עדות מומחה

  • מאת labor-law-il

זכויות עובדים

כל אדם עובד הוא בעל זכויות בסיסיות המגנות עליו.   זכויות העובדים כוללות:  תשלום על עבודה בלילות, שעות נוספות, ימי חופשה וכו'. בהמשך פרוט של כמה מהן.

 

אילו זכויות מגיעות לעובד? 

 

ימי חופשה – העובד זכאי לנצל מכסה מסוימת של ימי חופשה בכל שנת עבודה, אורך החופשה  הוא לפי  ותק ודרגת העובד. ניתן לאגור כשבוע של חופשה כל שנה אך אי אפשר להעבירם לשנה שלאחר מכן.

ימי מחלה – חוק דמי המחלה קובע כי אדם שנעדר ממקום עבודתו בגין מחלה זכאי לקבלת תשלום החל מהיום הרביעי למחלה בגובה של שבעים וחמישה אחוזים  עבור היום הראשון לא מקבלים תשלום וביומיים לאחר מכן העובד מקבל 37.5% מגובה דמי המחלה. מדי חודש העובד זכאי ליום וחצי מחלה עם צבירה של עד תשעים יום. גם ימי מחלה של ילד נחשבים כימי מחלה.

שכר מינימום – כל עובד שהוא בן 18 ומעלה זכאי לשכר מינימום לפחות. שכר המינימום מורכב משכר יסוד או משולב, תוספת יוקר במידה ואינה משוכללת בשכר המשולב ותוספת קבועה אותה מקבל העובד. חוק שכר מינימום חל על עובדים קבועים ואלו העובדים לפי שעה.

הלנת שכר – הלנת שכר היא אי תשלום של משכורת לעובד בתאריך עליו הוסכם. עובד שלא מקבל את משכורתו שמועד , זכאי לתבוע את מעסיקו.

שכר גלובלי – אם העובד מקבל שכר גלובלי,  המעסיק חייב ליצור הפרדה בין שכר הבסיס לשעות הנוספות הגלובליות. עבור השעות האלה העובד צריך לקבל תשלום הוגן והן צריכות להיות מבוקרות.

חוק שעות עבודה ומנוחה – קובע כי אדם זכאי לקבל שעות מנוחה וכמו כן הוא מגביל את אורך יום העבודה.

פיצויי פיטורים – עובד שנמצא באותו מקום עבודה 12 חודשים רצופים זכאי לקבלת פיצויי פיטורים. הפיצויים מתבססים על  חודש של שכר עבור כל שנת עבודה במקום. אם אדם פוטר לאחר 11 חודשים, אלא אם הוכח אחרת, הפיטורים יחשבו בבית המשפט  כניסיון התחמקות של המעסיק ממתן פיצויים לעובד. גם אדם שהתפטר בשל לידה, הרעת תנאים בעבודה וכו', יכול לעיתים לקבל פיצויים.

דמי הבראה – הוא סכום כסף המשולם לעובד למימון חופשתו השנתית כדי שיוכל לאגור כוחות מדי שנה. למרות שמם ניתן לעשות בהם כל שימוש רצוי.

החזר נסיעות – כל עובד צריך לקבל החזר על נסיעותיו למקום העבודה. עובד מקבל דמי נסיעות לפי תעריפי תחבורה ציבורית או הדלק שצרך.

אפליה במקום העבודה – חל איסור מוחלט על אפליית עובדים במקום העבודה על רקע  הריון, שירות מילואים, נטייה מינית וכו'.

 

מה עושים אם אחת מזכויות העובד מופרות?

עובד  שאחת מהזכויות הבסיסיות שלו במקום העבודה מופרת חייב לפנות מיידית לפרקליט  המתמחה בדיני עבודה. רצוי לשכור פרקליט מיומן עם ותק בתחום . כאשר פונים למשרד עורכי דין גדול,  יש לבדוק מי מעורכי הדין יטפל בתיק. חשוב לבחור עורך דין שמעניק יחס אישי, שירות יעיל ומקצועי. בתקופה האחרונה גדלה ההגנה על זכויות העובד ובתי הדין לעבודה אינם מקלים ראש בתיקי התביעה .   פעמים רבות, סיוע פרקליט אפשר להתפשר עם המעסיק מבלי להגיע למשפט.


הוספת מאמר