• מאת yoni201

עיצוב גינות


עיצוב גינות הוא מקצוע לכל דבר. אין מדובר רק בגננות נטו, שתילת צמחים והשקיית חלקת דשא אלא בניית קונספט עיצובי שלם תוך התחשבות בתנאי הקרקע, משק המים, האקלים הסביבתי ושיקולי אסתטיקה מורכבים.
זו הסיבה מדוע עיצוב גינות הפך למקצוע אותו צריכים ללמוד בבית ספר מיוחד לגננות ומדוע רבים כל כך מוכנים לשלם הרבה כסף על מנת שהגינה שלהם תהיה מעוצבת.
כיום, עם השתנות העולם הכלכלי, רוב העבודה נעשית מתוך חדר, משרד, בניין או בית פרטי. החשיבות שיש לסביבת העבודה והחיים עולים לרמות גבוהות. עיצוב גינות הוא אפליקציה אחת מיני רבות העונה לצורך ולדרישה לאיכות חיים גבוהה יותר ולסביבה אסתטית ונעימה יותר.
זאת ועוד, עולם הגננות נפתח והשתכלל בעקבות האינטרנט והגלובליזציה וכיום ניתן לייבא רעיונות של עיצוב גינות מכל מקום בעולם ולאף לייבא צמחים ופרחים מיוחדים ממקומות אקזוטיים שבעבר היו סגורים ולא נגישים למעצבי הגינות.
עיצוב גינות בסגנון יפני
עיצוב גינות בסגנון יפני הוא הטרנד החדש והחם, זאת בעקבות האסתטיקה המוקפדת שלהם, המינימליזם והדיוק. עיצוב גינות בסגנון יפני תואם את המעבר לגינות קטנות ומטופחות ולא למדשאות ענק ופארקים רחבים מדי.
עקרונות הגן היפני מתבססים על תורת הזן המאמינה במושגים מופשטים על חלוף הזמן והעצבות הבסיסית המצוייה בכל הדברים. לכן, עיצוב גינות יפני יהיה משופע בחללים בין הצמחים, אווירה "ישנה במקצת" , עצים קטנים אך מטופחים ופינת ישיבה מול עץ פורח בשביל ההשראה.
הבעיה עם עיצוב גינות יפני הוא שלא כל העצים המתאימים ליפן הגשומה אך המוארת יתאימו לאקלים הארץ ישראלי הקשה והחם. עץ הדובדבן, סמל החלוף והיופי של יפן אינו יכול לפרוח בארץ ישראל. יחד עם זאת, עצי בונסאי, פרחים, גשרי עץ ועלי שלכת יכולים לתת תחושה נהדרת ומלאת השראה לכל גן.
עיצוב גינות בסגנון אנגלי
אם עיצוב גינות בסגנון יפני שם דגש על אי שלמותם של הדברים הרי שגן אנגלי מעצים את השלמות הזו. עיצוב גינות בסגנון אנגלי הוא קודם כל ערוגות פרחים מטופחות וסימטריות, עצים רחבים בעלי גזעים ענקיים, מדשאה מטופחת ופינה קטנה עם שולחן וכיסאות לשתיית תה או קפה אחר הצהריים.
עיצוב גינות בסגנון ישראלי
למה ללכת רחוק, עיצוב גינות בסגנון ישראלי נותן לכם את כל מה שאתם צריכים מגן. קצת דשא, צמחי תבלים בכדי חרס, עצי פרי כמו קלמנטינות או תפוזים, ורדים, סביונים וכלניות. במילים אחרות, אין לנו מה להצטנע. עיצוב גינות בישראל דורש צמחים, פרחים ועצים הזקוקים להמון אור ומטפסים לכל עבר, ממש כמו הישראלי המצוי.
הדגש היחיד הוא על פתרון מים והשקייה חסכונית. עיצוב גינות בישראל – הכי ישראלי שיש בעולם.הוספת מאמר