• מאת henin

איך לעשות דיאטה בלי "לרדת בגדול"

בימים אלה עולה בפעם הרביעית הגרסא הישראלית לתוכניות הריאליטי שעוסקת בדיאטה. הגימיק החדש של הסדרה "לרדת בגדול", היא דיאטה לזוגות. האמת שהגימיק תופס, משום שמי שאי פעם ניסה להפסיק כל סוג של הרגל רע וממכר, כמו עישון למשל, הבין בשלב מסוים שלנסות להפסיק ביחד זה הרבה יותר קל. קודם כל יש לך שותף שמבין לרחשי ליבך ושנית, יש מי שמעודד אותך ברגעי המשבר. אולי יש אפילו זוגות שהניסיון לעשות דיאטה ביחד אפילו מקרב אותם ומחזק את מערכת היחסים וכך הם גם חוסכים טיפול זוגי.

יחד עם זאת, הגישה שבבסיס הסדרה קצת פחות תופסת. זאת טעות להתייחס לדיאטה כשינוי דרסטי ונקודתי לצורכי רייטינג. חשוב להבין שדיאטה צריכה להיות מורכבת משילוב של תזונה נכונה ומאוזנת, פעילות גופנית ושינוי באורח החיים. תהליך השינוי המדובר לוקח זמן וכולל הקניית הרגלים חדשים ומשמעת עצמית. יש גם להיזהר מתוצאות מהירות מידי. דיאטה לשומרי משקל, שמביאה לירידה דרסטית, ללא כלים לשמירה על משקל רצוי, יכולה להסתיים בכך שהקילוגרמים יתווספו חזרה ואפילו יעלו על המשקל המקורי.

אז רגע לפני שאתם רצים לאודשנים של "לרדת בגדול", כדאי לשקול דרך אחרת להרזיה, כדי לשקול פחות בסופו של דבר.

בשלב הראשון יש לבדוק אלו מזונות אתם אוכלים וכמה קלוריות אתם צורכים ביומיום. בשלב הבא כדאי לחשב איפה אפשר לצמצם את המזונות הלא בריאים המכילים שומן רווי, סוכר וכולסטרול. הצעד הראשון הוא לא להתפתות להיכנס למסעדות "אוכל מהיר" ו"ז'אנק פוד" ולהקדיש קצת זמן להביא לעבודה אוכל בריא שהכנתם בבית.

שלב נוסף בדרך להצלחה היא לעסוק בפעילות גופנית באופן קבוע. לא חייבים להתחיל לרוץ חמישה קילומטר כל בוקר, אבל אפשר להתחיל בשינויים קטנים שיכניסו אתכם לשגרה של פעילות. גם אם אתם עובדים רוב שעות היום בישיבה, תוכלו לצאת מהמשרד ולוותר על המעלית, כדי לרדת ולעלות כמה קומות ברגל. בשעות הפנאי בערב, אפשר לוותר על תוכנית טלוויזיה, (כי בינינו, צפייה ב"לרדת בגדול" היא לא סוג של דיאטה), ולעשות טיול רגלי בקצב הליכה איטי עד בינוני.

לפני שמתחילים לבנות תפריט יומי חדש, כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע, כדי להרכיב תפריט מאוזן שמורכב מכל אבות המזון, הויטמינים והמינרלים שהגוף זקוק לו. התפריט צריך להתאים לכל אדם באופן פרטני ולא ליצור מצב של ירידה דראסטית, שכאמור, עלול להביא בסופו של דבר לעלייה במשקל.

 ולגבי "לרדת בגדול"? אולי זאת סדרת ראליטי מבדרת וקלילה, אבל כל קשר בינה לבין המציאות-מקרי בהחלט.

באדיבות אינטר-דב שיווק באינטרנט עבור פניילי בלוג דיאטה


הוספת מאמר