עדות מומחה

  • מאת karat.adv

במדינה שיש 30% שריפות בתים לא תעשה ביטוח דירה ?

השאלה שנשאלת איזה אדם לא היה עושה ביטוח דירה, במקום שהסיכוי שיציתו לו את הבית הוא שליש.
לקוחות ניגשים עלי ומתלוננים שלא נעים להם לבקש מהבן זוג או בת זוג לחתום על הסכם ממון. כאשר סיבות רבות עמם – פוגע ברומנטיקה, אין סיכוי שנתגרש, גירושין רחוק מאיתנו, לא נעים מהורים, גירושין עורכי דין גירושין המציאו את זה, לא נעים מהחברים, אנחנו מתחתנים לא רוצים לחשוב על גירושין, בוא היום שה עורך דין גירושין ישבור את הראש וכיוצא בזה.
לפני שאני ממשיך אציין בקצרה מהו הסכם ממון.
הסכם ממון הינו הסכם הבא להסדיר את חלוקת רכוש באופן שונה מזו הקבועה בחוק יחסי ממון במקרה של גירושין. הסכם ממון הינו הסכם צופה פני עתיד בו ניתן לקבוע הסדרים בקשר לרכוש קיים ובקשר לרכוש עתידי ו/או נכסי קריירה שבני הזוג יצברו במהלך הנישואין עד הליך גירושין. הסכם ממון חייב להיעשות בכתב וחייב לקבל אישור של בית משפט או של בית דין רבני. בזמן האישור מוודא בית המשפט כי הצדדים ערכו את הסכם הממון מרצון, הבינו את משמעויותיו וחתמו על הסכם הממון מרצונם החופשי. אומנם ניתן לבצע שינויים ב הסכם ממון בהסכמה אך כל שינוי ב הסכם ממון דורש את אישור בית המשפט.

לעניינינו מה דעתכם – האם במדינה שאחוזי גירושין בישראל בחברה החילונית עברו ממזמן את ה 30% לא רצוי שבני זוג יבטיחו את עצמם.
הסכם ממון זהו סוג של ביטוח שמשנה את התמונה בעת הליך גירושין במיוחד בחלק של חלוקת רכוש בין בני זוג. ועוד לא צינתי את נושא החם של נכסי קריירה אשר נוסף לאחרונה להליך חלוקת רכוש בעת גירושין.

בברכה
עו"ד יצחק קרט – עורך דין גירושין מומחה נכסי קריירה
קרט ושות' – עורכי דין גירושין מומחים גירושין חלוקת רכוש
מנהלי פורום גירושין באינטרנט
טלפון: 077-4150027
פקס: 057-7961991
www.karat-law.com


הוספת מאמר