רוצה אתר אינטרנט בחינם ?

אירוע מוחי בתפיסה הסינית

המונח "רוח" בגישה הסינית מבטא מצב של – "רוח" חיצונית, כפי שמוכר לכולנו. רק שאותה "רוח" יכולה לחדור לגוף ולגרום לתופעות חיצוניות כמו – שפעת, נזלת וכדומה. ה"רוח הפנימית" היא יותר מורכבת. היא נובעת מבעיה בכבד. לכל איבר בגישה הסינית יש תופעת טבע מסוימת. התופעה של הכבד היא הרוח. כאשר יש בעיה בכבד תתכן רוח פנימית. רוח זו מטבעה כרוח, נודדת. באם היא חמה, היא תעלה מעלה. רוח קרה תרד למטה וכך גם התסמינים השונים של סוגי הרוח השונים. החום יביא לנוקשות בגין ההתייבשות. זרימת הדם תפחת והנטייה לכליאת דם במקומות שונים תגבר. בהבנה של הרפואה המערבית, מדובר על כן באפשרות של קרישי דם למיניהם או לדימומים עקב יציאת הדם מכלי-הדם. ברם, כאשר הרוח קרה, הקור יכול לגרום לעווית, תנועה מופחתת ועד לקיפאון. כלומר, הדבר יביא להפחתה ניכרת בזרימת הדם ולחוסר חמצן באותם המקומות.

טחורים! מה עושים?

מה זה בכלל טחורים? האם זה תמיד כואב? עד כמה הם באמת נפוצים? איך אפשר לדעת שיש טחורים? הריון וטחורים, אילו סוגי טחורים קיימים? מה הסימפטומים ומה הם הגורמים? איך מטפלים ברפואה הקונבנציונלית? והכי חשוב, ובשביל זה אנחנו כאן: הטיפול הטבעי - עוזר או לא עוזר? איזה צמחים חשוב לקחת בחשבון?

שפעת – האם היא בכלל "מחלה" ?

מיליוני אנשים חולים בשפעת מידי שנה ואפילו מספר פעמים בשנה. אחרים מסתובבים עם מיני שפעת, נזלת קבועה ואלרגיות שונות במשך חודשים. מידי שנה מדווחים שבתי החולים מתפוצצים מכמות החולים בכל שנה חוזרים מראות אלה שוב ושוב והציבור עומד חסר ישע ומפוחד מול המגיפה ההמונית הזו.
במרבית המקרים ממליצים הרופאים, ליתר ביטחון, על תרופות למצב זה, אפילו אנטיביוטיקה, אם מזהים "חיידקים שהתיישבו בגרון". מדוע מופיעים תסמיני השפעת ? האם באמת אנחנו קורבנות חסרי ישע שנופלים קורבן שוב ושוב בידי יצורים קטנים ובלתי נראים הגורמים לנו להשבתת הבריאות עד כדי מוות בקרב מבוגרים ? מדוע מדיווחים של משרד הבריאות כ- 2000 מבוגרים בשנה מתים "מסיבוכים של מחלת השפעת" ? מדוע החלשים גופנית לוקים יותר ב "סיבוכי שפעת" ? האם באמת אין לנו שום "תרופה" נגד השפעת על כל צורותיה ? מדוע תופעה זו נפוצה יותר בחורף מאשר בעונות אחרות בשנה ? האם החיסונים נגד שפעת יעילים, נחוצים ותורמים לבריאות ? כמה אמת יש בטענה שבכל שנה מופיעים וירוסים וחיידקים חדשים ש"קשה להתגבר עליהם" ? מדוע אנשים מסוימים חולים פחות באופן משמעותי בשפעת, ומדוע יש אנשים שפשוט חסינים בפניה ? למשל, מדוע אני לא חליתי בשפעת ב- 12 השנים האחרונות? במאמר זה תקראו על פרשנות שונה לחלוטין לתופעה הקרויה שפעת ומחלות החורף לסוגיהן ואולי גם תבינו שאין שום צורך בתרופות כדי להתגבר עליהן אחת ולתמיד.
ד"ר ערן אשחר ערן (N.D, M.P.H ) 02-5337245
אתר הבית: www.dreshkhar.com

מחלת התשישות הכרונית - CFS - Chronic Fatigue Syndrome ופיברומיאלגיה

מחלת התשישות הכרונית CFS – ופיברומיאלגיה הן שתי מחלות שבדרך כלל קושרים את תסמינהן האחת לשנייה. על פי הרפואה הסיבה למחלות אלה אינה ידועה, כמו למרבית המחלות. מחלות אלה פוגעות ביכולת התפקוד היומיומי ומשבשות את איכות החיים בצורה קשה. חודשים ושנים מבוזבזים בניסיונות סרק לעודד את הגוף לבצע את מה שהוא לא מסוגל ולא צריך לעשות על ידי תרופות, סמים ושיקויים שונים. לאחרונה נמצאה שיטה נוספת לעשוק את החולים במחלות אלה - ניתוח.
גישת ההיגיינה הטבעית מציעה התייחסות מדעית והגיונית לבעיות אלה ומובילה לריפוי מוחלט שלהן. היא מסבירה שהתעלמות עקבית מחוקי החיים והגוף היא שגרמה להן. ניצול המשאבים הנפשיים והפיזיים של הגוף מעבר לנקודה קריטית גורמת לקריסה של הגוף. גישה זו מוכיחה שיש להבין את הצרכים הבסיסים של הגוף ולספק אותם לגוף ואזי הריפוי מובטח, גם אם הוא לא קצר ודורש נחישות רבה. פשוט אין אלטרנטיבה אחרת. במצב של פיברומיאלגיה הכאבים אינם מוסברים ומוגדרים "ללא סיבה". הגדולה של הגישה הטבעית הינה שהרופא לא חייב לדעת מה הסיבה הביוכימית המדויקת שגורמת לבעיה כדי לעזור למטופל להבריא. כל מה שהוא יודע זה כיצד חיים נכון וכיצד מספקים לגוף את הצרכים הבסיסים בצורה האופטימלית ביותר. את שאר העבודה של הריפוי יעשה רק הגוף עצמו. אין טעם להמשיך לסבול ואל לחולים להתפתות לקיצורי דרך ותרופות פלא.
ד"ר ערן אשחר ערן (N.D, M.P.H ) 02-5337245
אתר הבית: www.dreshkhar.com

מיגרנה – בעיה בריאותית מכאיבה אבל פשוטה שניתנת לריפוי בזמן קצר

כאבי ראש בכלל ואלה בדרגות הגבוהות המכונים מיגרנה הם אחת מבעיות הבריאות הנפוצות והמכאיבות ביותר בקרב אוכלוסיית המערב וישראל. בעיה זו כל כך נפוצה עד שרבים מאמינים שהיא פשוט חלק מההוויה הטבעית של כולנו. הרפואה מבחינה בין סוגים שונים של כאבי ראש המתבטאים בדרגות שונות של כאב: "כאבי ראש של מתח", "מיגרנה" ו"צבר כאבי ראש". התפיסה ברפואה היא שהמקור של הסוגים השונים של הכאב הוא שונה, אם כי לרוב לא ברור. הטענה היא ש - "מרבית כאבי הראש הם כאבי מתח שרירים, מיגרנות או כאבי ראש ללא סיבה נראית לעין" והעצה היא - "אין מה לעשות, את/ה חייב/ת ללמוד לחיות עם זה" ?
כאבי ראש ומיגרנות פוגעים קשה באיכות החיים ובתפקוד היומיומי. אני פוגש אנשים שמסתובבים עשרות שנים אם כאבי ראש ואינם מוצאים פיתרון לבעייתם מלבד הקלה זמנית באמצעות תרופות רעילות.
ד"ר אשחר מציג במאמרו גישה חדשה האומרת שהמקור לכאבי הראש הינה הביוכימיה המורעלת שאנחנו צוברים במהלך השנים. מדהים לראות כמה מהר נפטרים המטופלים מכאבי הראש שמהם סבלו במשך שנים. המפתח להחלמה באמצעות גישת ההיגיינה הטבעית הינו ניקוי הגוף מהרעלים והזנה טבעית ברמה גבוהה. ההכרה במגבלות של הגוף והתכופפות בפני החוקים שלו יחד עם סיפוק הצרכים של הגוף הם תנאים הכרחיים להחלמה.
ד"ר ערן אשחר ערן (N.D, M.P.H )
אתר הבית: www.dreshkhar.com
02-5337245

אפשר לנצח את מגיפת הסוכרת

אנו עדים כיום לאחוזים גדלים והולכים של חולי סוכרת מבוגרים בעולם המערבי ובישראל.
הרפואה טוענת: "לא קיימת עדיין תרופה שתרפא כליל את מחלת הסוכרת, אם כי טיפול תרופתי ופעילות גופנית, יכולים להבטיח לחולים בה איכות חיים טובה", שבסוכרת לתורשה תפקיד חשוב מאד, שקיימים גורמים סביבתיים כגון: עודף משקל, שינוי בהרגלי החיים, מצבי לחץ ועוד". עיקר הטיפול הרגיל מתבסס על השגת רמות סוכר בדם, שתהיינה מאוזנות ככל האפשר. הרפואה סבורה שברגע שרמות הסוכר קרובות יותר לערכים המאוזנים בזה תמה העבודה ונעלם הסיכון של המטופל. אולם אין אשליה גדולה מזו. המציאות מראה שמצבו של החולה הולך ומתדרדר עם השנים ומשום מה יש בעיה לשמור על רמות סוכר מאוזנות בדמו למרות המינונים ההולכים וגדלים של התרופות. יתר-על-כן, אחוז התמותה כתוצאה מסיבוכים עקב מחלת הסוכרת גבוהים מאוד בהשוואה למחלות אחרות. מדוע זה קורה אם מרבית החולים מטופלים והכל בסדר ?
ד"ר וינשטיין, נשיא האגודה הישראלית לסוכרת, אומר: חולים הסובלים מסוכרת במשך שנים רבות עלולים לפתח סיבוכים מאוחרים באיברים שונים עד לצורך בקטיעתם. השקפה זו של הרפואה רואה בסוכרת כגזרת גורל, פחות או יותר.
ד"ר אשחר טוען שבאמצעות ההיגיינה הטבעית בלמעלה מ -90% מהמטופלים ניתן להחזיר את המצב לתקין, כלומר להבריא לחלוטין ובמהירות יחסית מסוכרת מבוגרים !
ד"ר ערן אשחר ערן (N.D, M.P.H )
אתר הבית: www.dreshkhar.com
02-5337245מחלות כלי דם ולב, טרשת עורקים, יתר שומנים בדם, כולסטרול גבוה – האם יש להן ריפוי

מחלות לב וכלי דם הינן גורמי התמותה הראשונים בישראל ובעולם המערבי. מחלות לב וכלי דם הן המחלות המופיעות בעורקי הלב והמח וגורמות לתעוקת לב, לאוטם שריר הלב, להתקף לב ואירועים מוחיים. הפגיעה יכולה להתרחש בכל עורקי הגוף, אך האיברים הרגישים ביותר בגוף לאוטם הינם המוח והלב. סתימת עורקים במוח עלולה להפסיק את זרימת הדם למרכז עצבי מסוים ולגרום לשבץ מוחי, כלומר מוות של רקמת מוח ואיבוד חלק מתפקודיו באופן זמני או קבוע. גם סתימה מלאה או כמעט מלאה באחד מעורקיקי הלב יכולה להוביל לנמק, מוות של חלק משריר הלב והפרעות חמורות בתפקודו ובתפקוד הכללי. מקרים חמורים יכולים להסתיים במוות.
הסיבה למרבית מחלות כלי הדם הוא תהליך טרשת העורקים. הרפואה מרוויחה מיליוני דולרים בטיפול בבעיות כלי הדם, אבל באמצעות טיפול בתוצאה ולא בסיבה להיווצרות המחלה. היא משכנעת את הציבור שהטיפול הטוב ביותר הוא ניתוח ותרופות. מרבית הניתוחים והטיפולים לבעיות לב וכלי דם הם מיותרים. התוצאות הן חלקיות וזמניות ומותירות את המטופל נכה לכל ימי חייו.
מדע הבריאות הקרוי היגיינה טבעית מציע טיפול חליפי הבא במקום התרופות, הניתוחים והצינתורים המיותרים, בעלי הסיכון הגבוה למטופל. ד"ר אשחר הוכיח על מטופליו שבאמצעות גישה תזונתית מושלמת ניתן לפתוח את העורקים מחדש וגם לשפר את בריאותו הכללית של האדם באופן דרמאטי.
ד"ר אשחר ערן – 02-5337245
www.dreshkhar.com

ריפוי סופי של לחץ דם גבוה באמצעות היגיינה טבעית וצום על מים.

יל"ד הוא הסיבה הראשונה לביקור אצל רופאים בארה"ב ובישראל. בארה"ב, למעלה ממאה מליון ביקורים אצל רופאים נעשים בכל שנה לטיפול בבעיה זו, בישראל קרוב למליון וחצי ביקורים.
חשוב להבין שיל"ד הוא גם "סימפטום" (סמן למשהו אחר) וגם "גורם סיכון" בפני עצמו להתקפי לב ואירועי שבץ מוחי, מה שהופך אותו ל"גורם המסייע" העיקרי לתמותה ונכות בחברה המערבית.
רופאים ממליצים בקלות ובצורה גורפת על תרופות להורדת לח"ד לבעיה זו. גישה זו הופכת את התרופות לטיפול
ב- יל"ד לנפוצות ונמכרות ביותר בישראל ובארה"ב. ד"ר אשחר טוען שלפני שאתם מקבלים את ההחלטה להתחיל בטיפול תרופתי לבעיה זו כדאי מאוד שתדעו ש: שיל"ד הוא לא תוצאה בלתי נמנעת של תהליך ההתבגרות", "שתרופות אינן הטיפול היעיל ביותר להורדת יל"ד", "שאין חובה ליטול את התרופות למשך כל החיים", "שתרופות ליל"ד הן טיפול מסוכן ומזיק", שיש תזונה שיכולה להוריד לחץ דם וכל אחד יכול ליישם אותה בחייו וליהנות ממנה.
ד"ר אשחר מוכיח במאמר זה שבהרבה מקרים היעילות המעטה של הטיפול התרופתי אינה שווה את סך הכל הסיכונים שלו.
ד"ר אשחר מדגיש שבאמצעות גישת ההיגיינה הטבעית ניתן להפחית את כרעי יל"ד לערכים תקינים, לשפר את איכות החיים, להאריך את תוחלת החיים ולמנוע סבל רב.
ד"ר אשחר ערן – 02-5337245
www.dreshkhar.com

הפרעות בעצבים ההיקפיים - טרשת אמיוטרופית צדית – ALS, פארקינסון, אפילפסיה וטרשת נ

הפרעות בגירוי עצב-שריר :

נתיב העצב מהמח לשרירים מורכב מאוד. תפקוד לקוי בכל מקום שהוא לאורך הנתיב עלול ליצור הפרעות שרירים ותנועות. במצב זה כמות הגירויים העוברת לשריר פוחתת וללא גירוי ראוי מהעצבים שרירים נחלשים, מתנוונים ועשויים להפוך למשותקים לגמרי, אף כי השרירים עצמם תקינים.
בהקשר להפרעות שרירם הרפואה טוענת ש- "ברוב המקרים הסיבה איננה ידועה", וש- 10% מהמקרים קשורים, ככל הנראה, בנטייה תורשתית להפרעות אלה" !
בכל ההפרעות הנ"ל מצב העצבים בחוט השידרה או במוח, המגרים את פעולת השרירים (עצבי התנועה), "מתדרדר" בהדרגה וגורם אגב כך לחולשת שרירים העלולה להסתיים בשיתוק. כיוון שכל הפרעה משפיעה על חלק אחר במערכת העצבים ועל קבוצה שונה של שרירים, הרפואה נוטה לחשוב שאלה מחלות שונות הנגרמות בהכרח על ידי סיבות שונות. הטיפול העיקרי המוצע הוא הטיפול הפיסיותראפי והתרופתי. אולם למרות טיפול זה ההתדרדרות נמשכת.
יש להכיר בעובדה שהתרופות עצמן רעילות ועם הזמן הן עצמן מחריפות את הבעיה. ד"ר אשחר טוען שבכל מקום שיש התעלמות ארוכת שנים מסיפוק הצרכים הבסיסיים והקיומיים של האדם בצורה המושלמת מופיעים אי סדרים במערכות שונות בגוף עד כדי הרס רקמות בגוף ומחלות. אולם גם במצבי מחלה קשים אלה הניסיון מלמד שניתן לעזור בשיפור המצב ובשיקום החולה.
ד"ר ערן אשחר ערן (N.D, M.P.H )
אתר הבית: www.dreshkhar.com
02-5337245

פתרון בעיות פוריות והיריון

אלפי נשים בישראל מתקשות להיכנס להריון באופן טבעי ונזקקות למסע ייסורים של טיפולים הורמונליים כואבים, ממושכים, חוזרים ונשנים, שפוגעים באיכות החיים ובדימוי העצמי שלהן באופן קשה ביותר. נשים מגיעות למצבים נפשיים קשים לאחר כל מחזור של טיפולים שנכשל ותחושות הייאוש והכאב גוברות. מצב נפשי זה איננו מועיל לאישה שכידוע זקוקה לרוגע ושלווה שתומכים בכניסה להיריון. לאחרונה אף נמצא שטיפולי פוריות מעלים את הסיכוי לגידולים סרטניים באתרי הרבייה וכן נמצא קשר מוגבר בין הטיפולים לבין מומים מולדים הטיפול באמצעות גירוי של אתרים שונים בגוף האישה לייצר התחלת היריון ו- "לתמוך" בו בהמשך אינו תואם את הצרכים של הגוף ואפילו נוגד וסותר אותם. התוצאה הכוללת היא התדרדרות במצב הבריאות הכללי של האישה ואפילו סיכוי גדל לפגיעה בתהליך היריון תקין ובעובר. במרבית המקרים לרפואה אין תשובה ל - מדוע האישה איננה יכולה להרות.
במאמר זה מדגיש ד"ר אשחר שהביוכימיה הטוקסמית של האישה היא הגורם הראשי לבעיה. הוא מציע לפתור את הבעיה באמצעות תזונה וניקוי כדי שהגוף "יסכים" לבצע היריון.
זו היא גישה שפויה יותר וטבעית לשיקום כללי של הגוף ולתמיכה מעולה בתהליך ההיריון. היא מוכיחה שכאשר התנאים ניתנים לגוף לא רק שאישה תוכל להרות ללא עזרת טיפולים מסוכנים, אלא שמצב בריאותה הכללי ישתפר מאוד לפני ובזמן ההיריון.

ד"ר ערן אשחר ערן (N.D, M.P.H )
אתר הבית: www.dreshkhar.com
02-5337245


היגיינה טבעית וגישת הרמב"ם

כבר לפני 800 שנה הבחין הרמב"ם, גדול הרופאים היהודים של הזמן הקדום, בכך שההסתמכות על כוחות הריפוי הטבעי של הגוף הינה מעשה מדעי מבוסס הרבה יותר מטיפול מודרני בתרופות וסמים אחרים.
הרמב"ם כתב והטיף להתרחקות ממאכלים ומהרגלים המזיקים לגוף וטען שלא ניתן להזיק לגוף ולצפות שתרופה כל שהיא תתקן את הנזק. הרמב"ם האמין ביכולתו של הגוף להיות בריא לאורך כל ימיו וטען שרק אנחנו במו ידינו ממיטים עלינו את המחלות השונות.
ההיגיינה הטבעית עולה בקנה אחד עם תפיסתו של הרמב"ם אבל היא מוסיפה אלמנטים רבים שלא הודגשו על ידו ולא זכו להתייחסות והדגשה מספיקים.
הרמב"ם כמו הרופאים ההיגייניסטיים בני זמננו קובעים שחזרה לשמירה על חוקי הבריאות והטבע תוביל להשתפרות מצב הבריאות עד כדי החלמה ממחלות שונות. על פי הרמב"ם לטיפול העצמי היגייניסטי יש קדימות על פני כל טיפול אחר פולשני ומרעיל.
על פי הרמב"ם העזרה מרופאים צריכה להיות מצומצמת ורק במצבים של אין ברירה ובמצבי חירום.
חזונו של הרמב"ם היה שבכל עיר יהיה רופא אחד בלבד שיספק את כל הצרכים של מצבי החירום של התושבים. הרמב"ם הבין שפעולותיו של הרופא יכולות גם להזיק, מה שאכן קורה כיום הרבה מאוד. לכן ברוב המקרים יש לוותר אפילו על "עזרתו" של הרופא.
האם תירצו להצטרף לחזון הזה ?
ד"ר ערן אשחר - www.dreshkhar.com

"היגיינה טבעית" – הדרך לריפוי עצמי-טבעי

היגיינה טבעית הינה גישה או תפיסה מדעית טהורה להבנת התופעות הקרויות בריאות ומחלה והבנת חוקי הבריאות. מסתבר שבאמצעות גישה זו ניתן לטפל בכל סוגי בעיות הבריאות והמחלות הפנימיות, משפעת ועד לסרטן, בהסתמך על כח הניקוי והריפוי הטבעיים בלבד שטבועים בגוף האדם. לרובנו, שהורגלו לכך שמיד עם הופעתה של בעיה בריאותית, שלא לדבר על מחלה טורדנית או כרונית, יש להשתמש בתרופה, זריקה, שיקוי, משחה, גלולה, צמח מרפא, טיפול חיצוני כדי "להירפא", קשה להאמין שלגוף עצמו יש יכולות לרפא את עצמו ללא כל עזרה מבחוץ. לי אישית אין שום יכולת ריפוי של מישהו אחר, יחד עם זאת הובלתי רבים להחלמה ממחלות שהרפואה לא יודעת לרפא, וזאת רק על ידי הדרכה של החולה כיצד להשתמש בכוחות הריפוי הטמונים בגופו.
התנאים להחלמה, להתאוששות ולבריאות הינם שימוש אופטימלי בכל חומרי החיים החיוניים שלהם אנחנו לא מייחסים תכונות של ריפוי, במובן המקובל של המילה בציבור. על כן גישת ההיגיינה הטבעית מתייחסת לכל חומרי החיים החיוניים והשימוש הנכון בהם: מים, מזון מתאים, חמצן, שמש, מנוחה- פעילות, שינה, תנועה, טמפרטורה אופטימלית, ניקיון פנימי של תאי הגוף, שימוש בחומרי ניקוי, רחצה וקוסמטיקה, חיי רגש, חיי חברה ומשפחה ומרכיבים רבים נוספים. ניסיוני על מטופלי מראה ששימוש אופטימלי לגוף האדם בכל חומרי החיים החיוניים יוביל לבריאות מושלמת.
ד"ר ערן אשחר ערן (N.D, M.P.H )
אתר הבית: www.dreshkhar.com
02-5337245

לנצח את הסרטן- זה אפשרי!

מחלת הסרטן מכה במאות אלפי אנשים בישראל ובמיליונים רבים בעולם המערבי. בחודש 11/2003 הודיע ד"ר בר-חנה, האחראי על רישום סרטן במשרד הבריאות, שהסיכוי של הישראלים לחלות בסרטן במהלך ימי חייהם עלה ל – 33%. כלומר 1 מתוך כל 3 ישראלים נמצא בסיכון לחלות בסרטן במהלך חייו.
דוח של משרד הבריאות שנקרא " מצב הבריאות בישראל 2003" קובע שגידולים ממאירים גורמים כיום ל – 23.1% מהתמותה הכוללת. כיצד ניתן להסביר את חוסר ההצלחה במאבק בסרטן ?
הממסד הרפואי טוען – הסיבה למחלת הסרטן איננה ידועה. עוד מוסיפים ש"מידת תרומתם של גורמים סביבתיים להיווצרות המחלה איננה ברורה". כיצד אם כך ניתן לטפל בשורש הבעיה אם הסיבה איננה ידועה ? לצערנו, אין ניסיון אמיתי לטפל בשורש הבעיה. יותר מכך, אני יכול לומר מניסיוני שהרפואה אפילו מתנגדת ומפריעה למטופלים עצמם לטפל בשורש הבעיה. הטיפולים הבלעדיים שמציעה הרפואה הן ניתוחים, כימותראפיה והקרנות. הרפואה שאיננה מאמינה בכוחו של הגוף לרפא את עצמו כאשר ניתנים לו התנאים המתאימים מתעלמת משלל הטיפולים הטבעיים שתומכים במערכות הריפוי המדהימות של גוף האדם.
התוצאה – חולי ומוות מיותרים.
לעומת זאת, לי זו עובדה מוכחת, שכאשר ניתנים לגוף התנאים המושלמים גם מצבי חולי קשים יכולים להחלים או לפחות להגיע לשיפור איכות חיים ולהארכת החיים. חיזוק כל מערכות הגוף וניקוי עמוק מרעלים הם המפתח להחלמה מכל גידול סרטני.

אירוע מוחי האם יש דרך חזרה ?

אירוע מוחי הוא מצב שבו זרימת הדם לתאי מערכת העצבים במוח מופרעת בצורה קיצונית עד כדי כך שיש סיכוי לנזק חמור ואפילו למוות של תאי מוח. תאי המוח יכולים להינזק גם כתוצאה מדימום במוח או בסביבתו. ירידה באספקת הדם לתאי המוח לפרקי זמן קצרים גורמת להפרעות זמניות לתפקוד המוח. ההפרעה נובעת מירידה דרמטית או ממחסור חמור באספקת החמצן וחומרי תזונה למוח ואי סילוק חומרי פסולת מטאבולים מתאי המוח. אבל אם אספקת הדם משוקמת במהירות רקמת המוח איננה מתה כפי שקורה בשבץ מוחי חמור. התקפים קלים וחולפים הינם בהחלט סימן אזהרה לשבץ מוחי חמור וקטלני בעתיד, אם לא יטופלו כהלכה. בעולם המערבי שבץ מוחי הוא הסיבה הנפוצה ביותר לנזק נוירולוגי הגורם לנכות. בבסיס התופעה המסוכנת הזו עומדים שני גורמי סיכון עיקריים: טרשת העורקים והתקשותם ויתר לחץ דם. הסיבה העיקרית לתהליך טרשת העורקים הוא התזונה הקלוקלת רווית השומנים והעמילנים המזוקקים. גם אם בעשורים האחרונים ירדה שכיחות התופעה במעט עדיין אחוז האירועים באוכלוסייה גבוה והוא עולה עם הגיל. ד"ר אשחר טוען שלמיטב ניסיונם של כל הרופאים בגישת ההיגיינה הטבעית לתזונה מעולה וכלים נוספים יש השפעה דרמטית על יכולת השיקום ועל קצב השיקום וההחלמה מאירוע מוחי. כמו כן לשינוי תזונה משמעותי יש השפעה מכרעת על הקטנת הסיכוי לחזרה של אירוע מוחי קטלני יותר.
ד"ר ערן אשחר ערן (N.D, M.P.H )
אתר הבית: www.dreshkhar.com
02-5337245

הרעלה עצמית: הסיבה המרכזית לכל מחלות המערב

מאמר זה דן במקור ובסיבה למחלות השונות הרפואה מחפשת סיבה ספציפית ושונה לכל מחלה ובדרך כלל טוענת לאחר החיפושים ש- "הסיבה למחלה איננה ידועה". באורח מפתיע ביותר טוען ד"ר אשחר שהרעלה עצמית הינה הבסיס לכל המחלות של ימינו. במקביל לתהליך ההרעלה חומרי תזונה חיוניים אינם מסופקים לגוף באופן מושלם. אומר ד"ר אשחר - אם חפצי בריאות אנחנו, משימתנו החשובה ביותר, במהלך כל החיים צריכה להיות שמירה על דרגת רעליות (טוקסמיה) נמוכה של נוזלי הדם והתאים בגוף. ההיגיינה הטבעית מצביעה על החוקים, העקרונות והכללים שלהם כפוף גופנו ששמירה עליהם תוביל להפחתה משמעותית ברעילות הנוזלים ותשפר את הבריאות שלנו לבלי הכר. ד"ר אשחר טוען שהכלים להשגת בריאות מושלמת אינם נמצאים אצל הרופא ולא בסל התרופות והחיסונים שלו אלא בתוך גופנו אנו. השימוש הנכון בכלים אלה יעצים את כח הריפוי בגופנו ויוביל להחלמה מבעיות בריאות. ד"ר אשחר מציג את כל ההוכחות המדעיות לכך שהרעלה עצמית הינה הבסיס למחלות. הוא טוען שאלפי חומרים כימיים נקלטים בגופו של האדם מידי יום באמצעות המזון, האוויר והמים וחומרי רעל נוספים שאנחנו מכניסים במודע לגופנו. בנוסף תורמת הרפואה שלל חומרים כימיים רעילים, שלהן היא קוראת תרופות, במטרה לעזור לאנשים להקל על הסבל הנגרם להם מאי שמירה על חוקי הבריאות והגוף.
ד"ר ערן אשחר ערן (N.D, M.P.H )
אתר הבית: www.dreshkhar.com
02-5337245

דלקת מפרקים בראי הנטורופתיה

מתי ניתן לחשוד שמתפתחת דלקת מפרקים? מה ההבדל בין ראומטואיד ארתריטיס - דלקת מפרקים שגרונית, לבין אוסטאוארתריטיס - דלקת מפרקים ניוונית? מה מציעה הרפואה הקונבנציונלית בנושא? איך מאבחנים ומהם הסימפטומים? האם לנטורופתיה באמת יש מה להציע?

לחץ להצג אפשרויות נגישות נגישות