• מאת yoni201

דיאטות זה כל הסיפורדיאטה נהייתה אחת ההכרחיים הכי לא צפויים בקרב אוכלוסיית המערב. אחת הבעיות הכי חמורות בעולם המערבי היא בעיית ההשמנה. שני שליש מהאמריקאים סובלים מבעיית ההשמנה וקרוב לשליש מהאירופאים מתחילים לסבול מבעיית השמנה. חוקרים מאמינים כי בעיית ההשמנה נובעת מכמות אדירה של אוכל משמין בתרבות המערבית המוסיף כולסטרול הרבה מעל הממוצע אצל התושב המערבי. על פי מחקרים רפואיים בעיית ההשמנה בעולם המערבי גורמת לריבוי מסיבי של מקרי הסוכרת מסוג 1 ומסוג 2 בקרב האזרח הממוצע באירופה ובארצות הברית. כתוצאה מכך מספר מקרה המוות כתוצאה מהשמנת יתר רק עולה ועולה.

לכן עולה שאלה שעל פי מחקרים היא השאלה הכי נפוצה בקרב אנשים בעלי מחלת מאניה-דיפרסיה בעולם המערבי, איך מרזים? ו/או איך לפחות מצליחים לאזן את הכולסטרול. מלבד דיאטות קיימת כמובן שיטה שדורשת הרבה הזיה והיא לעשות כושר הרבה מעל הרמה הממוצעת שהאדם שסובל מבעיית השמנה עשה בממוצע עד לאותו יום. הרבה מאוד פתרונות להשמנה כוללים עשיית כושר מסיבית של כמה חודשים הכוללים ריצה מהירה וארוכה לאורך זמן של כמה שבועות או חודשים או לחלופין הליכה מהירה לאורך קילומטרים רבים, על האדם לעבור דרך דלתות כניסה רבות עד להשגת התוצאה הרצויה. לא מדובר על כושר לפיתוח עיצובי של חלקים בגוף אלא פעילות על מנת שריפת קלוריות. לעיתים מציעים הליכה ארוכה כהתחלה לריצה. אם זה בהליכון בחדר כושר מספר פעמים בשבוע (בדרך כלל מציעים לרוץ קילומטר וחצי או שני קילומטר ביום) או ריצה בחוץ של מספר קילומטרים שלרוב נעשית בלילה אחרי שעות העבודה.

כושר הוא שיטה טובה ובריאה להפחתת שומן אך שיטה שדורשת מאמץ, הרבה מאמץ עם הזיה מעל הכמות הממוצעת שנעשית על ידי האדם בתרבות המערבית על בסיס יומיומי. דיאטה זו אחת מהשיטות שמציעים לאזרחים ממוצעים להרזות מבלי להזיע הרבה אלא לסדר יותר ביעילות את התזונה היומיומית שלהם מבחינת המרכיבים שהם אוכלים והכמות של האוכל. ישנם מספר סוגי דיאטות שקיימות היום בשוק הישראלי.

מכשיר לצורך הרזייה - שיטה חדשה שנכנסה לאחרונה היא כושר מוגבל עם מכשיר המגביר את רמת הפיתוח הגופני ושריפת הקלוריות פי כמה וכמה בגוף. השיטה מומלצת במידה ולאדם יש זמן פנוי לעשות כושר, גם אם מוגבל, ברמה היומיומית.

תזונה נכונה - אך רוב האנשים צריכים לעבוד במהלך רוב שעות היממה. לכן, לאנשים עם לוח זמנים צפוף רצויה השיטה של תזונה נכונה. שיטה זו מגדירה כי על הנדון לא לאכול מאכלים המלאים ברמות מוגברות של סוכר ושומן. הנדון צריך להמשיך לאכול סוכר ושומן אך ברמות ממוצעות שגופו יכול לספוג בהתאם לרמת הפעילות הגופנית שהנדון מבצע מדי יום ביומו ולא מעבר. מדובר על מזונות לפי הגדרות כגון: פחמימות, מוצרי חלב, ירקות, פירות ובשר. מזונות אילו אמורות להילקח באופן קבוע ומתון על ידי הנדון.

אוכל מהיר בריא – לאחרונה, בעיקר בארצות הברית, קמה שיטה חדשה לדיאטה. השיטה הזאת נקראה "אוכל טבעי". אותה שיטה גרסה כי מאכל הכולל אוכל שומני אך עם מרכיבים טבעיים יכול לסייע להפחתה מסיבית של שומנים בגוף האדם, בארה"ב אף קמה רשת הקרויה "המבוגר רגיל" המייסמת את הגישה הזו.


דיאטה ,דיאטות , אכילה, אוכל, תזונה


הוספת מאמר