ושונים ומקדם יכולות רבות אחרות הקשורות לאספקטים אחרים המשפיעים על מלבד המוזיקה.
לרוב איננו שואלים באיזה אופן המוסיקה, או במקרה שלנו הנגינה בפסנתר, משדרגים שטחים אחרים בחיי היומיום שלנו. נגינה על פסנתר יכולה להועיל לנו בעניינים בחיינו כגון לימודים, משפחה, חברים, הצלחה בעבודה ועוד.
 הנגינה בפסנתר מסוגלת להוביל יכולות,כמו למשל קשב וריכוז, התארגנות, השלמת מטלות, דחיית סיפוקים, שיפור הקריאה, סוציאליזציה, תקשורתיות, תואם בתנועה, מוטוריקה עדינה ויציבה נכונה.
חוקרים מציינים שנגינה בפסנתר כרוכה ב מיצוי יכולות לא מעטות, המעוררות טווח רחב של שינויים. שיעורי פסנתר מפתחים את היכולות האינטלקטואליות, האמוציונליות,המוטוריות והתקשורתיות של הנגן, בנוסף ליצירת רמת מחוייבות גבוהה, מוטיבציה וארגון. כמו כן, בעת הנגינה נדרשת רמת ריכוז גבוהה והתמקדות.

מחקרים לא מעטים מצביעים על כך ששתחומי האומנות ובעיקר המוסיקה גורמים להישגים בלימודים, ולמיומנויות חברתיות. התגלה קשר חיובי בין לימודי מוסיקה לבין שיפור הישגים במתמטיקה וקריאה וכתיבה. יתר על כן, לימודי נגינה הוכחו מעצימים שליטה עצמית, ריכוז וסיבולת. ואף הוכח כי מוסיקה משפרת למידה בכל תחום.

צעירים עם ליקויי למידה, נמנעים  מהתמודדות מול משימות לימודיות מאתגרות.
לימודי המוסיקה מהווים אופציה המאפשרת להם הזדמנות להצליח, גם כאשר ההישגים שלהם בתחום המילולי הם במצב לא מפותח יחסית. ההתקדמות שלהם בנגינה גורמת להם עונג אשר מניע אותם לקחת חלק בפעילות מוסיקלית. פעילות זו מסוגלת לקדם תחומי למידה אחרים.

סימן שאתה צעיר

בנגינה אין כזה דבר מאוחר מדיי, חבל לתת לעניין חסר משמעות כמו הגיל הכרונולוגי לחבל ברצון שלך לנגןללמוד לנגן. ברור שאלה שיתחילו להתאמן כבר מגיל רך יגיעו מהר יותר להישגים מאלה שהתחילו בשלב מאוחר, אבל אם יש לך מספיק רצון, כוח וזמן, הגשמת החלום היא אצלך בידיים.

פסנתר, כלי כה מרשים, בדיוק בגודל המתאים, כדי שלא תוכל לקחת אותו איתך. ארתור רובינשטיין
 


הוספת מאמר