x
בניית אתרים בחינם

אור מחשבים
טכנאי מחשבים ורשתות
    

          להזמנת שירות התקשרו - אור 054-4509979

רשת אלחוטית

רשת אלחוטית ביתית מאפשר למחשבים להעביר נתונים ולשתף קבצים ומדפסות באופן אלחוטי. 


מאמר זה מכיל מידע בנושא רשתות וציוד היקפי הנדרש לשם בניית הרשת, יתרונות וחסרונות רישות באמצעות רשת קווית ואלחוטית, אספק בנוסף מידע רלוונטי לעלויות, וקבלת החלטות לאופן התקנה מתאים בביתכם.

email  twitter  googleplus  youtube  linkedin  googlebuz  facebook 
     עודכן: יום ראשון,  10:30, 17/06/2018 | אור מחשבים

הקדמה

רשת אלחוטית

בסיס הרשתות נולד בציודי רשת בדמות כבלים קואקסיאלים שנעלמו איי שם באמצע שנות התשעים לטובת האבים וסוייצ'ים (hub or switch). גם ציודים אלו מטרתם הייתה לקשר בין מחשבים וליצור תקשורת רשתית. לדוגמא, כל מחשבי המשרד מתחרים למכשיר שנקרא האב, והאב אחראי לדאוג שכל המחשבים יתקשרו באמצעות פרוטוקול תקשורת מסוג ethernet (הנפוץ ביותר כיום).

לצד תקשורת המחשבים נעזרים במכשיר מסוג ראוטר אשר מתחבר לסוויצ' מצד אחד, ומצד שני מתחבר למודם אשר מאפשר קשר עם העולם החיצון (אינטרנט).

הצורך בציוד היקפי מסוג הנ"ל מקורו לרוב בחברות עם מעל 10 מחשבים. כאשר אנו מדברים על בתים פרטיים ומשרדים קטנים הזקוקים לפתרונות בדמות של מספר קטן של מחשבים עד 8 לערך, אנו נמצא פתרון בעזרת 2 מכשירים, ראוטר, ומודם. לעיתים נוכל להסתפק במודם ראוטר אשר מתחבר ישירות לקו מסוג adsl.

התאמת דרישות וצרכים

עלינו לקחת בחשבון בעת רישות מחשבים נוספים בבית או במשרד או בחברה מהם צרכי הרשת, מהם צרכי אבטחה, מה עלויות ההשקעה שאנו להוציא על התקנת הרשת, והיכן נמצא פתרונות נוחים, איכותיים, ובעלות אופטימלית ליחס ההשקעה.
במסגרת התקנת הרשת אנו מעוניינים לחבר את מערכות המחשוב לקו חיצוני רשת האינטרנט. חיבורי הקוים הנפוצים כיום במשרדים קטנים ובבתים הינם באמצעות קוי ה-adsl של חברת בזק, וכבלים dsl של חברת hot.


רכש הציוד הרלוונטי להקמת רשת אלחוטי לעיתים רלוונטי לסוג החברה שמספקת לנו שרותי תשתית. בעבר ההחלטה הייתה רלוונטית לסוג הראוטר שנקנה מכיוון שלכל תשתית היה ראוטר רלוונטי. כיום הרוב המוחלט של הראוטרים שנקנים ברשתות ההפצה תומכים בשני הפרוטוקולים, כך שניתן לחבר כל ראוטר לכל סוג רשת. עם כך מדוע עדיין ישנן החלטות ברכישת הציוד ? מפאת העובדה שכיום ניתן להתחבר לרשת אלחוטית ביתית או משרדית קטנה באמצעות מכשיר אחד בלבד שהינו מודם-ראוטר-אלחוטי דרך קוי adsl של חברת בזק בלבד. הווה אומר, ניתן לבצע שדרוג לרשת אלחוטית עם מודם ראוטר, כלומר להחליף את המודם הקיים בראוטר שכולל מודם. אפשרות זו זמינה כאמור רק ברשתות של adsl.

כאשר אנו מדברים על שדרוג רשת בתשתית מסוג dsl של חברת הכבלים, אנו זקוקים גם למודם וגם לראוטר, שכן נכון להיום לא קיים פתרון לתשתית זו בדמות מודם-ראוטר שמתחבר לכבלים.
משמע, אם יש לנו תשתית של כבלים הצורך שלנו לשם הקמת רשת בייתית (אלחוטית אם נרצה) כרוך ברכש של ראוטר לשם חיבורו למודם באם קיים. אם יש לנו תשתית של בזק, יש לנו 2 אפשרויות, שדרוג המודם הקיים למודם ראוטר אלחוטי, או קניה של ראוטר וחיבורו למודם הקיים. לצד כל אפשרות יתרונות וחסרונות.
 
שידור וקליטה של הראוטר

קליטה של ראוטר

סוגיית שידור וקליטה חייבת להיות ברורה ונהירה לכל לקוח שמעוניין להתקין רשת אלחוטית בביתו.הצבת ראוטר במקלט עלולה להיות בעייתית. הצבת ראוטר בקומה תחתונה בבית עלולה להיות בעייתית. הצבת ראוטר במיקום הכולל מכשירים חשמליים כגון טלפון אלחוטי עלולה להיות בעייתית. מהי הבעיתיות ? אותה בעיה שאנו מכירים בכל מכשיר שמשדר אות, וקולט אות. בעיית שידור וקליטה קיימת ועלולה להציק לנו לאחר התקנת הרשת.
כיצד נמנע בעיה זו ? בראשונה, עלינו להציב את הראוטר כמה שיותר גבוה פיזית. אם אנו גרים בדירה, על מדף גבוה. אם אנו גרים בבית פרטי דו או תחת קומה, מומלץ שהראוטר יהיה קומה שניה או אף שלישית. (תלוי אם יש מחשבים בקומה שלישית). הצבת הראוטר במיקום גבוה מאפשרת שידור וקליטה טובים יותר מפאת התנהגות של האות שמשודר מהמכשיר.
אם יש מקלט בבית, (ממ"ד) מומלץ לא להכניס לשם מחשב או להציב שם את הראוטר. בשני המיקרים הצבת מחשב או הצבת ראוטר, יהיה קושי למכשירים לשדר או לקלוט אחד את השני.
לצד קשיים הנ"ל ישנם פתרונות שונים בדמות אקסס פויינט (מכשיר המגביר את עוצמת האות). או מכשיר ראוטר חזק במיוחד.
 
דוגמא לראוטר בעל עוצמה חזקה - 3 אנטנטות המשדרות אות בהיקף רחב ועוצמתי המאפשר להתגבר על הפרעות חשמל, או אזורים קשיי קליטה.
 
ניכר, כי לכל בעיות הקליטה יש פתרון. המלצתי, לפני רכישת פתרון כספי (בדמות ראוטר חזק במיוחד, או אקסס פויינט) ננסה לנצל ולמקסם את הראוטר הפשוט בבית, מיקום, גובה, הרחקה ממכשירים חשמליים. באם אלו לא עזרו, ניתן להתקדם, ולפתור כל בעיה שהיא לעניין זה.
 
כאמור, לפני רכישת המכשיר, מומלץ לבצע סקר שוק בכדי לקבל החלטה כלכלית ואיכותית אופטימלית לעניין זה.
 
 
אשמח לעזור בכל שאלה נוספת בנושא.אודות אור מחשבים


אור טכנאי מחשבים
שמי אור, טכנאי מחשבים בתל אביב, נותן שירותי תיקון ותחזוקת מחשבים עד בית הלקוח.
בעל ותק בתחום המחשבים מעל 14 שנים עם ניסיון מוכח בתיקון ותחזוקת מחשבים לקהל הפרטי והעסקי.

הגעה מהירה בקריאת שירות תוך שעות ללקוחות בעיר תל אביב.
פתרון יעיל ומקצועי לכל תקלה במחשב במחיר הוגן. 


תיקון כל סוגי מחשבים נייחים וניידים בשירות אישי, הדרכות ושדרוג מחשבים .

השכלתי על תיכונית:  לימודי מחשבים, בניית ופיתוח אתרי אינטרנט במכללת האקריו, לימודי ניהול רשתות מחשבים, טכנאי מחשבים עם הסכמה A+ במכללת רמת גן.
הסמכה לניהול רשתות מיקרוסופט MCSA ו-  MCP, עם שליטה מלאה בחומרת מחשב נייד והשולחני. שליטה מלאה במערכות הפעלה ווינדוס, ידע רב וניסיון מערכות הפעלה מבוססות יוניקס, לינוקס, Mac OS. 

מאמרים קשורים לנושא:

טכנאי מחשבים
חיבור לאינטרנט
התקנת והגדרת נתב
התקנת מדפסת
חיבור מרחוק
תיקון מחשב נייד
פקודות למחשב
אבטחת רשתות אלחוטיות
רשתות תיקשורת מחשביםתגיות: רשת אלחוטית, התקנת רשת אלחוטית, הגדרת רשת אלחוטית


logo בניית אתרים בחינם