x
בניית אתרים בחינם

אור מחשבים
טכנאי מחשבים ורשתות
    

          להזמנת שירות התקשרו - אור 054-4509979

קניית מחשב חדש

מה כדאי לקנות: מחשב נייח, או נייד, intel או amd ?


את שאלת המיליון דולר הזו שכרוכה בקצת פחות מהסכום הנקוב לא ניתן לענות במישור שווה אחיד,
החלטה על קניית מחשב חדש יכולה לנבוע משיקולים שונים אך חשוב לדעת ולהיוועץ איזה מחשב כדאי לרכש.

email  twitter  googleplus  youtube  linkedin  googlebuz  facebook 
     עודכן: יום ראשון,  10:30, 17/06/2018 | אור מחשבים


רכישת מחשב חדש

החלטה בין מחשב מבוסס מעבד אינטל (intel) למחשב מבוסס מעבד אי אמ די (amd) יכולה להשתנות בהתאם לטכנולוגיה העכשוית בשוק ומומלץ שלא למהר ולהספיד את אחת משתי החברות המדוברות בעת ההחלטה, קרי, שניהן טובות ומציעות פתרונות מחשוב בייתים מעולים.


 בחינת צרכי עבודה
כאשר ניגשים לקנות מחשב חדש, וכאשר מדובר בלקוח ביתי ניתן לחלק לרוב את הצרכים ל-2 מישורים, מחשב בסיסי לשם עבודה משרדית ושימוש בתוכנות משרד כגון חשבשבת, ואופיס, ועוד, או מחשב ל גיימר, ובכן, לרוב, אם יש לך ילדים בגיל ה-עשרה,סביר להניח שתרצה לקנות את השני, ואם לא, הראשון יספק את צרכך. יש לזכור שהשני לרוב יקר פי שלושה מהראשון, ומכאן יש לחשוב טוב לפני רכישת המחשב לבל נקנה יקר מידי, או פשוט מידי.

אז מה אנחנו בעצם צריכים ?

חנויות, הצעות, רעיונות ושלל עצות תקבלו מעשרות אנשים יודעים דבר בין אם מדובר במוכרים אוטכנאי מחשביםועוד. כדי לא לטבוע בים הבלבול עליכם להבין היטב את הצורך, ועל בסיס צורך זה לבנות את תחנת העבודה שלכם או תחנת המשחקים, ועל כך נרחיב בהמשך.

תחום משחקי מחשב מהווה ענף בפני עצמו בעולם המחשבים ולא בכדי, הביקוש למשחקים מובן מאליו. בשביל להבין כיצד משחקי מחשב קשורים למאמר זה צריך לדעת שאלו דורשים חומרה חזקה, איכותית, ובעיקר לא זולה.
מחשב לגיימר (גיימר זה מי שרוצה לשחק במחשב, ונכתב בעיקר על משחקים גראפים) יוציא כיום מכיסינו סכום נכבד שמוערך כיום באזור ה-3000 שח, רק מחשב ללא מסך, וגם סכום זה איננו מהווה את גולת כותרת מחשבי הגיימרים, אך מהווה כרטיס כניסה לעולם זה.

אם אתם זקוקים למחשב חזק במיוחד ודרישותכם למחשב שיעמוד ויעבוד באופן נקי בכל משחקי המחשב תדרשו להוציא אף יותר מהסכום הנקוב. (אין גבול, חוץ מהשמיים).
הסיבה להבדל המשמעותי בין מחיר מחשב שנועד לעבודות משרד, למחיר מחשב שנועד לספק משחקים נעוצה בהתפתחות כבדה של רכיבי חומרה והמודולאריות של מחשבי ה-pc.

הארכיטקטורה של מחשבינו כיום מאפשרות לחברות רבות להתפתח ולייצר רכיבי חומרה איכותיים במיוחד, שנועדו לתת מענה לאפשרויות גראפיות טובות יותר מחברות מתחרות, הללו מאפשרים הקמה של מערכות משחק איכותיות יותר, וכן הלאה. לדוגמא, כרטיסי מסך שונים במחירים שונים ומגוונים, כאשר היקרים ביותר מאפשרים גראפיקה איכותית ביותר, והזולים, בעלי מנוע גראפי נחות יחסית.

השינוי בתפיסת עולם המחשבים הבייתים שמחולקת כיום למחשב למשחקים, ומחשב משרדי, וגראפי, וכדומה נעוצה בהתפתחות שחלה לפני 7 שנים ונעשתה קיצונית יותר ויותר עד הלום. בעבר היינו קונים מחשב תואם אי בי אם (הלכתי קצת רחוק), מחשב זה היה ניתן להפעלה עם כל אפליקציה שרצינו להפעיל, במשך הזמן מחשבים אלו החלו להתפתח לגרסאות שונות של 286,386,486 אשר מתבססים על מעבדי 8086, אלו החלו להיות יותר ויותר מודלארים, ואפשרו החלפת כרטיסי זכרון, מסך, ומעבדים. ברגע שחומה זו נפרצה השמיים היו הגבול, חברות החלו להציע לנו לקוחות לקנות מחשב עם יותר זכרון, יותר גראפיקה, יותר כוח עיבוד, וכאן החלה למעשה מהפכה נוספת בעולם המחשוב.

כיום אנחנו בעידן מחשבי core2due שמחשבי פנטיום 4 הינם היסטוריה בימים אלו, אנחנו צריכים לקחת בחשבון לפני הקניה מה התקציב, ואם המחשב לא יכול לספק את צרכי בני משפחתנו הצעירים, נזכור שהם צריכים לדעת זאת, לבל יתאכזבו. כאמור, אם ילדנו מעוניינים במחשב למשחקים (או שאנחנו בעצמנו אוהבים משחקים) עלנו להשקיע לא מעט כסף בשביל לקנות מערכת מחשוב מתאימה, וגם כאן ישנם אפשרויות רבות, אכן ניתן לצמצם את האפשרויות, ולסכם שמחשב למשחקים איכותי כיום, שיפעיל את רוב המשחקים האפשריים באיכויות טובות יעלה לפחות כשלושת אלפי שח (המחשב בלבד, ללא ציוד היקפי כגון מסך וכדומה). מחשב זה מהווה מחשב איכות, אשר מטרתו להתמודד עם המנועים הגראפים הכבדים שיש למשחקי מחשב.

במישור השני מדובר באנשים שאינם מעוניינים לשחק במשחקי מחשב, וצרכיהם הינם משרדיים בלבד, קצת עבודה, קצת אינטרנט, ושוטף, במקרה זה, באמת שאין צורך בלהשקיע כל כך הרבה כסף במערכת המחשב, כמובן שככל שהמחשב יקר יותר הוא איכותי יותר, אך כאשר הצרכים כל כך בסיסים, עדיף להשקיע כ-1400 שח במחשב (שוב, רק מחשב, ללא מסך והיקפי), ולבצע קניה נוספת שוב ב-1400 שח בעוד 4 שנים, וזאת עדיף על קניה חד פעמית של מחשב יקר לטווח של 5 שנים.

מחשב משרדי איננו צריך מעבד חזק וכרטיס מסך פיצוצי, יספיק לו מערכת בינונית שתספק את הדחפים המינימאלים של קצת אופיס, וקצת אינטרנט וכדומה.

מכאן, שלא תמיד הטוב ביותר, הוא המתאים ביותר, ועדיף להשקיע 3000 שח מפוזר ל 8 שנים ב-2 מערכות מחשב פשוטות, על השקעה של 3000 שח על מערכת מחשב פיגוזית למשרד, שתחזיק מעמד רק 5 שנים, וכאן למעשה השיקול המכריע מה צריך לקנות לפני שפותחים את הארנק, מה הצרכים שלנו.

איזה חברה לקנות ?

יש אינטל, ויש amd, מי יותר טוב ? ובכן, באמת שכולם טובים, ובפרט לאנשי המחשב המשרדי זה בטוח לא משנה, לאנשי המשחקים, כדאי לשמוע בעצות הפריקים האנליסטים שמבצעים בדיקות מידי תקופה, ומזהים מעבד איכותי יותר, אך כמו גל סינוס, פעם זו טובה יותר, ופעם אחרת השניה, אך את הבדיקה הזו אשאיר לכם, שכן זו בדיקה אינדיוידואלית, ובכל זאת כפי שמבקרים רבים מציינים, בסה"כ שני החברות טובות ועומדות בפני עצמן במוניטין שלהם.

איזה סוג מחשב לקנות, לפטופ, או נייח ?ובכן, שוב מדובר בצרכים שלכם, אך יש לזכור שבמחיר של לפטופ לעיתים ניתן לקנות שני מחשבים נייחים טובים, אז אכן לפטופ זה מכשיר איכותי שנותן פתרונות איכותיים בעיקר לאנשים עם צרכים עסקיים, לעיתים גם סטודנטים שמעוניינים להיות מעודכנים בקמפוס.

יחד עם זאת האם אנחנו באמת רוצים להשקיע כל כך הרבה ? האם אנחנו באמת צריכים לפטופ בבית ?
כדאי לחשוב טוב טוב על נושא זה ולבחון את הצורך האמיתי לפני רכש מחשב נייד, יתכן ואנחנו מעוניין לעיתים לקנות מחשב נייד מסיבות שאינן נכונות כגון התרשמות ממותג, שכן שרכש וגם אנחנו רוצים, בסופו של יום כל יחיד יכול לעשות עם כספו מה שירצה, אך חשוב לדעת שכמעט תמיד השקעת סכום כסף במחשב נייח תפיק מוצר איכותי והרבה יותר חזק מאותו סכום שנשקיע במחשב נייד, מנגד לבעלי הצרכים העסקיים מחשב נייד נותן פתרון של ניידות שהכרחי לאותם אנשים. חשבו פעמיים האם אנחנו רוכשים מחשב למילוי צורך או שאנחנו רוכשים מחשב בשביל לחפש צורך.
 
סקר שוק

כמו כל מוצר, יש לזכור, שכל חברה יכול להציע מחיר שונה עבור אותם רכיבים, והכל תלוי בכם, ובסבלנותכם לבחון, לעקוב, לחפש, לסרוק, להתקשר, ולברר היכן נמצאת החנות הזולה ביותר, עם הרכיבים הנכונים. אין ספק שניתן למצוא חנות איכותיות כגון   חברות מחשבים, או חברות מותג שונות שנגיע אליהם בעזרת מדריכי פרסום. סקר שוק יכול רק לעזור לכם למצוא את המוצר הטוב ביותר שתרצו.

את הבדיקה יש לעשות עם נתונים מעשיים דוגמאתים, ולא על בסיס נתונים אמפירים לא ברורים, קרי, עלנו לקבל הצעת מחיר, עם נתונים כתובים ולשמור אותה, בשביל ביצוע השוואה, אם יש צורך להתיעץ עם בעל מקצוע מי מציע מה, לעיתים הצעה איקס יכולה להיות זולה מהצעה איקס2, אבל רכיבים באיקס2 הרבה יותר טובים, אז מה עשינו בכך ? לא יותר מידי כנראה.

לאחר איסוף הנתונים נבחר בחנות הזולה ביותר, ומומלץ שזו לא תהיה בניו-יורק, יש לזכור שאם משהו לא תקין במחשב אנחנו כנראה נזדקק להחזיר את המחשב לחנות, ולקבל שירות, וככלל שהחנות רחוקה יותר, כך מאמצנו יהיו גדולים יותר, ופאקטור זה חייב להילקח בחשבון.
 
ציוד היקפיאז נכון שהגיע מחשב הביתה, אבל זה לא אומר שאנחנו מייד חייבים מצלמת אינטרנט, סורק, מדפסת, פקס, מיקרופון, כונן גיבוי, אל פסק, ומערכת בידור בייתית שמתחברת למחשב. בדומה לקניית מחשב, תמיד כדאי לבחון צרכים, ובעת התהוות של הצורך, לצאת ברכש המתאים, לא מעט לקוחות רצים לקנות מדפסת, כי יש להם מחשב, אבל אין להם שום צורך בהדפסה, כך גם לעניין ציודים אחרים כגון מצלמות וכיוצא בזאת.

אציין שאם החלטתם לרכוש מדפסת, גם כאן כדאי לשים לב האם יש צורך במדפסת לעבודה משרדית (קרי שחור לבן יספק אותנו לחלוטין) או מדפסת צבעונית בשביל נושאים צבעוניים שחשובים לנו, במידה ואין צורך בצבעוני אני ממליץ בחום לקנות את המדפסת של חברת hp מסדרה 1010 שעולה כ-400 שח, מחיר מומלץ בהחלט באחת מחנויות המחשב בארץ. (מי שרוצה נורא לדעת איפה, שיפנה אלי אישית), מדפסת זו מדפיסה בליזר שחור לבן, והיא תותחית עבודה.

לעניין מדפסות צבעונית, גם ממליץ על הטכנולוגיה החדשה של ליזר, ולא בשום פנים ואופן לקנות מדפסת הזרקת דיו צבעונית או שחור לבן, הזרקת דיו היא מיושנת, מעצבנת, וקורעת את הכיס, כדאי להוסיף עוד 200 שח על מדפסת נורמלית, ולהנות ממנה, ולחסוך מאות שקלים בעתיד על רכש הטונר.

אודות אור מחשבים


אור טכנאי מחשבים
שמי אור, טכנאי מחשבים בתל אביב, נותן שירותי תיקון ותחזוקת מחשבים עד בית הלקוח.
בעל ותק בתחום המחשבים מעל 14 שנים עם ניסיון מוכח בתיקון ותחזוקת מחשבים לקהל הפרטי והעסקי.

הגעה מהירה בקריאת שירות תוך שעות ללקוחות בעיר תל אביב.
פתרון יעיל ומקצועי לכל תקלה במחשב במחיר הוגן. 


תיקון כל סוגי מחשבים נייחים וניידים בשירות אישי, הדרכות ושדרוג מחשבים .

השכלתי על תיכונית:  לימודי מחשבים, בניית ופיתוח אתרי אינטרנט במכללת האקריו, לימודי ניהול רשתות מחשבים, טכנאי מחשבים עם הסכמה A+ במכללת רמת גן.
הסמכה לניהול רשתות מיקרוסופט MCSA ו-  MCP, עם שליטה מלאה בחומרת מחשב נייד והשולחני. שליטה מלאה במערכות הפעלה ווינדוס, ידע רב וניסיון מערכות הפעלה מבוססות יוניקס, לינוקס, Mac OS.


סרטוני הדרכה ומדריכי וידאו

התקנת מיקרוסופט אנטיוירוס בחינם

בסרטון זה אני מראה לכם כיצד להוריד ולהתקין אנטיוירוס בחינם מבית מיקרוסופט. ניתן לקרוא מדריך המלא להתקנת "אנטיווירוס חינם מומלץ". 


הסרת תוכנות מהמחשב

מדריך וידאו כיצד להסיר תוכנה מהמחשב באמצעות הממשק להסרה הוספה תוכניות בלוח הבקרה.
קישורים מומלצים:

טכנאי מחשבים בתל אביב
לקוחות ממליצים
מחירון טכנאי מחשבים
תיקון מחשב נייד
הדרכות מחשבים
תיקון מחשב מרחוק
טכנאי מחשבים


עוד בנושא מערכת ההפעלה Windows


שחזור מערכת ווינדוס 10
> מאמר על נושא היסטוריה של מערכות הפעלה
> מערכת ההפעלה ווינדוס 8
> התקנת ווינדוס 8
התקנת חלונות 7
פירמוט מחשב
התקנת ווינדוס 10 על גבי מכונה וירטאלית
שמירה וגיבוי קבצים


תקלות במחשב

> מסך כחול במחשב
> מחשב מתחמם
> מחשב מרעיש
> מחשב לא נדלק
> מחשב איטי ונתקע
תחזוקת המחשב
> מסך שחור במחשב
> וירוס הכופר
> ניקוי וירוסים במחשב


סרטוני הדרכה הכי נצפים


מחשב מתחמם

אחת הבעיות, בעקבותה אני מקבל פניות מלקוחות היא התחממות יתר במחשב.התחממות במחשב יכול לגרום לתקלות נוספות כמו איטיות, מחשב נתקע ולא זז, נכבה בלי לכבות אותו ועוד.

מדריך תקלות //


    
logo בניית אתרים בחינם